ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Били по нам щодня з усього – САУ, «Смерчів», «Градів», мінометів 120-х, 80-х…» – головний старшина окремої бригади зв’язку ЗСУ

Life story
Прочитаєте за: 4 хв. 2 Грудня 2020, 9:46

АрміяInform продовжує серію портретних матеріалів, присвячених воїнам ЗСУ. Напередодні професійного свята військових наш кореспондент мав можливість поспілкуватись із головним старшиною окремої бригади зв’язку ЗСУ старшим прапорщиком Олегом Косянчуком.

Що потрібно, аби стати справжнім сержантом? Які завдання військовий виконував у Дебальцовому? Та в кого найкраща прохідність – у Хамера чи БТРа? Про це читайте в нашому матеріалі.

«В Іраку  у деяких населених пунктах у наш бік кидали каміння …»

– Народився я на Хмельниччині в селі Чорна. Потім родина переїхала до Старокостянтинова, мати працювала секретарем, батько – інженером із охорони праці. Військових у родині не було. Але в дитинстві я дивився фільми про військових «У бій йдуть одні старики», «Ати-бати, йшли солдати» і мріяв вже тоді бути військовим… У 2000 році пішов на строкову. Служив на Львівщині в навчальному центрі, вивчав азбуку Морзе, готувався стати радіотелефоністом.

– У цьому ж навчальному центрі я підписав контракт. І потрапив до взводу охорони. З часом став там заступником командира. Відучився у школі прапорщиків і вже виконував обов’язки командира взводу. Потім знов навчання – уже у Харкові. Згодом призначили командиром пожежного взводу, – згадує старший прапорщик.

Каже, щоб бути командиром – потрібно  бути людиною, розуміти підлеглих і мати лідерські якості.

– У 2004 році проходив службу  в миротворчій місії в Іраку. Частина цивільних там була за мир і підтримувала нас. Інша частина навпаки – підтримувала наших противників, які по суті були бандитськими формуваннями. Якщо колоною ми йшли по населеному пункту, де нас підтримували, то нас там радо зустрічали, а ми людям давали пайки, питну воду. А як їхали по населеному пункту, де підтримували нашого противника, то каміння у наш бік летіло… Воювали вони, роблячи засідки «в зеленці» на наші колони. Також здалеку могли обстріляти мінометами наші позиції. Не було такого, щоб відкрито нас штурмували. Вони мінували також мости, дороги. Таке відчуття було, що основна їхня мета – показати, що вони там господарі. Втрати в нас були також… Якось їздили наші хлопці по воду, і це місце противник замінував – встановили радіокерований фугас… – зазначає Олег Косянчук.

В американському війську жінка дві каністри з бензином носить сама

Старший прапорщик розповідає, що в місії більше співпрацювали з американськими військовими.

– У них, до речі, по-іншому служба побудована. Ми, наприклад, як їдемо колоною, і в нас зламалася техніка, то ми стаємо і ремонтуємо. Американці навпаки – в таких випадках зупиняються, займають оборону і чекають на свій ремонтний підрозділ… Із американцями ми трішечки випробовували нашу та їхню техніку – порівнювали Хамери та наші БТР-80. Як виявилось, по прохідності в пустелі наша машина краща. Хамер «сідав на пузо» – не проїжджав там, де міг БТР, – підкреслює Олег.

Окремо згадує, яку різницю побачив у ставленні до жінок в американському війську.

– У нас це нормально – допомогти жінці. У них же – якщо почнеш допомагати жінці, то вона скаже: «Шановний, відійди, не заважай, бо гроші за свою службу отримую я і свої дві каністри з бензином я донесу сама. І взагалі, якщо ти мені допоможеш, то мене командування насварить». Тобто у них, що чоловік, що жінка – різниці немає, – зауважує  військовий.

Старший прапорщик Олег Косянчук до грудня 2014 року виконував завдання у Дебальцевому Донецької області.

– Я їхав туди проводити ротацію. На той момент був головним старшиною батальйону окремої бригади зв’язку ГШ ЗС України. І в нас був зведений підрозділ – 21 військовослужбовець. От ними я і командував. Ми мали забезпечувати охорону та оборону нашого базового табору. Виїжджали також на оборону позиції «Край»… У нас був свій сектор, за який ми відповідали, ‒ згадує Олег.

Олег розповідає, що досі пам’ятає страшні обстріли.

– Били по нам щодня з усього – САУ, «Смерчів», «Градів», мінометів 120-х, 80-х. Коли були на нічних чергуваннях, то ми всім подавали команду по рації, що починається обстріл… 4 місяці я пробув у Дебальцевому. Потім мене перемістили на маріупольський напрямок.

Наостанок запитуємо у військового, що потрібно, аби стати справжнім сержантом?

– Треба спочатку самому собі відповісти на запитання: для чого ти прийшов до війська? Бо той, хто заробляти гроші, відбути контракт – такий лідером, справжнім сержантом не буде. Людина, я вважаю, має прагнути до командних посад, бути батьком для свого підрозділу, – відповів головний старшина окремої бригади зв’язку ЗСУ старший прапорщик Олег Косянчук.

Фото – з особистого архіву Олега Косянчука

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Україна відреагувала на делімітацію кордону між Азербайджаном і Вірменією

Україна відреагувала на делімітацію кордону між Азербайджаном і Вірменією

Міністерство закордонних справ України привітало досягнуті домовленості між Азербайджаном та Вірменією щодо делімітації міждержавного кордону на підставі Алма-Атинської декларації 1991 року.

Україна та Італія обговорили повернення депортованих дітей та військовополонених

Україна та Італія обговорили повернення депортованих дітей та військовополонених

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак у телефонній розмові з головою Єпископської конференції Італії кардиналом Маттео Дзуппі обговорили проблему повернення з держави-агресорки депортованих дітей і військовополонених, зокрема бойових медиків.

Продавали автівки, які завозили для потреб Сил оборони: викрито ділків

Продавали автівки, які завозили для потреб Сил оборони: викрито ділків

Сім автомобілів, ввезених в Україну як гуманітарна допомога військовим, спритні ділки намагалися незаконно реалізувати на території Київської області.

Президент відзначив державними нагородами 271 військових. 51 з них — посмертно

Президент відзначив державними нагородами 271 військових. 51 з них — посмертно

Президент Володимир Зеленський відзначив державними нагородами 271 захисника України, 51 із них — посмертно.

Норвегія виділить додаткові 600 млн доларів на підтримку України

Норвегія виділить додаткові 600 млн доларів на підтримку України

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Норвегія вирішила виділити додаткові 600 млн доларів на підтримку України.

Розмінування України: уряд дозволив ДСНС надавати платні послуги

Розмінування України: уряд дозволив ДСНС надавати платні послуги

Кабінет Міністрів дозволив підрозділам Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) надавати платні послуги для оцінки відповідності у сфері цивільного захисту.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Гранатометник

від 20000 до 125000 грн

Богодухів

209 батальйон Сил ТрО

Кулеметник

від 20000 до 120000 грн

Кути

Військова частина А7126

Військовий кухар

від 55000 до 125000 грн

Слов'янськ

Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України

Навідник-оператор, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Фельдшер (військовий)

від 21000 до 24000 грн

Мукачево

Державна прикордонна служба України

Водій, контрактна служба

від 22000 до 55000 грн

Черкаси, Черкаська область