ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

Окупант отримав підозру за знущання над родиною на ТОТ Запорізької області

Новини
3 Серпня 2026, 21:05
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Підпишись на нас в Google

ГУНП в Запорізькій області повідомило про підозру за ст. 438 КК України окупанту, який знущався над цивільними.

Детальне досьє на окупанта оприлюднила Книга катів українського народу. 

Що відомо про злочинця

Внуков Роман Олексійович (28 травня 1989 р. н.) — уродженець Макіївки Донецької області. Позивні — “Внук” і “Бетмен”.

Головне управління розвідки Міноборони України раніше встановило, що Внуков був заступником командира по роботі з особовим складом другого мотострілецького батальйону п’ятої окремої мотострілецької бригади. Це збройне формування має назву “Оплот” та входить до першого армійського корпусу рф, що формально перебуває у підпорядкуванні терористичної організації “ДНР”.

Після початку повномасштабної війни він долучався до заходів окупаційної адміністрації з придушення спротиву цивільного населення у Василівському районі Запорізької області, під час яких особливу увагу приділяли виявленню та нейтралізації певних категорій громадян: осіб із чіткою проукраїнською громадською позицією, колишніх учасників антитерористичної операції, людей, які мають родинні чи будь-які інші зв’язки з військовослужбовцями Збройних Сил України.

Обставини злочину

Жертвами Внукова стала сім’я цивільних громадян на тимчасово окупованій території — жінка, чоловік та троє їхніх малолітніх дітей.

12 липня 2022 року Внуков разом із щонайменше сімома іншими озброєними військовими окупаційних сил рф прибув до місця проживання родини. Щоб отримати інформацію, він побив чоловіка, а потім схопив жінку за вухо й витягнув її з будинку на подвір’я.

Через кілька днів, 15 липня, Внуков у супроводі щонайменше трьох окупантів знову прибув до будинку потерпілих і знову почав бити чоловіка та погрожувати йому на очах у дружини.

Після цього Внуков вийшов з будинку й наказав жінці, яка перебувала на подвір’ї, зайти до господарського приміщення, де почав погрожувати їй убивством дітей. Під цими погрозами злочинець наказав потерпілій повністю роздягнутися та примусив її перебувати в оголеному вигляді. Процес роздягання жінки він знімав на відео за допомогою смартфона.

Підозра

Дії Внукова кваліфікуються як жорстоке поводження з цивільним населенням, що є серйозним порушенням законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України), а також порушенням вимог Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни й Додаткового протоколу I.

Відповідно до Римського статуту Міжнародного кримінального суду, сексуальне насильство та нелюдське поводження щодо осіб, які перебувають під захистом, прямо визнаються воєнними злочинами.

Кримінальне провадження внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024000000001137 від 11 жовтня 2024 року.


Абсолютний рекорд 53-ї бригади: зенітники знищили 615 ворожих дронів за місяць
Абсолютний рекорд 53-ї бригади: зенітники знищили 615 ворожих дронів за місяць

Зенітники 53-ї окремої механізованої бригади за місяць знищили 615 російських безпілотників — це новий рекорд підрозділу.

Оператори 3-го полку ССО уразили російський «Град»
Оператори 3-го полку ССО уразили російський «Град»

Оператори підрозділу «Хорнет» 3-го полку ССО уразили російську РСЗВ БМ-21 «Град».

«Приклад, вартий наслідування»: Президент присвоїв Владиславу Польському звання Героя України за порятунок воїнів
«Приклад, вартий наслідування»: Президент присвоїв Владиславу Польському звання Героя України за порятунок воїнів

Президент України присвоїв звання Героя України молодшому лейтенанту Владиславу Польському, який урятував двох поранених воїнів.

Більше дипстрайків і захист неба: Президент окреслив завдання для очільника Міноборони Євгенія Хмари
Більше дипстрайків і захист неба: Президент окреслив завдання для очільника Міноборони Євгенія Хмари

Міноборони має посилити далекобійні удари, захист українського неба та забезпечення війська.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Розвідник, військовослужбовець

від 21500 до 52500 грн

Кам'янка-Бузька

Військова частина А4623

WorkUa Водій-кранівник, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Кропивницький

Військова частина А3406

Olx Потрібен кухар в ЗСУ

від 20500 до 21500 грн

ІФ МТЦК

Olx Медична сестpа-анестезист, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

WorkUa Водій-механік евакуаційного відділення

від 25000 до 35000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Olx Майстер БПЛА в 126 ОБр ТРО

від 20000 до 120000 грн

Херсон, Херсонська область