ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Хижак демонструє зуби

Лонгрід
Прочитаєте за: 3 хв. 22 Червня 2020, 14:27

Путінський режим попри санкції, введені проти нього США та ЄС, з упертою послідовністю продовжує порушувати «червоні лінії» міжнародних договорів. У червні Володимир Путін підписав документ, який за своїм потенціалом прирівнюється експертами до такого міжнародного злочину, як захоплення Криму. Йдеться про Указ президента Російської Федерації від 02.06.2020 № 355 «Про Засади державної політики Російської Федерації в галузі ядерного стримування». Чи стосується він України?

— Якщо наприкінці травня мали місце ракетні погрози як перманентна демонстрація сили, то в червні Кремль вдався до досить незвичного залякування, — прокоментував кореспонденту АрміяInform директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння (ЦДАКР) Валентин Бадрак. — Якою мірою воно адресоване й Києву, варто поміркувати.

Ідеться про те, що президент Путін у перші дні літа видав указ «Про Засади державної політики Російської Федерації в галузі ядерного стримування». Відповідно до нього набувають чинності «Основи державної політики Російської Федерації в галузі ядерного стримування». Важливо звернути увагу на те, що оновлений документ замінить попередній, який був ухвалений 10 років тому. Проте, на відміну від нього, новий — повністю відкритий для світу. Ключовим елементом нових «Основ…» є дозвіл застосовувати ядерну та термоядерну зброю не тільки проти держав, що входять до ядерного клубу, а й країн з конвенціональним оборонним потенціалом. Таким чином, у пошуках розв’язання завдання примусити світ переглянути конструкцію світової безпеки, аби максимально врахувати російські інтереси, Москва перейшла певну межу (і, звісно, за рахунок інтересів інших гравців світової арени). Відтепер кількість держав, проти яких Кремль готовий застосовувати ядерну зброю, необмежена. Зокрема у новоухваленому документі зазначено таке: «Російська Федерація здійснює ядерне стримування щодо окремих держав і військових коаліцій (блоків, союзів), які розглядають Російську Федерацію як потенційного супротивника й володіють ядерною зброєю і (або) іншими видами зброї масового ураження або значним бойовим потенціалом сил загального призначення».

— Найважливішою частиною цих змін є те, що й Україна де-юре опинилася в зоні російського ядерного ризику, — зазначає пан Бадрак. — Адже розмите формулювання «значний бойовий потенціал сил загального призначення» цілком можна застосувати до нашої країни, Збройні Сили якої за рейтингом є дев’ятими в Європі.

Є аналітики, які опонують цьому, спираючись на поширену тезу, мовляв, «Росія не має наміру перетворити Україну на ядерне попелище. Їй потрібен цілком підконтрольний, васальний Київ». Однак не варто забувати й про нав’язувану Кремлем своєму народу тезу, що, мовляв, на території України з нею ведуть війну Сполучені Штати… Зрештою й війни, що трапилася у 2014 році, ніхто не міг передбачити.

— Я б описав ситуацію, що складається, так: «Хижак демонструє зуби», — говорить Валентин Бадрак. — Звичайно, це не залишається поза увагою інших світових гравців. Так, нещодавно відбулася нарада міністрів оборони НАТО, на якій досягнуто домовленості щодо зміцнення системи ППО. Однак оперативніше російській загрозі протистоять США, зусилля яких практичніші. Візьмемо хоча б останнє суттєве посилення Польщі та країн Балтії.

Певною мірою виснажений неочікуваними проблемами коронавірусу, обвалом цін на нафту та суттєвим падінням рівня довіри до президента РФ — як наслідку перелічених проблем — Кремль у рамках превентивних дій напрацьовує та оприлюднює небезпечні ініціативи. Нині йому конче потрібна низка перемог. Зростання напруги на Донбасі не випадкова, адже у Москві ще не відмовилися від плану суходільного коридору до анексованого нею Криму. Інша загроза для України — повзуча анексія морського простору на Азові. Створення тиску, реальна підготовка до війни, розв’язання рук у застосуванні ядерної зброї — все це дуже нагадує 2009 рік, коли Російська дума дозволила збройним силам «працювати» за межами РФ. Як і тоді, так і сьогодні все це стосується передусім України.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Україна відреагувала на делімітацію кордону між Азербайджаном і Вірменією

Україна відреагувала на делімітацію кордону між Азербайджаном і Вірменією

Міністерство закордонних справ України привітало досягнуті домовленості між Азербайджаном та Вірменією щодо делімітації міждержавного кордону на підставі Алма-Атинської декларації 1991 року.

Україна та Італія обговорили повернення депортованих дітей та військовополонених

Україна та Італія обговорили повернення депортованих дітей та військовополонених

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак у телефонній розмові з головою Єпископської конференції Італії кардиналом Маттео Дзуппі обговорили проблему повернення з держави-агресорки депортованих дітей і військовополонених, зокрема бойових медиків.

Продавали автівки, які завозили для потреб Сил оборони: викрито ділків

Продавали автівки, які завозили для потреб Сил оборони: викрито ділків

Сім автомобілів, ввезених в Україну як гуманітарна допомога військовим, спритні ділки намагалися незаконно реалізувати на території Київської області.

Президент відзначив державними нагородами 271 військових. 51 з них — посмертно

Президент відзначив державними нагородами 271 військових. 51 з них — посмертно

Президент Володимир Зеленський відзначив державними нагородами 271 захисника України, 51 із них — посмертно.

Норвегія виділить додаткові 600 млн доларів на підтримку України

Норвегія виділить додаткові 600 млн доларів на підтримку України

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Норвегія вирішила виділити додаткові 600 млн доларів на підтримку України.

Розмінування України: уряд дозволив ДСНС надавати платні послуги

Розмінування України: уряд дозволив ДСНС надавати платні послуги

Кабінет Міністрів дозволив підрозділам Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) надавати платні послуги для оцінки відповідності у сфері цивільного захисту.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Водій-інспектор прикордонної служби

від 21000 до 24000 грн

Чоп

Державна прикордонна служба України

Розвідник – номер обслуги 155 окремого батальйону ТрО

від 21000 до 51000 грн

Степанівка, Сумська область

Інспектор прикордонної служби

від 51000 до 51000 грн

Запоріжжя

Державна прикордонна служба України

Стрілець в сили оборони

від 21000 до 50000 грн

Калинівка, Вінницька область

Начальник зв’язку, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

оператор дрону/квадрокоптеру

від 25000 до 130000 грн

Київ, Київська область