ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Ворог спробував атакувати українські позиції поблизу острова Білогрудий — Генштаб ЗСУ

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 5 Квітня 2026, 16:15
Важкий бомбер летить у небі
Ілюстраційне фото зі сторінки Генштабу ЗСУ

Від початку доби агресор 41 раз атакував позиції Сил оборони. Понад половина бойових зіткнень припала на Костянтинівський та Покровський напрямки.

Оперативна інформація станом на 16:00 5 квітня була оприлюднена Генеральним штабом ЗСУ.

Тривають артилерійські обстріли прикордонних районів. Сьогодні на Сумщині постраждали населені пункти Бачівськ, Іскрисківщина, Бояро-Лежачі, Волфине, Рогізне, Кореньок, Ходине, Рижівка, Гаврилова Слобода.

На Північно–Слобожанському і Курському напрямках противник один раз атакував позиції наших оборонців, здійснив 34 обстріли населених пунктів та позицій наших військ, один із яких — із застосуванням реактивної системи залпового вогню.

На Південно–Слобожанському напрямку противник один раз штурмував позиції наших підрозділів у напрямку Стариці.

На Куп’янському напрямку противник тричі намагався поліпшити своє становище у напрямку Новоосинового. Одне боєзіткнення триває.

На Лиманському та Слов’янському напрямках ворог наступальних дій не проводив.

На Краматорському напрямку ворог двічі атакував позиції наших оборонців в районі Оріхово-Василівки.

На Костянтинівському напрямку загарбники здійснили 12 атак поблизу Костянтинівки, Клебан-Бика, Плещіївки, Іллінівки, Степанівки, Новопавлівки та Софіївки. Два боєзіткнення тривають дотепер.

На Покровському напрямку з початку доби окупанти 11 разів намагалися потіснити наших воїнів із займаних позицій у районах населених пунктів Білицьке, Родинське, Покровськ, Рівне, Удачне, Муравка та Філія. Два боєзіткнення тривають дотепер.

На Олександрівському напрямку ворог п’ять разів наступав у районах населених пунктів Січневе, Красногірське та у бік Соснівки, Вербового, Калинівського.

На Гуляйпільському напрямку Сили оборони успішно відбили чотири ворожі атаки у бік Залізничного, Оленокостянтинівки, Гуляйпільського та Зеленого. Ворог завдав авіаударів у районах Варварівка, Цвіткове, Верхня Терса, Гуляйпільське, Копані, Залізничне, Новоселівка, Долинка.

На Оріхівському напрямку ворог наступальних дій не проводив, проте завдав авіаційних ударів по районах населених пунктів Комишуваха та Новояковлевка.

На Придніпровському напрямку ворог проводив дві марні штурмові дії у бік Антонівського мосту та поблизу острова Білогрудий.

На інших напрямках суттєвих змін в обстановці наразі не відбувається. Спроб ворога просуватися не зафіксовано.

«Українські війська виснажують ворога вздовж усієї лінії бойового зіткнення та в тилу. Приєднуйтеся до Сил оборони! Боротьба триває!», — сказано у повідомленні Генштабу ЗСУ.

Як повідомляла АрміяInform, протягом минулої доби зафіксовано 149 бойових зіткнень, з яких 29 на Костянтинівському і 26 на Покровському напрямках.

 

Читайте нас в Telegram
«Спочатку FPV, потім „Молнія“»: пошматований «Козак» врятував екіпаж і повернувся з поля бою
«Спочатку FPV, потім „Молнія“»: пошматований «Козак» врятував екіпаж і повернувся з поля бою

Український броньовик «Козак» пережив два удари російських дронів, врятував екіпаж і повернувся на ремонт.

«Якщо FPV несе 3 кг, то НРК — до 300»: історія дронарки «Акази» зі «Сталевої Сотки»
«Якщо FPV несе 3 кг, то НРК — до 300»: історія дронарки «Акази» зі «Сталевої Сотки»

До великої війни Юлія з Луцька працювала фітнес-тренеркою, а сьогодні керує наземними роботизованими комплексами та евакуює поранених із позицій.

«Рибка в сітці»: у «Хартії» показали, як ловлять російські дрони просто в небі
«Рибка в сітці»: у «Хартії» показали, як ловлять російські дрони просто в небі

Замість тарану чи підриву — сітка. У «Хартії» показали, як оператори ловлять російські «Мавіки» просто в небі.

«У росії більше немає безпечного місця»: у Міноборони розповіли про удари по нафтовому кільцю москви
«У росії більше немає безпечного місця»: у Міноборони розповіли про удари по нафтовому кільцю москви

16–17 травня Сили оборони завдали серії ударів по ворожих об’єктах у Московській області, які забезпечують функціонування армії рф.

«Все буде кіл-зона» — у Холодному Яру розповіли, як дрони стирають поняття тилу
«Все буде кіл-зона» — у Холодному Яру розповіли, як дрони стирають поняття тилу

Територія, яку ще недавно вважали тилом, сьогодні вже опиняється під ударами FPV-дронів, а «кіл-зона» стрімко розширюється.

ВАКАНСІЇ
Оператор засобів РЕБ в ЗСУ

від 20000 до 60000 грн

Бобровиця

1 відділ Ніжинського РТЦК та СП

Діловод-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Київ

Косівський РТЦК та СП

Медична сестpа-анестезист, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Бойовий медик

від 21000 до 21000 грн

Чернігів

Військова частина А7328

Солдат

від 21000 до 121000 грн

Миколаїв

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

Інспектор прикордонної служби

від 20000 до 25000 грн

Могилів-Подільський

Державна прикордонна служба України

--- ---