ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Спалена бронетехніка й вантажівки з БК — це був найкращий подарунок на мій день народження!

Life story
Прочитаєте за: 5 хв. 12 Січня 2023, 9:11

В умовах війни швидке опанування практичними навичками володіння сучасною зброєю стає вирішальним чинником. У цьому наочно переконався кореспондент АрміяInform після знайомства з номером обслуги американської 155-мм гаубиці М-777 31-річним солдатом Володимиром. Бойовий досвід гармаша підтверджує істину про те, що наполегливість та старання можуть зробити звичайного солдата справжнім майстром своєї справи. 

Річ у тому, що після 10 місяців війни Володимир опанував не тільки обов’язки звичайного номера обслуги. Під час виконання бойового завдання він може замінити будь-кого зі свого артилерійського розрахунку й впоратися з будь-якою складною операцією. Такі ж навички мають й інші члени розрахунку. Це не забаганки, а життєва необхідність у бою.

Володимир ніколи не планував ставати професійним військовим, але завжди вважав, що справжній чоловік — це передусім захисник. І коли виникає загроза, він повинен вміти захищати: себе, свою родину, Батьківщину. Саме така громадянська позиція змусила його 24 лютого 2022 року не вагаючись піти до війська. Війна застала його в рідному місті Броварах. Уже за декілька днів він відправив родину в безпечне місце, а сам вирушив у навчальний центр у Старичах.

— Хотів повернутися в рідну частину ДШВ, де проходив строкову службу. Але на той час вона перебувала на сході й туди не було можливості швидко потрапити. Тому погодився перекваліфікуватися на артилериста. Так сталося, що наш підрозділ у далекому тилу потрапив під ракетний обстріл і нас негайно перекинули на південь України. Навчання довелося проходити безпосередньо в бойових умовах. Мене готували на номера обслуги радянських артилерійських 152-мм гаубиць «Гіацинт». Одного дня до нашого підрозділу приїхали артилеристи, які навчалися у Німеччині на командирів розрахунків американських 155-мм гаубиць М777, або, як їх називають у ЗСУ, «Три сокири». Вони їхали на Донецький напрямок і їм терміново необхідні були номери обслуги. Відразу погодився, тому що хотілося якомога швидше долучитися до реальної бойової роботи, — розповів Володимир.

Там, де він через декілька днів опинився, було дуже гаряче. Розрахунку, у складі якого він перебував, довелося працювати в режимі 24/7. Артилерії не вистачало, тому щодня вони виконували по три-чотири виїзди. Серед його обов’язків було завантаження БК, комплектування з маркування, чищення, підготовка до стрільби. Згадує:

— Ніколи не забуду своє перше бойове хрещення. Це сталося в день мого народження — 21 квітня. Увечері ми отримали завдання висунутися у визначений район для підтримання дій механізованих підрозділів неподалік від Бахмута. Треба було знищити колону бронетехніки ворога. Аеророзвідка надала нам координати й ми почали працювати. До цього я тренувався і знав алгоритм дій, але в бойових умовах трішки хвилювався. Тим більше, що на виконання стрільби відводився дуже стислий час. Не хотілося підвести товаришів. Намагався бути максимально сконцентрованим. Найважчим, у прямому сенсі, виявилося впоратися з вагою снарядів, яка сягає від 40 до 70 кілограмів. Розрахунок діє, як злагоджений конвеєр. Якщо на якійсь операції виникає збій, він зупиняється. Треба діяти швидко й чітко виконувати накази. Приємно, що тоді я все зробив правильно і наш «конвеєр» спрацював на відмінно. З відгуків розвідки, ми влучними пострілами спалили декілька одиниць бронетехніки й вантажівок з боєприпасами. Це був найбільш бажаний подарунок на мій день народження, — підкреслив Володимир.

Ще шість днів поспіль гармаші підтримували вогнем піхоту й допомагали їй знищувати ворога. Зі слів нашого героя, у день вони вистрілювали від 100 до 120 снарядів. 

— Найефективнішими були осколково-фугасні боєприпаси. Навіть якщо похибка у влучанні становила 20-30 метрів, шансів вижити при цьому у ворогів було не багато. Розліт уламків настільки щільний, що в радіусі 400 метрів уражається все живе. У разі влучання багатотонна вантажівка перетворювалася на дрібні шматки заліза, наче розірвали тоненький папірець, — говорить воїн.

Однак навіть із такою далекобійною зброєю не завжди можна почуватися в безпеці. Як розповів Володимир, ворог активно полює за американськими гаубицями. Їхні БПЛА постійно висять у повітрі, тому треба ретельно маскуватися й діяти максимально приховано.

— Іноді буває так, що вже після перших пострілів нас виявляють і починають відповідати щільним вогнем. Тоді зупиняємося й швиденько змінюємо позицію. Хоча іноді вогонь такий щільний, що нам залишається лише ховатися в укриттях і чекати, коли вогонь припиниться. Одного разу ми протягом трьох годин після 2-4 пострілів ховалися, а потім знову поверталися до гармати й продовжували стрільбу. Хоча зазвичай розрахунку достатньо  декількох хвилин, щоб підготуватися: навестися за координатами, зарядитися й завдати вогневого враження. Гаубиця завдяки своїй мобільності дуже швидко розгортається в бойове положення. Так само швидко ми покидаємо вогневі позиції. Для цього нам достатньо декількох хвилин, — додає Володимир.

Сьогодні розрахунок продовжує нищити ворога, завдаючи загарбникам суттєвих втрат і наганяючи жах своєю вогневою міццю. Гідний внесок у цей процес вносить звичайний українець, на ім’я Володимир. Таких на передовій  багато, й кожний максимально наближає нашу загальну й таку бажану Перемогу!

Фото з архіву Володимира

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Фіктивні довідки, фальшива інвалідність, вивіз у багажнику — ліквідували чергові ухилянтські схеми
Фіктивні довідки, фальшива інвалідність, вивіз у багажнику — ліквідували чергові ухилянтські схеми

За суми від 12 до 18 тисяч доларів США ділки пропонували військовозобов’язаним уникнути призову через підроблені документи або допомагали втекти за кордон.

«Ми відігнали їхню артилерію якомога далі від фронту» — артилерист «Вулкан» про ситуацію на фронті
«Ми відігнали їхню артилерію якомога далі від фронту» — артилерист «Вулкан» про ситуацію на фронті

Командир самохідного артдивізіону 55-ї артбригади «Запорізька Січ» з позивним «Вулкан» розповів, що ворожі гармати працюють з максимальної дистанції.

Секретар РНБО обговорив підтримку України з міністром оборони Італії
Секретар РНБО обговорив підтримку України з міністром оборони Італії

Секретар РНБО Рустем Умєров провів зустріч з міністром оборони Італії Гвідо Крозетто.

«Моя сім’я для мене — це все»: у 19 років стала до лав війська і зараз нищить ворога дронами
«Моя сім’я для мене — це все»: у 19 років стала до лав війська і зараз нищить ворога дронами

Історія дронарки роти безпілотних ударних комплексів 4-го батальйону 128-ї гірсько-штурмової Закарпатської бригади з позивним «Сват».

Зачистка ТМ — штурмовики закинули протитанкові міни прямо у схованки росіян
Зачистка ТМ — штурмовики закинули протитанкові міни прямо у схованки росіян

Бійці штурмової групи «Морок» 225-го штурмового полку використали протитанкові міни ТМ проти окупантів, що ховалися під землею.

Залізничні квитки: в Україні запускають проєкт держзамовлення перевезень в економ-сегменті
Залізничні квитки: в Україні запускають проєкт держзамовлення перевезень в економ-сегменті

Уряд запускає проєкт державного замовлення пасажирських залізничних перевезень в економ-сегменті, щоб підтримати стабільну роботу пасажирських перевезень.

ВАКАНСІЇ
Механік-моторист

від 20000 до 120000 грн

Запоріжжя

65 ОМБр

Потрібен кухар в ЗСУ

від 20500 до 21500 грн

ІФ МТЦК

Військовослужбовець (стрілець)

від 21000 до 100000 грн

Дніпро

В/Ч А7408

Сапер військовослужбовець

від 22000 до 125000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Сапер (розмінування)

від 20000 до 120000 грн

Київ

130 окремий батальйон 241 ОБр Сил ТрО

Інженер техобслуговування БПЛА

від 20000 до 190000 грн

Чугуїв

4-й штурмовий батальйон - 92 окремої штурмової бригади

--- ---