Це не лише питання символів. Це спосіб формування професійної ідентичності, системи цінностей і розуміння того, на якій історичній основі стоїть сучасна українська армія. 5 грудня 2024…
Росія відмовилась від будь-якого різдвяного перемир’я і може використати святкові дні для завдання масованих ударів по Україні, тому ключовим пріоритетом залишається посилення протиповітряної оборони та розвідки.
Про це заявив Володимир Зеленський, коментуючи рішення Ставки Верховного Головнокомандувача та поточну обстановку на фронті.
Президент наголосив, що після сигналів з боку росії про відмову від різдвяного «сизфаєру» українській розвідці доручили максимально посилити спостереження за діями противника. За його словами, саме 23–25 грудня ворог може вдатися до масованих повітряних атак.
Питання ППО стало головним під час Ставки. Володимир Зеленський підкреслив, що дефіцит систем протиповітряної оборони залишається серйозною проблемою, а військові змушені прикривати міста і громади в умовах обмежених ресурсів. Водночас Україна працює над посиленням ППО, зокрема над контрактами зі США щодо закупівлі кількох десятків систем Patriot.
Ситуація в районі Покровська, за словами Президента, залишається контрольованою. Усередині міста перебуває близько 1100 російських військових, на околицях — значно більше. Українські підрозділи утримують позиції, а характер бойових дій за останній місяць суттєво не змінився, за винятком кількості противника.
У Мирнограді фіксується сильний тиск з боку російських військ, однак Сили оборони продовжують утримувати рубежі.
Президент повідомив про просування українських військ у Куп’янську — триває зачищення території на глибину до пів кілометра. Місто перебуває під контролем Сил оборони, а кількість російських військових у ньому, за оцінками, становить близько 80–100 осіб.
У районі Гуляйполя ситуація за останній тиждень стабілізувалася після складного періоду.
Окремо Володимир Зеленський розповів про інцидент на кордоні з росією в одному з населених пунктів Сумської області. У селі залишалися 52 цивільні громадяни України, серед яких були жінки й діти. За словами Президента, російські військові захопили цих людей у полон.
Також підтверджено перебування в полоні 13 українських військовослужбовців. Зеленський наголосив, що Сили оборони мали можливість знищити противника артилерією або дронами, однак утрималися від ударів, щоб не наражати на небезпеку цивільних.
Президент запевнив, що позиції на цій ділянці будуть відновлені, а питання повернення людей вимагатиме окремих рішень.
@armyinformcomua
Окупанти здійснили невдалу спробу прорвати оборону застосувавши «обварену» МТЛБ, чотири мотоцикли та декілька малих груп противника.
У Міноборони пояснили, навіщо потрібен новий підрозділ у межах оновленої Воєнно-медичної доктрини.
Дронарі 3-ї бригади оперативного призначення «Спартан» імені полковника Петра Болбочана НГУ знищили важку ворожу техніку на одному з найгарячіших напрямків.
Зранку 16 березня російські війська атакували Київ, внаслідок чого у центрі столиці впали уламки БПЛА.
Пілоти прикордонної комендатури швидкого реагування «Стрікс» уразила низку ворожих цілей, серед яких міномет, склад ПММ та автотранспорт.
ГУР МО оприлюднює дані щодо російських підприємств кооперації з з виробництва літаків Су-34, які досі не перебувають під санкціями західних країн.
Оператор БПЛА (пілот дрона)
від 55000 до 125000 грн
Слов'янськ
Батальйон спеціального призначення Донбас 18 Слов'янської бригади Національної гвардії України
Це не лише питання символів. Це спосіб формування професійної ідентичності, системи цінностей і розуміння того, на якій історичній основі стоїть сучасна українська армія. 5 грудня 2024…