У кінцевому підсумку його свідомі цілеспрямовані дії підривали обороноздатність України та сприяли загарбницько-окупаційній армії російської федерації. Про це стало відомо з вироку Подільського…
Мешканця Кропивницького засудили до 5 років позбавлення волі за перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період.
У кінцевому підсумку його свідомі цілеспрямовані дії підривали обороноздатність України та сприяли загарбницько-окупаційній армії російської федерації.
Про це стало відомо з вироку Подільського районного суду міста Кропивницького.
27 вересня 2024 року уродженець м. Олександрії створив у Viber спільноту з назвою «Что? Где? Когда? Кропивницкий», в якій виконував роль супер-адміністратора. Станом на 8 липня 2025 року в цій спільноті перебувало 14 467 учасників.
Як адміністратор він мав повну змогу додавати й видаляти учасників, розміщувати та прибирати рекламні повідомлення, а також впливати на контент — зокрема забороняти публікації певної тематики, видаляти повідомлення або блокувати учасників.
Користуючись цими повноваженнями адміністратора спільноти, мешканець Кропивницького свідомо сприяв поширенню інформації про місця перебування та маршрути пересування військовослужбовців ТЦК та СП.

Як зазначено у вироку суду, громадянин України «організував забезпечення постійного функціонування» спільноти, «проведення систематичного аналізу інформації» та підтримував наповнення повідомленнями «виключно відповідної тематики».
Головною метою спільноти було поширення інформації про точні місця проведення оповіщення. Повідомлення у групі подавалися конспіративно через умовні слова та інформування про погодні умови.
Вони були, зокрема, такими:

28 вересня 2024 року у Viber-спільноті «Что? Где? Когда? Кропивницкий» учасники розмістили такі повідомлення: «Со стороны МРЭО возле ворот Агросоюза поставили Дастер полицейский и бус транзит ещё возле Гидравлики», «Бегемот чисто».
2 жовтня 2024 року підписники групи, учасники писали: «Был на Шел 7 минут назад, то чисто», «Рай больница, ХОДЯЧИЕ», «Файно Днепровская, Ходячие», «Мурманская фен».
5 липня 2025 року в спільноті з’явився великий масив повідомлень про різні точки міста та напрямки, зокрема такі:

Наслідком потурання та сприяння з боку засудженого публікації та поширенню таких повідомлень було створення перепон для встановлення мобілізаційного ресурсу й ускладнення призову військовозобов’язаних громадян України до Сил оборони.
Мешканець Кропивницького усвідомлював, що протидіє військовослужбовцям Збройних Сил України, адже у кінцевому підсумку його діяльність підривала обороноздатність країни та спряла загарбницько-окупаційній армії російської федерації.
Його не зупиняли ні патріотичні міркування, ані той факт, що більшість військовослужбовців ТЦК та СП мають досвід участі у бойових діях, чимало з них зазнали поранень та контузій, втратили здоров’я на передовій.

Вирок суду був суворим — 5 років позбавлення волі. Однак з огляду на повне й беззастережне визнання вини, щире каяття засудженого та активне сприяння слідству ув’язнення замінили на іспитовий термін тривалістю в один рік шість місяців
На цей період на засудженого громадянина України зобов’язали періодично з’являтися для реєстрації до органу пробації та повідомляти про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Вилучений у межах слідства та процесуальних дій телефон повернули чоловікові. Тож покарання, попри початковий суворий присуд, було суттєво пом’якшене.
Попри потенційну тяжкість наслідків злочинних дій громадянина України, суд врахував каяття засудженого. Це засвідчило гуманність української судової системи.

Раніше АрміяInform повідомляла, що українські суди почали виносити вироки нападникам на військовослужбовців ЗСУ з ТЦК та СП, паліям військових автомобілів, адміністраторам телеграм-каналів, які вели пропаганду проти ТЦК, і тим, хто наївно зливав у ТГ-канали місця перебування військових ТЦК.
Зокрема, вирок отримав мешканець Канева Черкаської області, який у месенджері Теlеgram створив та адміністрував групу «Кіт говорить». Там він поширював інформацію про місця, де військові ТЦК здійснюють заходи з оповіщення населення.
@armyinformcomua
Противник продовжує тиск на Гришине, що на північний захід від Покровська.
Через брак інформації іноді виникають непорозуміння й конфліктні ситуації, яких можна уникнути завдяки чітким роз’ясненням.
У Женеві розпочали другий день тристоронніх переговорів між Україною, США та росією.
росія намагається стерти українську ідентичність дітей із ТОТ за допомогою «культурно-освітніх екскурсій».
Правоохоронці оголосили підозру директору підприємства за постачання Силам оборони України балістичних окулярів-масок неналежної якості.
Діловод, військовослужбовець
від 21000 до 50000 грн
Вся Україна
43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила
У кінцевому підсумку його свідомі цілеспрямовані дії підривали обороноздатність України та сприяли загарбницько-окупаційній армії російської федерації. Про це стало відомо з вироку Подільського…