У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…
Ефективність застосування безпілотних систем на фронті та зменшення постачання артилерійських боєприпасів від країн-партнерів продиктували створення в системі Збройних Сил України окремого роду військ — Сил безпілотних систем.
Про це в коментарі кореспонденту АрміяInform заявив заступник Головнокомандувача Збройних сил України полковник Вадим Сухаревський.
За словами Вадима Сухаревського, безпілотні системи показали, що можуть ефективно працювати і в контексті знищення ворога, і в контексті збереження життя українських воїнів.
«Чому саме зараз (створено Командування Сил безпілотних систем ЗСУ. — ред.)? Перший аспект: 2022-2023 роки показали ефективність застосування безпілотних літальних апаратів. В основному — з огляду на збереження життя наших військовослужбовців. Ми акцентуємо саме на цьому», — пояснив заступник Головнокомандувача ЗСУ.
Він додав, що тактика росіян полягає в тому, щоб засипати українців “шапками” (трупами своїх бійців. — ред.), але в ЗСУ таким шляхом йти не збираються.
Другий аспект потреби створення Сил безпілотних систем, зі слів Вадима Сухаревського, це зменшення постачання артилерійських боєприпасів.
«Недостатня кількість і артилерійських систем, і озброєння, які використовуються на фронті, на які ми розраховуємо. Ми бачимо виснаження саме цих ресурсів. Тому ми шукаємо шляхи вирішення. І один із найперспективніших шляхів це, власне, розвиток своїх спроможностей», — сказав він.
Вадим Сухаревський підкреслив, що є низка технічних нюансів щодо роботи БПЛА на фронті, відтак, «цим має займатися компетентний орган», яким і має стати командування Сил безпілотних систем ЗСУ.
Важливе місце в цьому належить і Коаліції дронів, до якої, нагадаємо, входить вже вісім країн.
«Коаліція дронів — це крутий хаб для того, щоб партнери нас чули, щоб ми могли озвучувати нашу потребу, могли розраховувати на підтримку світової інтелектуальної спільноти. Крім того, партнери можуть розраховувати на нашу відкритість в контексті вивчення нашого досвіду і впровадження його у своїх арміях», — резюмував Вадим Сухаревський.
Як повідомляла АрміяInform, заступник Міністра оборони Катерина Черногоренко розповіла, що Коаліція дронів, створена в рамках роботи Контактної групи з питань оборони України, має три пріоритетні напрями і передбачає передачу Україні не тільки FPV-дронів.
За минулу добу зафіксовано 86 обстрілів 57 населених пунктів Сумської області. Загалом нараховано 246 ударів.
Представник служби зв’язків з громадськістю 13-ї бригади НГУ «Хартія» Володимир Дегтярьов заявив, що зміна погоди на фронті восени вплине на хід бойових дій.
Воїни батальйону безпілотних систем 110 механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка продемонстрували кадри ураження декількох одиниць російських транспортних засобів.
Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зазначив, що нині неможливо уявити Сили оборони України без капеланів, оскільки вони — невід’ємна частина української боротьби за свободу і незалежність.
У ніч на 12 жовтня 2024 року противник атакував Україну ракетами невстановленого типу (район пусків — бєлгородська обл. — рф) та 28-ма ударним БПЛА (район пусків — Курськ, приморсько-ахтарськ, рф).
Масованих обстрілів з використанням керованих авіаційних бомб, артилерії та БПЛА з боку військових збройних сил російської федерації зазнали Куп’янський та Харківський райони Харківської області. Також вороги бив по Ізюмщині та Богодухівщині.
Захищаємо світ
від 25000 до 125000 грн
Одеса, Одеська область
від 20100 до 50000 грн
Запоріжжя
Сватівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки
У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…