За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…
Міністерство оборони України нещодавно запровадило проєкт «Контракт 18-24» — добровільну ініціативу для українців віком від 18 до 24 років, які готові приєднатися до Сил оборони на один рік. Цей контракт передбачає не лише чітко визначений термін служби, але й фінансові бонуси на додачу до грошового забезпечення.
Тож саме про це АрміяInform розповідає більш детально.
Один з головних бонусів такого контракту — це виплата 1 млн гривень грошової допомоги. Виплачувати її мають в три етапи:
200 тисяч гривень — на самому початку служби. Впродовж 5 днів після підписання контракту та вступу до виконання обов’язків.
300 тисяч гривень — вже після проходження підготовки (45 днів загальної, 14 днів фахової та ще до 14 днів безпосередньо в підрозділі) та залучення до виконання бойових завдань.
Тобто пів мільйона гривень можна отримати вже впродовж перших 2,5 місяці служби.
500 тисяч гривень — виплачуються в день виключення зі списків військової частини по закінченню цього контракту.
Однією з ключових умов для виплати третьої частини грошової допомоги є безпосередня участь в бойових діях впродовж 6 місяців.
Якщо за якихось причин вийшло менше, виплата також буде меншою — вона розраховуватиметься пропорційно із розрахунку 1/6 від 500000 гривень за кожні 30 днів безпосередньої участі у бойових діях сумарно обчислених.
За такою ж формулою рахуватиметься виплата, якщо під час служби буде скасовано воєнний стан і просто не буде фізичної можливості виконати умову про участь в бойових діях.
Якщо ж контракт буде розірвано достроково за станом здоров’я (через поранення, або хвороби, пов’язані із захистом Батьківщини), або строк контракту закінчиться, але через хворобу чи поранення доброволець не зможе виконати умову про безпосередню участь в бойових діях впродовж 6 місяців, він все одно отримає третю частину виплати в повному обсязі.
Якщо ж військовослужбовець систематично не виконуватиме умови контракту, то йому не лише не виплатять третю частину допомоги, але й доведеться повернути раніше отримані 200 та 300 тисяч гривень.
Виплата мільйона гривень за укладання контракту — це лише частина виплат, які отримуватиме доброволець у віці від 18 до 24 років, долучившись до Сил оборони.
Також ніхто не скасовує основні та додаткові види грошового забезпечення, які отримує кожен український військовий:
Більш детально про те, як нараховуються всі ці виплати в 2025 році, можна прочитати тут.
Також існує перелік допомог та компенсацій. Ті, хто укладе контракт 18-24 також можуть на них розраховувати:
Всі ці виплати закріплені українським законодавством, а також додатково прописуються в контракті, який підписуватимуть громадяни віком від 18 до 24 років.
@armyinformcomua
Ворог не втомлюється шукати нові способи прорвати оборону на Торецькому напрямку. Після бронеколон і малих піхотних груп окупанти спробували атакувати на мотоциклах. Проте варто було їм «засвітитися», як над ними закрили небо артилерійські удари Лицарів 28 окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу.
Правоохоронці Харківщини викрили та затримали 31-річного чоловіка, який підозрюється в організації комплексної схеми ухилення від мобілізації за значну суму в доларах США. Ділок пропонував «повний сервіс», що включав маніпуляції з документами, імітацію служби та навіть фіктивне лікування.
Він «хворів швидкістю» ще в цивільному житті, працюючи зварювальником-монтажником. А сьогодні «Тайсон», командир взводу технічного забезпечення 33 окремої механізованої бригади, цю швидкість використовує, щоб під ворожим вогнем «воскрешати» бойові машини.
Протягом останнього тижня російські війська значно активізували обстріли населених пунктів Херсонщини та змінили тактику: спочатку скидають авіабомби, а потім накривають ту ж саму місцевість артилерією.
На північному кордоні з росією була імітація перемир’я. По Сумщині, Харківщині, Чернігівщині ворог продовжував бити за допомогою артилерії, реактивних систем залпового вогню. Використовував також і безпілотники, скиди, FPV-дрони.
У сучасному бою ворожі дрони стали повсюдною загрозою, що вимагає від українських воїнів нових навичок та блискавичної реакції. У 58 окремій мотопіхотній бригаді імені гетьмана Івана Виговського роблять ставку на один із найнадійніших, хоч і найскладніших, методів протидії малим ударним БПЛА — їх знищення зі стрілецької зброї. Це вміння потребує не лише влучності, а й залізної витримки, яку бійці гартують на постійних тренуваннях.
від 20000 до 120000 грн
Львів
217 окремий батальйон 125 окремої бригади територіальної оборони Сухопутних військ Збройних Сил України
За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…