ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Воєнкор із Франції займеться арт-терапією ветеранів АТО/ООС

Прочитаєте за: 3 хв. 24 Жовтня 2019, 17:03

Відома французька фотожурналістка Гаель Жірб працює в Україні з 2017 року і спеціалізується на висвітленні російської агресії на Сході України. За неповних три роки вона понад 10 разів перебувала на передовій у Донецькій та Луганській областях, і зроблені там світлини стали відомими за кордоном, доносячи правду про хід українсько-російської війни до пересічних мешканців країн Євросоюзу. У якості воєнкора Гаель Жірб працювала не лише в Україні, а й на Африканському континенті, висвітлюючи події у Сомалі.

В Україні Гаель Жірб працює не лише як журналіст, але й спробувала себе у якості волонтера. Зокрема у рамках проєкту із психологічної реабілітації ветеранів АТО/ООС, що потерпають від наслідків посттравматичного стресового розладу, який незабаром розпочнеться у Луцьку на базі одного з реабілітаційних центрів, вона проводитиме клас арт-терапії для колишніх бійців.

– Посттравматичний синдром – проблема з якою ви, українці, зіштовхнулись порівняно нещодавно, – говорить вона. – На відміну від Європи та США, де проблему впливу подій війни на психіку солдатів розпочали ґрунтовно досліджувати вже після Другої світової. Ваші ветерани не мали такого захисту і можливостей реабілітації, на відміну від учасників бойових дій – громадян європейських країн. В Україні питання психологічної реабілітації воїнів лише розвивається. Під час подорожей Україною я зустріла однодумців, яким не байдужа доля захисників України та питання їхньої соціальної адаптації після повернення з фронту. Це, зокрема, психолог та волонтер Олена Звєрєва, яка ініціювала проведення цього проєкту на Волині.

Зі слів французької фотожурналістки, у рамках реалізації проєкту вона хоче підвищити обізнаність щодо наслідків ПТСР у воїнів серед цивільної громадськості, змусити сім’ї зрозуміти, що переживають їхні близькі, які повернулися з війни. Крім того, це дозволить колишнім солдатам, які самотужки не визначили цю проблему, краще зрозуміти її і не відчувати себе самотніми, або соромитись того, що вони переживають. Також її мета публічно заявити про проблему військового ПТСР: мобілізувати пресу, щоб змусити уряд реагувати, вимагати збільшення підготовки психологів для потреб армії.

– У рамках проєкту арт-терапії ми будемо працювати групами до 20 осіб, – розповідає Гаель Жірб. – Я пропонуватиму воїнам візуалізувати свої негативні переживання, малювати їх. Крім того, ми будемо робити портрети учасників у фотостудії: на початку проєкту, в середині процесу та наприкінці. Так можна буде порівняти, які зрушення відбулись за час наших зустрічей.

Ще один аспект роботи із ветеранами російсько-української війни у рамках цього проєкту – створення фотовиставки, що має назву «Невидимі рани». Ця частина – шокова терапія для суспільства, яке живе на свій розсуд і не переймається проблемами тих, хто гарантував їм тепле і сите життя. Гаель Жірб наголошує, що такий «контрастний душ» потрібен обивателям та державним посадовцям, аби суспільство не забувало про ті проблеми, із якими щодня стикаються колишні військовослужбовці та їхні родини.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram