ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Радар TRML-4D покращить дальність виявлення цілей IRIS-T до 250 км

Озброєння та техніка
Прочитаєте за: 3 хв. 30 Жовтня 2022, 9:33

Будь-який комплекс ППО − це не просто випущені ракети в небо та враження якоїсь цілі: її потрібно ще й побачити для початку та зафіксувати. Тому вся робота починається саме з радара, а вже потім вступають в дію тактико-технічні характеристики самих ракет.

Важливою деталлю є наявність спільної системи або адаптивності до інших систем – координації та роботи багатьох комплексів ППО. Без такої системи з’являється можливість у двох комплексів захоплення однієї цілі, або при великій кількості цілей – пропуск інших. У будь-якому випадку головним чинником стає взаємодія та взаємосумісність. І це стосується як радарів середньої дальності (наприклад, РЛС комплексу NASAMS − AM/MPQ 64 Sentinel), так і РЛС більшої дальності, як у комплексі IRIS-T SLM: TRML-4D.

Спочатку в комплексі ППО IRIS-T SLM використовувався шведський радар Saab Giraffe AMB, але у 2014 році провели демонстрацію роботи з австралійським багатофункціональним радаром GBMMR. Нині комплекс IRIS-T SLM  може оснащуватися мобільним радаром, що працює в пасивному режимі (без випромінювання) та з активною РЛС TRML-4D.

До останнього було невідомо, з яким саме радаром з вищеперелічених буде поставлено перший комплекс IRIS-T SLM.  Лише після офіційної інформації на сайті виробника комплексу Diehl Defence стало відомо, що Україна отримала конфігурацію комплексу з найкращою РЛС TRML-4D, який забезпечує всенаправлене 3D-відстеження понад 180 об’єктів на відстані до 250 км. А при дальності ураження цілей до 40 км і 20 км по висоті ракетами – ми отримуємо великий запас рознесення самих пускових установок та перекриття великої площі для повітряної оборони одним комплексом з таким радаром. Для кращого розуміння різниці, достатньо подивитись на характеристики РЛС AM/MPQ 64 Sentinel у комплексі NASAMS − одночасний супровід до 60 повітряних цілей при дальності виявлення в 40 км. Тому при створенні спільної системи ППО по всій території України такі радари можуть давати цілевказання не тільки для власних пускових IRIS-T SLM, а й пускових установок NASAMS чи потенційних інших, які будуть надані партнерами в рамках матеріально-технічної допомоги в майбутньому. Тому РЛС TRML-4D потрібна для такої загальної системи і в автономному варіанті, щоб працювати у взаємодії з іншими системами ППО та ракетними комплексами інших країн та виробників.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
Агресор атакував Україну 137 ударними БПЛА, близько 90 з них — «Шахеди»

Агресор атакував Україну 137 ударними БПЛА, близько 90 з них — «Шахеди»

У ніч на 5 грудня противник атакував 137 ударними БПЛА типу Shahed, «Гербера» і безпілотниками інших типів.

Війська рф атакували Сумщину, є поранена

Війська рф атакували Сумщину, є поранена

Станом на ранок 5 грудня протягом доби російські війська здійснили майже 90 обстрілів по 39 населених пунктах Сумської області. Внаслідок атак рф поранено людину.

В Україні хвилина мовчання

В Україні хвилина мовчання

Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.

«Об’єдналися та відклали звичні справи заради великої мети»: міністр оборони привітав волонтерів

«Об’єдналися та відклали звичні справи заради великої мети»: міністр оборони привітав волонтерів

Міністр оборони України Денис Шмигаль привітав усіх причетних з Міжнародним днем волонтера.

Окупанти обстріляли Херсонщину: поранено 11 людей

Окупанти обстріляли Херсонщину: поранено 11 людей

Агресор атакував населені пункти Херсонської області, цілив по інфраструктурі.

На Покровському напрямку окупанти 52 рази атакували позиції Сил оборони

На Покровському напрямку окупанти 52 рази атакували позиції Сил оборони

Загалом протягом минулої доби зафіксовано 167 бойових зіткнень.  

ВАКАНСІЇ

Водій БТР

від 50000 до 120000 грн

Запоріжжя

Хортицький РТЦК та СП

Оператор БПЛА (ЗСУ, МП ВМСУ)

від 51000 до 121000 грн

Львів

Львівський РТЦК та СП м.Жовква

Командир відділення

від 25000 до 125000 грн

Вся Україна

1 центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ

Офіцер (за напрямком правоохоронної діяльності)

від 20100 до 58000 грн

Краматорськ

Донецький зональний відділ ВСП

Кулеметник

від 20500 до 20500 грн

Ужгород

Військова частина 3115 НГУ

--- ---