ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Затримали керівництво заводу на Дніпровщині, яке поставило до ЗСУ браковані мінометні снаряди

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 29 Квітня 2025, 17:59

Служба безпеки за сприяння Міністерства оборони України викрила організаторів схеми постачання на фронт бракованих мінометних снарядів.

Про це повідомила 29 квітня Служба безпеки України.

За результатами комплексних заходів на Дніпровщині затримано гендиректора оборонного заводу та його першого заступника, які поставили до ЗСУ партію боєприпасів, що виявилися непридатними до бойового застосування.

Крім очільників держпідприємства співробітники СБУ затримали екскерівника одного з військових представництв Міноборони та очільника групи контролю відповідного підрозділу.

За даними слідства, на початку 2024 року керівництво заводу уклало договір з Агентством оборонних закупівель на виготовлення боєприпасів для Сухопутних військ ЗСУ.

Згідно із підписаними документами підприємство мало поставити війську оптові партії 120-х мінометних пострілів.

Утім для серійного виробництва снарядів фігуранти використовували неякісні матеріали та виконували роботи з дефектом, що призвело до не спрацювання капсуля основного метального заряду та відсутності стабільної роботи всього порохового заряду.

Також до складу боєприпасів входили додаткові метальні заряди, які не відповідають стандартам бойового застосування.

У такий спосіб організатори оборудки намагалися здешевити виробництво, щоб отримати більший прибуток із держзамовлення.

До реалізації схеми керівництво заводу залучило посадовців військового представництва, які мають здійснювати контроль за якістю оборонної продукції.

За матеріалами справи, військові чиновники свідомо «заплющили очі» на браковану партію боєприпасів і внесли неправдиві відомості до звітної документації.

Як наслідок, на фронт потрапило 120 тис. непридатних до використання пострілів, що було підтверджено висновками фахової експертизи.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили всім чотирьом затриманим про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, вчинене за попередньою змовою групою осіб, яке призвело до тяжких наслідків).

Зловмисникам загрожує 15 років тюрми.

Як повідомляла АрміяInform, судитимуть групу осіб, які поставили неякісні аптечки для військових на 18 млн гривень.

 

Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
Склад у Макіївці, РЕБ у Донецьку: ССО ударили по цілях на окупованій Донеччині
Склад у Макіївці, РЕБ у Донецьку: ССО ударили по цілях на окупованій Донеччині

Сили спеціальних операцій ЗСУ провели серію влучних ударів по об’єктах ворогів в окупованій Макіївці на Донеччині та самому Донецьку.

Стипендії курсантів ВВНЗ: скільки отримують майбутні офіцери у 2026 році
Стипендії курсантів ВВНЗ: скільки отримують майбутні офіцери у 2026 році

У Міністерстві оборони України детально розповіли, яким є грошове забезпечення курсантів у 2026 році.

Українське військо визволило майже всю територію Дніпровщини
Українське військо визволило майже всю територію Дніпровщини

У межах контрнаступальної операції на Олександрівському напрямку визволена майже вся територія Дніпропетровської області.

Десятки знищених окупантів та спалені автівки: «Фенікс» знищує росіян на Добропільському напрямку
Десятки знищених окупантів та спалені автівки: «Фенікс» знищує росіян на Добропільському напрямку

Оператори БПЛА прикордонного підрозділу «Фенікс» продовжують методично знищувати живу силу та транспорт окупантів на Добропільському напрямку.

«Перелізають просто через тіла своїх»: на Харківщині росіяни йдуть вперед по трупах попередників
«Перелізають просто через тіла своїх»: на Харківщині росіяни йдуть вперед по трупах попередників

На Вовчанському напрямку окупанти масово здаються в полон через демотивацію та зневіру, адже йти вперед їм доводиться буквально по трупах їхніх поплічників.

Україна застосувала санкції проти російських суддів, які незаконно засуджували військовополонених
Україна застосувала санкції проти російських суддів, які незаконно засуджували військовополонених

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення РНБО щодо застосування санкцій проти російських суддів.

ВАКАНСІЇ
Пілот DJI Mavic, військовослужбовець

від 20000 грн

Дніпро

93-тя окрема механізована бригада "Холодний Яр"

Старший оператор радіолокаційної станції

від 22000 до 122000 грн

Геча, Закарпатська область

Лікар загальної практики

від 25000 до 55000 грн

Новомосковськ

Військова частина Т0940

Оператор-водій до військової частини А2800

від 20500 до 35000 грн

Радісне, Одеська область

Запрошуємо у військові навчальні заклади ЗСУ

від 3000 до 3500 грн

Сосниця, Чернігівська область

Психолог батальйону

від 30000 до 60000 грн

Слов'янськ

Військова частина 3035 НГУ

--- ---