ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Надійна підтримка бойових бригад: Вадим Сухаревський розповів про завдання Сил безпілотних систем

Важливі новини Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 25 Лютого 2024, 13:05
Полковник Вадим Сухаревський

Одне із завдань новостворених в системі ЗСУ Сил безпілотних систем — зустрічати противника на полі бою першими та убезпечити українського військового від максимально можливої кількості ворожих засобів ураження.  

Як передає АрміяInform, про це заявив заступник Головнокомандувача ЗСУ полковник Вадим Сухаревський у неділю, 25 лютого, під час форуму «Україна. Рік 2024». 

Формування в структурі ЗСУ Сил безпілотних систем він назвав «найкращим і найсильнішим досвідом загалом у світі». 

«На нас дивиться весь світ, з цікавістю дивиться. Про це свідчать зустрічі та розмови з нашими союзниками, високопосадовцями НАТО… Ми готові ділитися досвідом, ми готові вчитися. Ми готові співпрацювати у всіх напрямках», — сказав Вадим Сухаревський. 

Він розповів, що погляди на застосування безпілотних систем з’явилися ще в 2016 році.

«Ще в далекому осінньому 2016-му ми почали скидати на голови противника гранати.  Поволі в окремих підрозділах Сил оборони це почало ставати мейнстрімом і ті втрати, які він (противник – АІ.) почав нести завдяки саме дронам, почали популяризуватися, і тепер ми маємо потужний досвід і базу застосування безпілотників на полі бою», — пояснив він. 

Мета створення нового командування, з його слів: ефективність, системність, аналіз застосування безпілотних систем. 

«Наша мета — зустрічати противника на полі бою першими: дроном. Наша мета — відсікти від нашого солдата максимум засобів ураження противника. Наша мета — зробити так, щоб заболоття відмовилося від будь-яких активних дій на лінії фронту і залишило ідею окупації держави взагалі», — заявив заступник Головкома. 

Він додав, що сформовані в майбутньому підрозділи будуть потужним кулаком, який вирішуватиме реальні завдання на полі бою і який буде надійним плечем підтримки для бойових бригад.

«Це буде той елемент, який дасть можливість нам відповідати симетрично на будь-які дії противника, завдавати йому максимальні втрати, що відбувається, власне, сьогодні», — додав Вадим Сухаревський. 

Безпілотні системи в системі ЗСУ – це, за його словами, не просто виклик українській промисловості та світовій науці. 

«Це має бути системним підходом — і він уже є. Ми маємо зробити те, що в майбутньому ляже в усі підручники воєнної історії та буде розглядатися як ефективний приклад реакції у бойових діях у війні в майбутньому. Теза про те, що «генерали готуються до вчорашньої війни» — відпала давним давно. Я зроблю все можливе для того, щоб безпілотні системи стали запорукою і одним із ключових елементів перемоги», — резюмував під час свого виступу заступник Головнокомандувача ЗСУ. 

Як писала АрміяInform, раніше Сухаревський наголошував, що ефективність застосування безпілотних систем на фронті та зменшення постачання артилерійських боєприпасів від країн-партнерів продиктували створення в системі Збройних Сил України окремого роду військ — Сил безпілотних систем.

Читайте нас в Telegram
165 днів на позиції: поки боєць «Кубік» був на виході, у нього народилася онука
165 днів на позиції: поки боєць «Кубік» був на виході, у нього народилася онука

Боєць 77-ї аеромобільної Наддніпрянської бригади з позивним «Кубік», командував підрозділом, який 5,5 місяців тримав оборону.

«Спершу був шок, а тепер — тільки азарт»: колишні жінки-ув’язнені вчаться нищити ворога дронами
«Спершу був шок, а тепер — тільки азарт»: колишні жінки-ув’язнені вчаться нищити ворога дронами

Жінки-добровольці, які раніше відбували покарання, тепер опановують безпілотні комплекси в батальйоні «Шквал» 1-го штурмового полку імені Дмитра Коцюбайла.

Ворог спробував атакувати українські позиції поблизу острова Білогрудий — Генштаб ЗСУ
Ворог спробував атакувати українські позиції поблизу острова Білогрудий — Генштаб ЗСУ

Від початку доби агресор 41 раз атакував позиції Сил оборони. Понад половина бойових зіткнень припала на Костянтинівський та Покровський напрямки.

Одному заїхав ногою в обличчя і другий здався: як «Джокер» та «Мессі» голіруч поповнили обмінний фонд
Одному заїхав ногою в обличчя і другий здався: як «Джокер» та «Мессі» голіруч поповнили обмінний фонд

Бійці 425-го штурмового полку «Скеля» з позивними «Джокер» та «Мессі» в рукопашному бою взяли двох окупантів у полон.

Три доби без їжі, води та зв’язку: під Гришиним здалася у полон групу окупантів
Три доби без їжі, води та зв’язку: під Гришиним здалася у полон групу окупантів

Пілоти 1-го батальйону «Хижаки висот» 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка повідомили про чергове поповнення обмінного фонду.

Сезон полювання: зенітники збивають російські дрони зі стрілецької зброї
Сезон полювання: зенітники збивають російські дрони зі стрілецької зброї

Бійці Зенітного ракетно-артилерійського дивізіону 53-ї механізованої бригади імені князя Володимир Мономаха зняли відстріл ворожих БПЛА на GoPro.

ВАКАНСІЇ
Військовослужбовець

від 20000 до 100000 грн

Новомосковськ

Новомосковський РТЦК та СП

Оператор БпАК (військова служба за контрактом)

від 50000 до 120000 грн

Тисмениця

Івано-Франківський РТЦК та СП

Заступник командира стрілецької роти 155 об ТрО

від 25000 до 55000 грн

Степанівка, Сумська область

Кухар (ЗСУ)

від 20000 до 100000 грн

Надвірна

Надвірнянський РТЦК та СП

Стpілець, помічник гpанатометника

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

--- ---