ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Українських льотчиків Івана Пепеляшка та Олексія Чижа звільнено з полону – ГУР

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 14 Квітня 2022, 13:13

Головне управління розвідки МО України звільнило з полону двох українських пілотів – Івана Пепеляшка та Олексія Чижа.

Про це повідомило ГУР МО України у Телеграм.

Українські пілоти потрапили в полон 8 березня в районі села Нова Басань (Чернігівська область). Їм кілька разів змінювали місце утримання, зрештою доправили в СІЗО міста Курськ, де вони знаходились в камері ще з вісьмома українськими офіцерами.

Іван Пепеляшко розповідає, що попри серйозні поранення в СІЗО більшість українців не отримують елементарної медичної допомоги.

«Хлопці тримаються, але у більшості рани почали гноїтися. Просили росіян дати хоча б бинти і зеленку, подбати про найтяжчих. Але марно», – каже український пілот.

Разом з тим, за словами Олексія Чижа, постійно відбувались виснажливі допити, кожен з яких традиційно починався з путінської пропаганди про те, що Україну придумав Ленін.

«Примушували записувати пропагандистські відео. Якщо відмовлялись, погрожували, що перестануть перев’язувати рани товаришам. Казали, що запалені частини відрізатимуть по шматочку. Згадували про наші сім’ї та про небезпеку, яка їм загрожує», – додає Олексій Чиж.

Російські офіцери навіть під час допитів визнавали, що їхній «бліц-криг» провалився і поставлених цілей досягнути не вдалось.

«Вони справді зазомбовані! Питають, чи багато в Україні «нациків», – каже Іван Пепеляшко: – Повторюють, що хочуть звільнити Україну від нацистів. Що ми скоро знову будемо жити в одній країні, а Галичину забере Польща. Просто йо@нуті якісь…»

Одразу після повернення з полону пілотів зустрів начальник ГУР МО Кирило Буданов. Зараз Іван Пепеляшко та Олексій Чиж перебувають у безпеці. Вони у шпиталі та отримують необхідну медичну допомогу.

Україна продовжує боротися за всіх своїх полонених і зробить все, щоб повернути додому кожного з них.

Читайте нас в Telegram
«Є попит на якість і комфорт, треба відповідати цим вимогам»: як покращують речове забезпечення в ЗСУ
«Є попит на якість і комфорт, треба відповідати цим вимогам»: як покращують речове забезпечення в ЗСУ

У Збройних Силах України від початку широкомасштабного вторгнення відбулися значні зміни в речовому забезпеченні.

«Думали, що там сидить натовп»: «Ірландець» трофейним автоматом самотужки відбивав штурми росіян
«Думали, що там сидить натовп»: «Ірландець» трофейним автоматом самотужки відбивав штурми росіян

Дмитро Ященко з позивним «Ірландець», який отримав звання Героя України, 90 днів утримував позицію, самотужки відбиваючи атаки росіян.

Сили оборони уразили нафтопереробний завод «Башнефть-Новойл» у росії
Сили оборони уразили нафтопереробний завод «Башнефть-Новойл» у росії

Сили оборони України 1 та 2 квітня уразили нафтопереробний завод «Башнефть-Новойл», ворожий полігон та інші об’єкти противника.

Пошкоджені багатоповерхівки та авто: рятувальники показали наслідки масованого удару по Київщині
Пошкоджені багатоповерхівки та авто: рятувальники показали наслідки масованого удару по Київщині

Через масований повітряний російський удар 3 квітня є руйнування в Обухівському, Бучанському та Фастівському районах Київської області.

На Житомирщині завдяки кампанії «Спали» ФСБшника» запобігли спробам рф зареєструвати «Старлінки»
На Житомирщині завдяки кампанії «Спали» ФСБшника» запобігли спробам рф зареєструвати «Старлінки»

Контррозвідка Служби безпеки запобігла новим спробам ворога зареєструвати термінали супутникового зв’язку «Старлінк» на території України.

Українські бійці уразили ворожу нафтобазу та склади
Українські бійці уразили ворожу нафтобазу та склади

Сили оборони України уразили низку ворожих складів, район зосередження та нафтобазу російських загарбників.

ВАКАНСІЇ
Оператор БПЛА (за контрактом у ЗСУ)

від 20100 до 170100 грн

Кривий Ріг

Криворізький РТЦК та СП

Оператор протитанкових ракетних комплексів

від 50000 до 120000 грн

Ужгород

68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша

Стрілець

від 23000 до 123000 грн

Одеса

137 ОБМП

Діловод персоналу

від 23000 до 50000 грн

Павлоград

Військова частина А4759

Медична сестpа-анестезист, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Миколаїв, Миколаївська область

Військовослужбовець ЗСУ

від 20100 до 120100 грн

Біла Церква

Старобільський РТЦК та СП

--- ---