«Хай серед простих вояків буде хоч один міністр», — переказують сучасники його слова перед військовою операцією українського війська проти більшовиків, яка…
На півдні України в рамках проведення стратегічних командно-штабних навчань «Об`єднані зусилля — 2020» одна з бригад територіальної оборони продовжує підготовку.
– Сьогодні у нас було передбачено декілька навчальних місць, де проводились заняття із заходів безпеки, підготовки зброї до стрільби, збирання-розбирання зброї, медичної підготовки – надання першої медичної допомоги, – розповів командир батальйону територіальної оборони одного з міст півдня України.
За словами командира, окреме навчальне місце було організоване для тактичної підготовки, де інструктори навчали, як охороняти та обороняти адміністративні будівлі, здійснювати патрулювання спільно з іншими військовими формуваннями.
– На інженерній підготовці інструктори демонстрували макети протитанкових, протипіхотних мін, пояснювали, як встановлювати розтяжки, як їх обходити, як діяти з інженерним обладнанням. І після проходження згаданих навчальних місць всі виконали практичну стрільбу з автомата Калашникова, офіцери – ще й з пістолета Макарова, – додав офіцер.
«У батальйоні ми вже один одного знаємо, сформувався колектив»
За словами командира, до складу підрозділу входять люди різного віку та з різних сфер цивільного життя.
– Я колишній працівник органів внутрішніх справ. У мене є спеціальна освіта, є поняття про тактику, вмію поводжуватися зі зброєю. Після звільнення з органів вирішив не втрачати можливості й покращувати свої знання з військової підготовки. Тому, що кожен раз інструктори дають нові знання, навчати нас приїжджають люди з великим бойовим досвідом, – поділився враженнями тероборонець Назарій.
– Я втретє на таких зборах. У батальйоні ми вже один одного знаємо, сформувався колектив, який постійно їздить на збори, навчається, і на яких може розраховувати командир батальйону, ми намагаємося не підводити.
«Кожен чоловік повинен знати і вміти, як захистити свою сім’ю, свій будинок, своє місто»
Так само втретє залучений до зборів і тероборонець Сергій:
– Мені 35 років, у мене четверо дітей. В армії я не служив, тому що спочатку був студентом, потім – депутатом місцевого самоврядування, і у мене була відстрочка, але до служби я завжди був придатний. Вважаю, що я як чоловік повинен розуміти, як можу захистити свою сім’ю, свій будинок, своє місто. Тому, коли почали активно розвивати територіальну оборону, проводити збори, я вирішив, що 10 днів – це не так вже й багато. Тут можна навчитися військової справи, щоб я міг допомогти у важкій ситуації своїй країні, – зауважив військовозобов’язаний.
За його словами, багато навичок на зборах він здобуває з медицини та тактики.
– До речі, я і ще кілька моїх товаришів, які теж були на зборах, заочно вступили до Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба на військову кафедру. І наступного року у мене вже буде звання молодшого лейтенанта, – розповів Сергій.
Окрім чоловіків, які ще не проходили службу в армії, до складу батальйону входять і ті, хто вже брав участь у бойових діях.
-Я тут тому, що досі наша Батьківщина у небезпеці… Територіальна оборона для мене – це можливість передати досвід молодим хлопцям, які тільки прийшли до підрозділу, – розповів тероборонець Олександр.
@armyinformcomua
Пілотами екіпажу «Перун» 1 ББпС «Чорний Стриж» було виявлено та знищено КП противника, разом зі зберігавшимся там майном.
Завдяки злагодженій взаємодії кількох підрозділів ЗСУ вдалося знищити черговий Т-72 окупантів у районі н.п. Ямпіль.
Від початку доби загальна кількість ворожих атак складає 129.
Підрозділи Залізної бригади разом із піхотою, прикордонниками та зенітниками щодня нищать штурмові групи, техніку й ворожі БПЛА.
Дронарі 5 окремої штурмової бригади виявили та знищили РСЗВ противника різних типів, деякі на момент урадження були з боєкомплектом.
Поки ворог намагається вести розвідку під покровом темряви, пілоти батальйону Signum влаштовують справжній «зорепад» їхнім БПЛА.
стрілець снайперського взводу 144 окремої піхотної бригади
від 20000 до 120000 грн
Чернігів, Чернігівська область
«Хай серед простих вояків буде хоч один міністр», — переказують сучасники його слова перед військовою операцією українського війська проти більшовиків, яка…