ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«За маму, за тата, за 3-тю штурмову»: «Смайлик» розповів про бій, що закінчився ложкою каші для полоненого

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 23 Жовтня 2025, 10:53

Боєць 3-ї окремої штурмової бригади, відомий під позивним «Смайлик», розповів про свій бойовий вихід у складі відділення 2-ї роти «HYDRA».

Історію командира відділення оприлюднили на сторінці 3 ОШБр.

«Смайлику» 23 роки, з них чотири — служить. «У Третю штурмову я прийшов лише заради одного. Це заради помсти, зокрема за мою найкращу подругу Тишу», — розповідає боєць. Після загибелі двоюрідного брата, який служив у «Азові», у нього «з’явилася жага помсти», і це стало однією з причин підписати контракт.

За словами «Смайлика», підрозділ з трьох людей отримав завдання зачистити бліндаж. Спершу туди кинули термобаричні боєприпаси, зібрали трофеї та, як каже боєць, «сиділи собі, пили каву». Однак близько 5:00 надійшла інформація, що в суміжному квадраті ще сидять двоє окупантів.

Під час зачистки один з бійців, «Бєлка», першим наблизився до ворожої позиції. Вхід до бліндажа був завалений після попередніх обстрілів, тому військовий почав розгрібати мішки з піском, щоб перевірити укриття.

У цей момент він помітив, як із темряви на нього націлилося вороже дуло. Реагував миттєво — випустив кілька коротких черг, не даючи противнику жодного шансу натиснути на спуск.

«Після цього з бліндажа пролунали крики: “Ми здаємося!” — розповідає “Смайлик”. — Одному пощастило — він виліз, був цілий. Інший не вижив».

Після бою «Смайлик» повів полоненого до свого бліндажа. Той зізнався, що вже п’ять днів нічого не їв і не пив. Попри ненависть до ворога, боєць вирішив дотриматися законів війни й виконати обіцянку, яку дав полоненому — нагодувати його.

«Взяв кашу побратимів, його ж ложку — і з ложечки погодували. То — за маму, за тата, за 3-тю штурмову», — згадує «Смайлик».

У повідомленні бригади зауважили, що бійці діють «справедливо та без жалю до ворога», а коли окупанти складають зброю — це «розвінчує міфи про український полон».

Як повідомляла АрміяInform, розвідник Андрій Луговий із 95-ї бригади ДШВ — солдат, який за неповний рік служби отримав звання Героя України, — розповів про бойовий вихід, під час якого разом із двома побратимами взяв у полон 11 окупантів.

Читайте нас у Facebook
«Повний розвал російського залізяччя»: пілоти «Стрікс» знищили ворожу САУ «Нона-С»
«Повний розвал російського залізяччя»: пілоти «Стрікс» знищили ворожу САУ «Нона-С»

Пілоти ББС «Стрікс» знищили 14 одиниць ворожої техніки та двох окупантів на Північно-Слобожанському напрямку.

Став мільйонером на продажі бойових дронів: на Харківщині затримали командира батареї
Став мільйонером на продажі бойових дронів: на Харківщині затримали командира батареї

Працівники ДБР затримали командира батареї, який організував продаж безпілотників, призначених для використання на фронті.

Штучний інтелект на війні: які завдання виконуватиме Defense AI Center «A1»
Штучний інтелект на війні: які завдання виконуватиме Defense AI Center «A1»

У структурі Міноборони працюватиме Defense AI Center «A1» — хаб для розробки й впровадження штучного інтелекту в оборонній сфері.

У березні виконано 548 евакуаційних рейсів з районів бойових дій — Головнокомандувач ЗСУ
У березні виконано 548 евакуаційних рейсів з районів бойових дій — Головнокомандувач ЗСУ

При цьому застосовувалися автомобільний та залізничний транспорт, а також гелікоптери. У бойових умовах все більше використовуються наземні дрони.

День, коли втеча ворога стала тотальною: у ЗСУ згадали, як росіяни рятувалися з вогневого мішка під час визволення Гостомеля
День, коли втеча ворога стала тотальною: у ЗСУ згадали, як росіяни рятувалися з вогневого мішка під час визволення Гостомеля

З нагоди четвертої річниці визволення Гостомеля Київської області у Збройних Силах згадали, як визволяли місто від російських загарбників.

«Вперто йдуть в один кінець»: пілоти Signum очищають ліси від ворожої піхоти
«Вперто йдуть в один кінець»: пілоти Signum очищають ліси від ворожої піхоти

На Лиманському напрямку пілоти Signum вистежують та очищають українські ліси від російської піхоти.

ВАКАНСІЇ
Водій, військовослужбовець

від 50000 до 120000 грн

Ужгород

68 окрема єгерська бригада імені Олекси Довбуша

Такелажник, військовослужбовець ЗСУ

від 20460 до 22100 грн

Ніжин, Чернігівська область

Кухар, військовослужбовець

від 21000 до 70000 грн

Харків

Військова частина 9951 ДПСУ

Опеpатоp-топогеодезист, військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Штаб-сержант 3 категорії у в/ч А2800

від 23000 до 45000 грн

Радісне, Одеська область

Фельдшер, військовослужбовець

від 21000 до 121000 грн

Покровськ

107 ОБТРО м. Маріуполь

--- ---