У Харкові викрито злочинну групу з 13 осіб, до якої входили посадовці медико-соціальних експертних комісій та їхні спільники. Суд визнав…
«Щойно спустилися, і танк відпрацював. Постріли пройшли вище нас», — так оператор 3-го полку ССО на псевдо «Буч» згадує фінал пекельного бою під час звільнення Харківщини, коли його «Хамві», з’їжджаючи з мосту останнім, дивом уникнув прямого влучання російського танка.
Про цей бій, де окрім основної місії довелося приймати незаплановані виклики, розповіли на сторінці 3-го окремого полку СпП імені князя Святослава Хороброго.
Після успішного захоплення складів у Балаклії групи 3-го полку ССО вирушили на нове завдання — підрив мостів. «Моя група складалася з трьох „Хамві“ і ще одного, який мав підвезти вибухівку», — пригадує «Буч».
Виїхавши на міст, оператори майже одразу вступили в бій з окупантами, які ховалися в «зеленці», та взяли двох полонених. Коли під’їхав «Хамві» з тротилом, почалася засідка.
«Це було з п’ятиповерхівки, яку, за нашою інформацією, уже зачистили. І понеслась „стрілкотня“. На третьому поверсі запрацював ПКМ», — розповідає «Буч». Йому вдалося подавити вогневі точки ворога, але бій розгорівся з новою силою. Один «Хамві» загорівся, а на дальньому мосту танк влучив в інший. «Там загинули наші хлопці», — каже «Буч».
Його «Хамві» з’їжджав із мосту останнім, коли побратим «Декстер» помітив танк і закричав: «„Буч“, вали, це танк! Давай валити!». «Я говорю: „З’їжджай з мосту, а там розберемося“», — згадує «Буч». Щойно вони сховалися за конструкціями мосту, танк вистрілив над ними.
Після бою бійці розшукали частину групи, з якою зник зв’язок. Тих, чий «Хамві» згорів, вивели пішки, дорогою вступивши у ще один бій з росіянами, що тікали з Балаклії.
«Сформувавши групу добровольців, бійці повернулися на другий міст, щоб забрати поранених і полеглих побратимів», — йдеться у дописі.
Як повідомляла АрміяInform, у ніч на 18 вересня 2025 року підрозділи Сил спеціальних операцій уразили на території росії Волгоградський нафтопереробний завод.
До речі, якщо вас цікавить спеціалізований та аналітичний контент про військову справу — підпишіться на телеграм-канал АрміяInform
@armyinformcomua
Понад місяць у смузі оборони 7 корпусу швидкого реагування ДШВ працює Координаційний центр безпілотних систем, який об’єднав екіпажі різних родів військ і суттєво скоротив шлях від виявлення цілі до її знищення.
Вчора російські війська завдали удару по медиках у населеному пункті Семенівка Чернігівської області. Вони поверталися з виклику, коли автівку атакував ворожий дрон.
Представники Центрального спортивного клубу Збройних Сил України успішно виступили на міжнародних змаганнях Європейського кадетського циклу з фехтування на шпагах, що відбулися у місті Шаморін (Словацька Республіка).
У 2025 році Головне управління захисту прав військовослужбовців (ГУЗПВ) опрацювало понад 7 600 звернень та запитів від українських захисників та їхніх родин.
На Лиманському напрямку пілоти батальйону Signum виявили та знищили ворожі цілі, які намагалися замаскуватися в зимовому лісі та використати лісові маршрути для пересування.
Бухгалтер (матеріальний стіл), військовослужбовець
від 23000 до 23000 грн
Дніпро
25 Окрема повітрянодесантна Січеславська Бригада
У Харкові викрито злочинну групу з 13 осіб, до якої входили посадовці медико-соціальних експертних комісій та їхні спільники. Суд визнав…