ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Я маю помститись за побратимів, які загинули, обороняючи Маріуполь — мехвод «Денчик»

Life story
Прочитаєте за: 3 хв. 28 Лютого 2023, 11:20

У Збройні Сили України Денис пішов за прикладом старшого брата. У навчальному центрі «Десна» хлопець обрав собі фах — механік-водій танка. Так у 2018-му кондитер за освітою, він перекваліфікувався на танкіста.

Службу Денис розпочав в окремій бригаді морської піхоти ВМС ЗС України. Разом із побратимами захищав Україну на Маріупольському напрямку. Хоча, як зазначає хлопець, серйозного бойового досвіду тоді не здобув, однак опанував свій фах на високому рівні.

— Моя основна робота — вправно вести танк під час бою в умовах постійного вогневого впливу противника, своєчасно здійснювати маневр та точно виконувати накази командира. І, звісно, стежити за технічним станом машини. Бувають випадки, коли несправності доводиться усувати прямо в бою, — розказує Денис. — Під час виконання завдань багато чого залежить від самої машини: якщо вона гарно працює, то й екіпаж влучно стріляє. 

За деякий час до початку широкомасштабного вторгнення «Денчик» звільнився з армії та поїхав працювати за кордон. Звістка про початок великої війни застала хлопця в Польщі. Він одразу ж зідзвонився з братом, який також був на заробітках, і вони вирішили повертатись в Україну. 

— Думок про те, аби заховатись за кордоном, навіть не виникало. Я дуже переживав за побратимів, які обороняли Маріуполь, душа рвалась до них. 25 лютого з братом дістались Києва. Наше рідне село в Сумській області  вже окупували загарбники. Забрати військовий квиток з дому не було жодної можливості. Тож майже два тижні довелось витратити на отримання направлення до частини. Звісно, добратись до бригади морпіхів я не міг. Так потрапив у Чернігів до танкової бригади. 

Під час оборони Чернігова Денис воював як піхотинець — разом із товаришами тримали позиції на околиці міста. Згодом підрозділ працював на Запорізькому напрямку. Саме там у першому ж бою машину Дениса підбили. Тоді екіпаж прикривав відхід піхотинців. 

— На щастя, екіпажу вдалось врятуватись, але танк згорів. Якщо чесно, у той момент, коли відчули, що в нас прилетіло, було дуже страшно. Але на відновлення багато часу не було. Тож проаналізували цей бій, зробили висновки, як краще діяти, і вже за 10 днів виїхали на пряме наведення: працювали по ворогу, який скупчився в лісосмузі. Загалом, коли кожен член екіпажу грамотно виконує свою роботу, тоді й результат гарний. У нас саме такий екіпаж. 

Після Запоріжжя танкісти билися з ворогом під Лисичанськом. Денис розповідає, що на Луганщині щодня тривали важкі бої. Екіпаж часто виїжджав на пряме наведення проти техніки та живої сили противника. 

Наразі на тій ділянці фронту, де нині підрозділ тримає оборону, обстановка хоч і неспокійна, але контрольована. Усі воїни налаштовані на серйозну копітку роботу зі знищення російських окупантів. А в Дениса є й власний рахунок до ворога: він має помститись за загиблих у Маріуполі побратимів. 

— Дуже багато моїх товаришів і командирів назавжди залишились у Маріуполі, дехто зараз перебуває в полоні. Я зроблю все можливе, аби довести, що їхня самопожертва була недаремною. А для цього ми маємо вигнати російську наволоч із нашої землі. І ми це обов’язково зробимо. 

Фото Владислава Дем’яненка

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Вибухнула згідно назві — на Херсонщині знищили російську систему ППО «Тунгуска»

Вибухнула згідно назві — на Херсонщині знищили російську систему ППО «Тунгуска»

Підрозділ Lasar’s Group Нацгвардії у взаємодії з фахівцями Держспецзв’язку та бійцями 39-ї бригади берегової оборони знищив  зенітний ракетно-гарматний комплекс 2С6 «Тунгуска» противника.

Ворожий робот з кулеметом не доїхав до наших позицій

Ворожий робот з кулеметом не доїхав до наших позицій

Бійці батальйону безпілотних систем «Роніни» 65-ї механізованої бригади знищили російський наземний роботизований комплекс зі встановленим кулеметом.

НАТО та JATEC визначили переможців інноваційного конкурсу з медичної евакуації — Міноборони

НАТО та JATEC визначили переможців інноваційного конкурсу з медичної евакуації — Міноборони

NATO Innovation Challenge «Медична допомога в доступному та незахищеному бойовому просторі» назвав кращі проєкти конкурсу з пошуку нових рішень для медичної евакуації в умовах сучасної війни. До складу журі увійшли як представники НАТО, так і України.

На Сумщині житель прикордонного міста отримав 15 років за державну зраду

На Сумщині житель прикордонного міста отримав 15 років за державну зраду

До 15 років ув’язнення засуджено чоловіка, який передавав ворогу дані з прикордоння Сумщини.

Плащ не допоміг: на Куп’янському напрямку знищили замаскованих штурмовиків

Плащ не допоміг: на Куп’янському напрямку знищили замаскованих штурмовиків

Підрозділи БПЛА 77-ї аеромобільної Наддніпрянської бригади ДШВ ЗСУ здійснили ураження живої сили противника із застосуванням скидів з дронів та FPV-дронів, знищили ворожі укриття, а також ефективно відпрацювали по повітряних цілях.

Чоловік на мотоциклі намагався прорватися через пункт пропуску до Румунії

Чоловік на мотоциклі намагався прорватися через пункт пропуску до Румунії

Громадянин України ввечері на мотоциклі хотів на великій швидкості прорватися через пункт пропуску до Румунії.

ВАКАНСІЇ

Інспектор прикордонної служби

від 20100 до 25000 грн

Чернігів

105 прикордонний загін ДПСУ (м. Чернігів)

Бойовий медик у ЗСУ

від 20000 до 120000 грн

Самбір, Львівська область

Вогнеметник (ЗСУ)

від 20000 до 120000 грн

Криве Озеро

Третій відділ Первомайського РТЦК та СП

Звязківець

від 55000 до 125000 грн

Слов'янськ

Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України

Сапер окремого батальйону сил ТрО

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

233 окремий батальйон 128 ОБр Сил ТрО

Вогнеметник (ЗСУ)

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

154 ОМБр

--- ---