Це не лише питання символів. Це спосіб формування професійної ідентичності, системи цінностей і розуміння того, на якій історичній основі стоїть сучасна українська армія. 5 грудня 2024…
Командир танка 80-ї десантно-штурмової бригади Анатолій знищив засідку північнокорейських вояків на Курщині: після влучання з РПГ у борт його Т-80 екіпаж розвернув гармату і розрядив по противнику половину боєкомплекту.
Про цей бій та бойовий шлях бійця розповіли на сторінці бригади.
Анатолій — десантник-танкіст, який приєднався до 80-ї бригади у 2022 році. Раніше він мав бойовий досвід у складі спеціального підрозділу «ДОЗОР» Держприкордонслужби під час АТО/ООС.
«Будучи прикордонником у „ДОЗОРі“, я розумів: треба вміти стріляти як ковбой і бігати як його кінь. З часом, з огляду на інтерес до техніки, пройшов навчання і став танкістом», — каже боєць.
Коли у 2023 році у 80-й бригаді створили танкову роту, Анатолій без сумніву приєднався до її складу.
У складі Галицького десанту Анатолій воював на Бахмутському напрямку та поблизу Красногорівки на Донеччині.
«На Донбасі війна була переважно позиційною — працювали із закритих вогневих позицій. Це такий спрощений варіант артпідтримки для піхоти. Коли почалася Курська операція, ми вже штурмували на танках, діяли прямим наведенням», — пояснює він.
Під час наступу на Курщині його танк був однією з перших бронемашин, що проривали оборону. Завдяки ефекту несподіванки бригада захопила дев’ять російських танків, серед яких були Т-80 БВМ 2022 року — ці трофеї поповнили арсенал десантників.
Анатолій детально пригадує бій наприкінці грудня 2024 року, коли ворог прорвався до села Махнівка на Курщині.
«Нам наказали висунутися, щоб зупинити ворожу піхоту. Було темно: я висунувся з башти, щоб допомогти водієві зорієнтуватися. Як тільки повернувся в танк, по нас вдарили в правий борт», — розповідає командир.
Динамічний захист спрацював і не дав снаряду РПГ пробити броню. Відстань до противника була меншою за 100 метрів.
«На екрані тепловізора ми побачили піхоту: пізніше з’ясувалося, що це були північнокорейські солдати. Спочатку нас корегував дрон, потім ми самі виявили теплові сигнатури й відкрили вогонь. Той, хто стріляв з РПГ, загинув одразу», — згадує Анатолій.
Бій тривав близько трьох хвилин. Екіпаж випустив 15 снарядів і, за його словами, знищив понад десяток противників; після цього танк відійшов.
Нині, за словами Анатолія, бойові дії знову набули позиційного характеру, але він не втрачає рішучості.
«Я прийшов на війну не для того, щоб залишити все на півдорозі. Нам в Україні жити, і нам вирішувати, як це робити — без нашого сусіда. Поки ворога не виб’ємо, я працюватиму далі», — каже танкіст.
Як повідомляла АрміяInform, штурмовик 1 ДШБ 80-ї окремої десантно-штурмової бригади на позивний «Макар», який був серед перших бійців, що зайшли на Курщину, розповів про свій перший бій на території росії та про операцію із зачистки населеного пункту.
До речі, якщо вам цікаві не тільки відео боїв, але й більш спеціалізований та аналітичний контент про військову справу — підпишіться на телеграм-канал АрміяInform та сторінку в інстаграмі
@armyinformcomua
Підрозділи окупаційних російських військ 17 березня здійснили спробу масованого штурму на захід від Покровська, але Сили оборони зупинили ворога.
Був світлою людиною, опорою для сімʼї та прикладом для побратимів.
Протягом доби підрозділи угруповання Сил безпілотних систем уразили/знищили 1207 цілей противника.
Вночі російські війська завдали удару безпілотником по житловому сектору селища Золочів Богодухівського району Харківської області.
У ніч на 18 березня противник атакував 147 ударними БПЛА типу Shahed, «Гербера», «Італмас» та дронами інших типів, понад 70 із них — «Шахеди».
Загалом протягом минулої доби зафіксовано 286 бойових зіткнень.
Механік-водій (машини на бронетанковій базі), військовослужбовець
від 25000 до 125000 грн
Київ, Київська область
Старший майстер, військовослужбовець
від 21000 до 23000 грн
Харків
Метрологічний центр військових еталонів ЗСУ
Це не лише питання символів. Це спосіб формування професійної ідентичності, системи цінностей і розуміння того, на якій історичній основі стоїть сучасна українська армія. 5 грудня 2024…