ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Пошуковці знайшли у Карпатах місце падіння німецького «Хейнкеля»

Регіони
Прочитаєте за: 4 хв. 12 Вересня 2023, 12:43

Ми вже розповідали, як галицькі пошуковці, учасники громадської організації «Пошук літаків ДСВ в Україні» проводять тури з пошуку місць падіння літаків у Карпатах під час Другої світової війни, паралельно збираючи донати на підтримку Збройних Сил України. І ось хлопці повернулися з чергової поїздки і — з черговим здобутком. Вони знайшли у Карпатах місце падіння ще одного збитого у роки Другої світової війни літака й, ба більше — встановили особи 5 членів екіпажу цього німецького «Хейнкеля»!

— Коли ми їхали на Франківщину, достеменно про цей літак нічого не було відомо — лише легенда з оповідок місцевих мешканців, які щось чули від старожилів, — розповів кореспонденту АрміяInform один із засновників ГО «Пошук літаків ДСВ в Україні», автор серії книг «Пошук літаків ДСВ в Україні» Андрій Кір’янов. — Але навіть ці відомості не дозволяли бодай приблизно встановити місце падіння літака…

За цією легендою, коли літак пролітав над гуцульським селом, з нього скидали каністри з бензином. «Була команда спалити село, — свідчили старожили. — Усі люди повтікали та сховалися. Але потім літак збили з рушниць, і він впав, зачепивши дерева. Все в лісі горіло три дні, ніхто не міг підійти близько до місця. Від пілотів нічого не лишилося, згоріло все. Багато каністр та бачків люди визбирали в селі та поряд і залишили собі… Німців у селі вже не було — тому люди після пожежі йшли на місце та збирали блєхі для господарства. По лісі було розкидано багато документів з літака…»

Так вдалося знайти місце падіння — в яру за селом. Місцевість важкодоступна. Пошуковці розповідають, що сигналів у металошукачів спочатку було небагато, але ставало дедалі більше. І раптом хлопці знайшли особистий жетон пілота.

— Отже, визначити екіпаж було лише питанням часу та техніки! — продовжує розповідь Андрій Кір’янов.

Окрім жетона, пошуковці знайшли на місці авіатрощі багато згорілого дюралюмінію та велику кількість деталей і уламків літака, гільзи калібрів 7,92 та 12,7 мм, шматки плавленого алюмінію, частини обшивки літака, моторні деталі, елементи конструкції, скління кабіни, залишки іншого обладнання. За ними відразу ж визначили його тип: це був однозначно «Хейнкель» — німецький літак Не 111.

— Ці жетони також кажуть за цей літак. Визначили екіпаж, що складався з 5 осіб, — додає Андрій. — Визначили траєкторію падіння літака: все ж таки він десь врізався зверху гори і, палаючи, падав по схилу донизу.

Архівний пошук дав свої результати. За знайденими жетоном та уламками літака пошуковці встановили, що це — літак із бортовим номером 700723, що здійснював політ за маршрутом Мелець (Польща) — Ожидів (Україна). Приналежність — ескадра KG27. Вантаж невідомий. Літак, що прямував до Бродівського котла, зник 19 липня 1944 року. Так само зниклими безвісти досі вважаються п’ятеро членів його екіпажу, оберфельдфебель Фрідріх Лоренцен, оберєфрейтор Теодор Грубер, оберєфрейтор Альфред Руддігкейт, оберєфрейтор Вільгельм Скотті та єфрейтор Франц-Йозеф Шутц.

— У районі Львова літак міняє курс і повертається на територію Польщі, але — іншим маршрутом, південніше на 120 кілометрів та через гори, — завершує розповідь про долю літака та його екіпажу пошуковець. — Можливо, зрозумівши, що територія призначення вже була під радянською армією і лінія фронту змістилася на захід. Тому безпечніше було повертатися якнайдалі від можливих атак та лінії фронту. І вже тут літак зачепив верхівки дерев на висоті понад 950 метрів і впав. Можливо, був збитий.

На місці падіння літака — на великому камені, пошуковці встановили табличку з прізвищами пілотів та датою їхньої загибелі.

— Відтак, ще одне місце падіння літака в Карпатах знайдено та відмічено, — підсумовує Андрій Кір’янов. — Велика подяка всім, хто долучився, та місцевим мешканцям, які допомогли з пошуком місця падіння та розповідями про цей літак!

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
У випущеній росією по Україні ракеті виявили 290 іноземних компонентів

У випущеній росією по Україні ракеті виявили 290 іноземних компонентів

У випущеній росією по Україні північнокорейській балістичній ракеті виявили 290 компонентів мікроелектроніки іноземного виробництва.

У Повітряних Силах ЗСУ відповіли, чи зможуть захистити отримані F-16 від російських ударів

У Повітряних Силах ЗСУ відповіли, чи зможуть захистити отримані F-16 від російських ударів

Речник Повітряних Сил Збройних Сил України майор Ілля Євлаш прокоментував питання, чи зможуть ЗСУ захистити від російських повітряних ударів літаки-винищувачі F-16, які Україна має отримати невдовзі від західних партнерів.

Невидима флотилія: Пентагон розбудовує підрозділ стелс-катерів спецпризначення Combatant Craft Heavy

Невидима флотилія: Пентагон розбудовує підрозділ стелс-катерів спецпризначення Combatant Craft Heavy

ВМС США замовили виробництво четвертого катеру спеціального призначення Combatant Craft Heavy (CCH), які надходять для підтримки підрозділів знаменитих «Морських котиків».

В Україні хвилина мовчання

В Україні хвилина мовчання

Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.

У ВМС ЗСУ заявили про вірогідність втрати чф рф останнього носія крилатих ракет в Криму

У ВМС ЗСУ заявили про вірогідність втрати чф рф останнього носія крилатих ракет в Криму

Речник Військово-Морських Сил Збройних Сил України капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук заявив про вірогідність втрати чорноморським флотом російської федерації останнього носія крилатих ракет в Криму: йдеться про корабель «циклон».

Вночі та зранку росіяни здійснили 11 обстрілів Сумщини

Вночі та зранку росіяни здійснили 11 обстрілів Сумщини

Вночі та зранку росіяни здійснили 11 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Водій кат В

від 21000 до 121000 грн

Миколаїв

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

Офіцер відділення, військовослужбовець

від 40000 до 120000 грн

Одеса

Військова частина ЗСУ

Офіцер групи психологічного супроводу та відновлення

від 25000 до 25000 грн

Київ

131 окремий батальйон 112 ОБр Сил ТрО

Стpілець-зенітник, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Номер обслуги(ППО)військовослужбовець

від 122000 до 126000 грн

Краматорськ, Донецька область

Снайпер

від 40000 до 120000 грн

Житомир

1 ОБрСпП ім. Івана Богуна