Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…
У межах бойової підготовки підрозділи окремої бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Білинського ВМС ЗС України виконали стрибки із вертольота Мі-8 зі штатним озброєнням та спорядженням.
А почалося все на світанку. Ранок на аеродромі під Миколаєвом видався надзвичайно жвавим. Перед Мі-8 вишикувалися морські піхотинці в десантному спорядженні. Виконання планової програми стрибків із парашутом стартувало з інструктажу та постановки завдань.
У кожного морпіха за плечами по два парашута: основний, який важить 11 кг, і запасний – вагою 5 кг. Позаду – тижні наполегливих тренувань. Для вдосконалення практичних навичок морські піхотинці відпрацювали елементи стрибка з парашутом на повітрянодесантному комплексі: дії парашутиста при відділенні від повітряного судна та під час приземлення. Також вивчали матеріальну частину парашута і парашутних приладів.
Нарешті день, до якого так наполегливо готувалися, настав. Короткий інструктаж, завантаження – і вертоліт злітає. Висота 800 метрів. Лунає команда інструктора, й піхотинці вишукуються в черзі перед відкритою апарелю. Легкий хлопок по плечу, й піхотинець робить крок у блакитний простір. За хвилину все небо розквітає «кульбабами» білих куполів. Приземлення відбувається у степу. Хоча вітер не такий міцний, він розносить парашутистів достатньо далеко. Тому, в першу чергу, морпіхи виконують завдання зі збору у визначеному місті для подальшого виконання бойового завдання.
Серед тих, хто виконав стрибки, були ті, в кого за плечами їх уже кілька. Наприклад, морський піхотинець Артем Тениченко вже удев’яте підкорює небо. Але чимало і тих, хто вперше пройшов цей іспит. Ілля Гишко з Вінниччини всього місяць служить у підрозділі морської піхоти після укладення контракту. Емоції переповнюють молодого матроса. На запитання, як йому вдалося приборкати страх, відповів по військовому коротко: «Виконував наказ командира і робив те, чому навчили на заняттях».
Фото Олександра Бессмертна
@armyinformcomua
Танки 12 бригади спеціального призначення Нацгвардії «Азов» на Торецькому напрямку допомагають там, де ворога важко викурити артилерією та дронами.
Міністерство оборони України спільно з Міністерством охорони здоров’я запустили реформу ВЛК, яка дає можливість проходити медогляд у будь-якому цивільному закладі охорони здоров’я за власним вибором.
Оператор підрозділу «Гострі картузи» Нацгвардії зняли з дрона зачистку будинку з росіянами, силами наших штурмовиків.
Дослідники Єльського університету ідентифікували сотні українських дітей із Донецької та Луганської областей, яких викрала Росія з лютого 2022 року, а також місця їхнього перебування та маршрути депортації.
Український парламент підтримав 3 грудня у першому читанні законопроєкт, завдяки якому громадяни України при досягненні 17-річного віку автоматично ставатимуть на військовий облік.
Бійці підрозділу Pentagon 225 штурмового батальйону зафіксували на камери відбиття чергового нічного штурму росіян біля села Дар'їно Курської області.
Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…