За понад пів століття інтенсивної експлуатації F-16 Fighting Falcon у спільноті військових, дотичних до бойового застосування цього багатоцільового винищувача, з’явилося чимало жартів про…
Саме в ці дні в жовтні 2015-го до Дня захисника України Міністерство оборони оголосило про старт нового флешмоба. Сотні і тисячі наліпок з гаслом «#Язахисник. Я цим пишаюсь» поширювалися країною. Всі, хто вважав себе захисником України, або ж хотів підтримати наших військових, наклеювали на свої автівки і просто фотографувалися із тематичною наліпкою. Фото з побажаннями та поясненнями, що для кожного означає бути захисником, надсилали на сторінку Міноборони у Facebook з хештегом #Язахисник.
Не став винятком і Львів – місто, патріотизм громадян якого просто зашкалює. Місто, яке з перших днів 2014 року активно допомагає українським захисникам. І продовжує це робити нині. Тому й не дивно, що світлини, зроблені у Львові, набрали максимальну кількість лайків та схвальних відгуків під час флешмоба. Сьогодні АрміяInform розповість, що ж відбувалось за лаштунками відомої акції.
12 жовтня 2015-го. Приміщення Західного регіонального медіацентру Міноборони України. Його очільник полковник Олександр Поронюк організовує адресну доставку тематичних наліпок «#Язахисник. Я цим пишаюсь». 14 жовтня флешмоб дістався найвищої точки Львова – Високого Замку. Воїни 3-го окремого мотопіхотного батальйону 24-ї окремої механізованої бригади (до листопада 2014-го – 3-й батальйон тероборони Львівщини «Воля») розбирають наліпки. Вони із радістю позують перед об’єктивом і розповідають про мотивацію перебування в лавах захисників.
Фото Віталія Александрова стало одним з найпопулярніших під час флешмоба, зібравши понад 2 тисячі лайків. Одягнути однострій йому судилося від народження. Адже батько хлопця не один рік прослужив у Збройних Силах. Віталій відслужив строкову в авіації. З однією із хвиль мобілізації у 2014-му потрапляє у 3-й батальйон тероборони Львівщини «Воля». Разом з побратимами проходить пекло війни. Він вижив під час трагічних подій у вересні, коли з території Росії обстріляли їх базовий табір зі «Смерчів». Тоді загинуло 17 військових. Після демобілізації зрозумів: попри високий ризик потрапляння в небезпечні ситуації, військова служба стане справою його життя. Тож уклав контракт зі ЗСУ та продовжує служити Українському народові. Нині Віталій Александров старший лейтенант.
Ельдар, десантник однієї з десантно-штурмових бригад, пригадує, як отримав малюнок від 5-річної донечки в районі проведення АТО з написом: «Тато, я знаю, що ти на війні…» Після демобілізації він разом із друзями продовжив підтримувати побратимів.
А це Олександр. Маючи четверо діточок, став на захист України.
– Я залишив роботу в журналістиці, аби у 2014 році стати до лав Збройних Сил. Моя батьківщина у вогні ворогів. Тому я захисник – і пишаюсь цим. Я повернувся до своїх діточок. І допомагаю побратимам в окопах, – пояснив Сашко.
Саме під час проведення флешмоба стало відомо, що Сашко з дружиною Галиною чекають на поповнення в родині. Волонтери і працівники радіо FM Галичина вирішили допомогти багатодітному татусеві підготуватися до появи нового громадянина України. У листопаді 2015-го, завітавши на програму «Привіт на схід», ще один учасник флешмоба Сергій Барашевський вручив дитячі речі для немовляти, іграшки тощо.
Тематичні наліпки флешмоба розійшлися країною. Де тільки їх не було: і на автівках, аптечках, і навіть у героїчних кіборгів Донецького аеропорту.
– Мене звати Сергій Барашевський. Я – журналіст. Принаймні був ним, доки торік у лютому Путін не привів у мій Крим своїх «зелених чоловічків». Відтоді я – воїн. Як і тисячі моїх побратимів. Тепер я – солдат Сергій Барашевський. Як і сотні тисяч українських чоловіків, я охороняю недоторканність священних кордонів моєї України. Не важливо, хто ти: офісний працівник, торгівець, студент, офіцер, чи як я – звичайний солдат. Це – наша земля. І ми повинні її боронити. #Язахисник Львів, – прокоментував у жовтні 2015 року свої фото львівський журналіст.
П’ять поколінь предків Сергія Барашевського стояли на захисті Батьківщини. Сергій обрав мирну професію – журналіста. Влітку 2015-го він поповнив лави мобілізованих. Каже, що радий хоча б у такий спосіб продовжити родинне дерево захисників.
Сьогодні про події п’ятирічної давнини Сергій згадує з приємністю:
– До армії пішов під час другої хвилі мобілізації у 2015 році. Потрапив до прикордонників – і дуже цьому радий! «Зелені берети» завжди напоготові, адже охороняти державний кордон потрібно в будь-який час. Тому служба була насиченою. Але найбільше радий, що зміг допомогти своїй країні у складний час! Флешмоб «#Язахисник» став приємним сюрпризом. Приємно, що люди охоче відгукувалися на заклик приєднатися до флешмоба, і, звісно, самі наліпки дуже тішили.
Після демобілізації Сергій Барашевський повернувся до журналістики. Нині працює на «Суспільному» у Львові. За його словами, тримає вже інший фронт – інформаційний.
Світлина снайпера Сергія Шимчака, військовослужбовця 3-го ОМПБ 24 ОМБр, не залишила байдужих. За лічені години вона зібрала понад 2700 лайків. На той момент воїн був пів року паралізований і лікувався у шпиталі в рідному Львові. У жовтні 2015-го він робив перші самостійні кроки, а точніше, вчився стояти. Побратими на інвалідному візку буквально витягли Сергія на Високий Замок. Разом з ним кілька наліпок попрямували в госпіталь. Сила волі й уперте бажання повернути здатність ходити допомогли Сергію Шимчаку не лише стати на ноги, а й у подальшому вибороти чемпіонство Ігор нескорених. Більше про Сергія читайте в наших публікаціях.
Фото автора
@armyinformcomua
На Лиманському напрямку оператори батальйону «SIGNUM» здійснили філігранне ураження ворожої гармати, влучивши FPV-дроном прямо під час її бойової роботи.
У понеділок, 16 червня, Президент України Володимир Зеленський розпочав офіційний візит до Відня де він зустрівся зі своїм австрійським колегою Александром Ван дер Белленом.
У свої 38 Дмитро з позивним «ХАМ» — лише лейтенант, проте вже обіймати посаду командира батальйону безпілотних систем 152-ї окремої єгерської бригади.
На Покровському напрямку несолодко, проте Сили оборони продовжують нищити противника. Зокрема, регулярно горить різноманітна техніка.
Маршрут військового водія — не звична дорога, а тонка лінія між життям і смертю. Адже навігатор безсилий там, де кожен метр — це виклик. Під колесами — невідомість, над головою — дзижчання ворожих дронів, а на горизонті — гуркіт артилерії. Та він мчить вперед, бо знає: попереду — побратими, які вірять, що за ними повернуться.
«Мені все одно на час виїзду, місце та обстріли. Моя задача — забрати пацанів, і все», — так описує свою роботу розвідник «Сімка», який на швидкості 170 км/год евакуює побратимів на Покровському напрямку.
від 50000 до 70000 грн
Краматорськ
Рекрутинг ППО
від 21000 до 125000 грн
Червоноград
63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО
За понад пів століття інтенсивної експлуатації F-16 Fighting Falcon у спільноті військових, дотичних до бойового застосування цього багатоцільового винищувача, з’явилося чимало жартів про…