Дослідник і популяризатор козаччини став тим, хто повернув українському народові пам’ять про його героїчне минуле і перетворив історію на національну…
Міністерство оборони України нещодавно запровадило проєкт «Контракт 18-24» — добровільну ініціативу для українців віком від 18 до 24 років, які готові приєднатися до Сил оборони на один рік.
В попередньому матеріалі ми детально розглядали фінансові можливості, які пропонують добровольцям. Сьогодні ж розглянемо інші заохочення, які пропонує держава українцям віком від 18 до 24 років за рік служби.
Контракт для українців віком від 18 до 24 років не є примусом. Він підписується лише на добровільній основі. І в ньому закладено те, про що мріють більшість військовослужбовців — чіткий термін служби. Контракт розрахований на 1 рік. Приблизно 2,5 місяці в ньому відводиться на підготовку (45 днів загальної, 2 тижні фахової та ще до 14 днів на злагодження в підрозділі). Тобто можна спробувати свої сили. І якщо не сподобається, звільнитися по закінченню дії контракту.
Після закінчення дії контракту, якщо доброволець вирішить не залишатися у війську, він впродовж 12 місяців не підлягатиме мобілізації. Це буде можливим лише за їхньої згоди.
Також такі добровольці зможуть виїжджати за кордон. Для цього потрібен буде військово—обліковий документа, а також довідка від військової частини, або ТЦК та СП, яка підтверджуватиме проходження служби за цим контрактом.
Тут мова йде про програму «єОселя», яка працює впродовж багатьох років. Але якщо в ній іпотека видається під 7% для учасників бойових дій та 3% для військовослужбовців контрактної служби, то для добровольців за проєктом «контракт 18-24» відсоткова ставка становить 0% річних. Звісно, що оформлення такої іпотеки потребує певного часу та зусиль. Але навряд чи зараз можна знайти інші варіанти з такими умовами. Більш детально про цю програму іпотечного кредитування можна почитати тут.
Однією з умов цього контракту є участь у бойових діях впродовж 6 місяців. Тобто відслуживши такий контракт, доброволець отримає статус учасника бойових дій. Цей статус надає значну кількість пільг. Одна з них — освіта.
Зокрема, є варіанти здобути вищу освіту за рахунок державного бюджету — існують квоти, які відводяться спеціально для пільговиків. Більше про це можна прочитати тут.
Загалом, в українському законодавстві передбачено чимало пільг для УБД. І хоч частина з них вже дещо застаріла, як, наприклад проведення телефону, або безкоштовний інтернет в бібліотеках, але залишається чимало й таких пільг, які діють і дають можливість заощаджувати.
До них можна віднести пільги на проїзд, комунальні послуги та медичне забезпечення. Про більшість з них ми вже раніше писати, тому ознайомитися можна тут.
@armyinformcomua
Міністр оборони України Денис Шмигаль сьогодні у Стокгольмі підписав з Міністром оборони Швеції Полом Йонсоном Листа про наміри щодо партнерства у сфері оборонних інновацій.
На сході Харківщини, де оборону тримають нацгвардійці бригади «Буревій», не стихає гул важких гармат «Гіацинт». У одному артилерійському розрахунку служать люди з абсолютно різними життєвими шляхами — музикант, водій і фермер, об’єднані спільною метою: бити ворога й захищати Україну.
Президент України Володимир Зеленський відзначив медалями «За військову службу Україні», «Захиснику Вітчизни» та «За врятоване життя» солдатів і офіцерів 1-го окремого медичного батальйону Сухопутних військ ЗСУ за операцію з евакуації пораненого захисника.
6 листопада російські війська атакували Дніпро безпілотниками, внаслідок чого постраждали шестеро людей, серед них — двоє поліцейських.
«Коли кожен рух має значення» — під цим гаслом воїни 704-ї окремої бригади радіаційного, хімічного та біологічного захисту Сил підтримки ЗСУ продовжують вдосконалювати свою підготовку під час спеціальних тренувань.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що активно готує засідання Ставки Верховного Головнокомандувача та інші формати роботи з військовими за підсумками своєї поїздки на Донеччину та Дніпровщину.
Дослідник і популяризатор козаччини став тим, хто повернув українському народові пам’ять про його героїчне минуле і перетворив історію на національну…