ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«Наше завдання — мінімізувати ризики, які призводять до втрати людських життів, ресурсів, репутації» — Олександра Дрік

Інтерв`ю Новини
Прочитаєте за: 4 хв. 12 Лютого 2020, 12:29

Кореспондент агентства АрміяInform поспілкувався з радницею Міністра оборони України з питань запобігання корупції Олександрою Дрік. Які головні завдання військового відомства у цій сфері, читайте в її ексклюзивному інтерв’ю.

— Пані Олександро, новий уряд одним з пріоритетів своєї політики проголосив антикорупційну діяльність. Як вона реалізується у військовій сфері?

— Міноборони визначило зниження рівня корупції однією з п’яти своїх цілей, затверджених Програмою діяльності Кабінету Міністрів. Для її досягнення прописаний конкретний план дій, що складається з чотирьох підцілей. Перша — це система внутрішнього контролю та управління ризиками, друга — усунення умов корупції у пріоритетних сферах, третя — забезпечення невідворотності відповідальності за корупцію, четверта — виховання нетерпимості до корупції.

Лише в Командуванні сил логістики ЗСУ за три останні роки виявлено ризиків в управлінні майновими та фінансовими ресурсами на 4 млрд гривень, і 70% з них не усунуті. Якби ці ризики вчасно виявили, кримінальних справ, які нині розслідують, не було б.

Основне завдання системи внутрішнього контролю та управління ризиками — запобігти втратам людських життів, ресурсів, репутації. Зазначу: це не наша вигадка, такі механізми ефективно функціонують у державах-членах НАТО. Важливо, що ця система спрямована, зокрема, й на запобігання зловживанням.

Для розуміння: у попередні три роки, наприклад, лише в Командуванні сил логістики ЗСУ виявлено ризиків в управлінні майновими й фінансовими ресурсами на 4 млрд гривень, і 70 % з них не усунуті. Тобто певних втрат і збитків, які нині можуть розслідувати правоохоронні органи, могло б і не бути, якби ці ризики вчасно виявили й нівелювали.

— Хто буде суб’єктом зазначеної системи та як відбуватиметься її адміністрування?

— Нині триває розбудова системи. Ми провели великий захід для представників усіх структурних підрозділів Міноборони та Генерального штабу, на якому визначено до 1000 ризиків. Нині їх опрацьовують. Найкритичніші включимо до Плану управління ризиками на 2020 рік, який має затвердити Міністр оборони України.

Відповідальність за організацію внутрішнього контролю покладається на керівників відповідних підрозділів. Окрім того, в кожному структурному підрозділі Міністерства оборони та Генерального штабу України призначені менеджери внутрішнього контролю, які мають стежити за реалізацією заходів внутрішнього контролю. Для координації цієї роботи створюється окремий відділ в апараті Міністерства оборони.

Подібна система має працювати в усіх установах та організаціях Міноборони. Водночас при цьому недостатньо лише призначити конкретну людину й визначити їй завдання. Необхідно, щоб керівники всіх рівнів у перспективі були спроможні самостійно визначати ці ризики й, відповідно, вживати адекватних заходів контролю.

— Ви сподіваєтеся тільки на систему внутрішнього контролю чи очікуєте й сигналів ззовні, наприклад від журналістів-викривачів, просто небайдужих громадян?

— Ми працюємо з викривачами постійно, і я закликаю повідомляти про факти корупції офіційними каналами або безпосередньо мені.

— Що зроблено для просування другого зазначеного Вами блоку — усунення умов корупції?

— Визначено 5 пріоритетних сфер: землі оборони, державні підприємства, оборонні закупівлі, будівництво об’єктів інфраструктури та житлове забезпечення, а також використання пального. В кожному з напрямків є стратегічні зміни, для реалізації яких знадобиться кілька років, і є локальні — які мають зменшити ризики вже зараз.

5 пріоритетних напрямів, визначених для сфери запобігання корупції: землі оборони, держпідприємства, оборонні закупівлі, будівництво об’єктів інфраструктури й житлове забезпечення, а також використання пального.

Наприклад, глобально для закупівель створюється Центр оборонних закупівель, який повністю візьме на себе всі закупівлі за рік-півтора, локально — змінюємо процедури для закупівель, які відбуватимуться, поки формується нова структура.

— І третій блок — невідворотність відповідальності…

— Тут нашу роботу побудовано на кількох рівнях. По-перше, перевірки та власна аналітика або виявлена викривачами інформація. Жодне порушення не має залишатись безкарним. По-друге, це співпраця з правоохоронними органами. Наприклад, нещодавно створено робочу групу з представників правоохоронних органів, Міноборони й «Укроборонпрому». Її основне завдання — співпраця у розслідуванні правопорушень в оборонній сфері. До мене чи не щодня звертаються правоохоронці з запитами з тих чи інших кримінальних справ. Міністерство надає необхідну інформацію й усіляко сприяє їхній роботі. Ми й самі направили десятки справ до правоохоронних органів. Утім їхнє розслідування потребуватиме часу. Таким чином, наше завдання — побудувати систему, яка ефективно запобігатиме порушенням і реагуватиме на виявлені факти.

— Дякую за бесіду.

Читайте також: 

Оборонні закупівлі модернізують за допомогою новітніх технологій

Міністр оборони: «Наявні та потенційні ризики необхідно постійно відстежувати, аби не допустити переростання їх у проблеми»

«Нова антикорупційна політика — необхідна умова для забезпечення обороноздатності» — Олександра Дрік

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Сили оборони підбили БМП і знищили групу піхоти на сході

Сили оборони підбили БМП і знищили групу піхоти на сході

Підрозділ «Перун» 42 окремої механізованої бригади за допомогою FPV-дронів завдав ударів по ворогу, що наступав на Часів Яр.

У Сумах влада закликає містян не піддаватися провокаціям ворога

У Сумах влада закликає містян не піддаватися провокаціям ворога

Увечері 26 квітня зі спеціальним зверненням до сум’ян звернувся начальник міської військової адміністрації Олексій Дрозденко.

Під суд пішли вісім зрадників

Під суд пішли вісім зрадників

Підозри повідомлено ще трьом колаборантам.

Зобов’язання країн «Рамштайн» для допомоги Україні сягнули $95 млрд

Зобов’язання країн «Рамштайн» для допомоги Україні сягнули $95 млрд

США та інші учасники Контактної групи з оборони України (формат «Рамштайн») разом зобов'язалися виділити вже понад 95 млрд доларів на допомогу Україні для її захисту від російської агресії.

Ракетні війська вразили три ворожих засоби ППО

Ракетні війська вразили три ворожих засоби ППО

За добу підрозділами ракетних військ завдано ураження по 2 районах зосередження особового складу, 1 радіолокаційній станції, 3 засобах протиповітряної оборони, 1 станції РЕБ, 1 складу матеріально-технічних засобів противника.

Дмитро Кліменков наголосив на ефективності реформованої системи закупівель у МОУ

Дмитро Кліменков наголосив на ефективності реформованої системи закупівель у МОУ

Реформована система закупівель в Міністерстві оборони України, яка прийшла на заміну старій пострадянській, що породжувала корупційні ризики, вже показала свою ефективність.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Гранатометник, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

Стрілець

від 50000 до 100000 грн

Харків

Військова частина А7286

Комірник складів, військовослужбовець

від 20000 до 20000 грн

Київ

Військова частина А2788

Оператор-радіотелефоніст, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Водій (кат. B, C, CE)

від 21000 до 21000 грн

Миколаїв

Військова частина А1080

Бойовий медик

від 20000 до 120000 грн

Херсон

126 ОБр Сил ТрО