Про те, як змінилась роль снайпера на передовій та як готують майбутніх снайперів АрміяInform розповів сержант-інструктор школи підготовки снайперів 199 навчального центру ДШВ ЗСУ з позивним…
Учасники бойових дій, а також їхні родини мають право на пільги від держави. Умовно їх можна розділити на медичні, транспортні, освітні тощо.
Значна частина з них реально працює, хоч і вимагає певної кількості часу та нервів на оформлення. А деякі з них вже втратили актуальність.
Більша частина пільг регламентується Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Учасники бойових дій (далі — УБД) мають право на:
Площа житла, на яку надається знижка, під час розрахунків плати за опалення становить 21 кв. м опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні та додатково 10,5 кв. м на сім’ю.
А для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 75% знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. м на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. м на сім’ю).
До речі, пільгу можна отримати не лише на власне житло, але й орендоване. Також запроваджено експериментальний проєкт, який має спростити учасникам бойових дій та ветеранам війни отримання пільг на оплату житлово-комунальних послуг.
Щодо проїзду, то для міського сполучення достатньо пред’являти посвідчення учасника бойових дій. Здебільшого це нормально працює з комунальним транспортом. А от с ФОПами бувають проблеми. Річ у тім, що місцеві бюджети мають компенсувати їм перевезення пільговиків. Але це не завжди відбувається. Тож трапляються випадки, коли в проїзді відмовляють. Що робити в такій ситуації, читайте в нашому матеріалі. Для проїзду в інші регіони, наприклад, потягом, потрібен ще лист талонів, який дається разом з посвідченням УБД.
Держава забезпечує учасникам бойових дій цільову підтримку для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти у державних та комунальних закладах освіти:
Пільги, які мають сім’ї учасників бойових дій:
Звісно, це не повний перелік пільг, які регламентовані державою. Але ми намагалися розповісти про ті, які наразі є актуальними. Також зауважимо, що мати право на пільгу не завжди достатньо для того, аби нею користуватися. В багатьох випадках її ще потрібно належним чином оформити. Як саме це робити, читайте тут.
Також важливо розуміти, що наразі є чимало ініціатив місцевих органів влади або приватних організацій щодо учасників бойових дій. Є магазини, які надають знижки на товари та послуги за наявності посвідчення, або навіть військового квитка. Учасники бойових дій в багатьох регіонах можуть безкоштовно, або зі значною знижкою відвідувати музеї, виставки, зоопарки, театри. Тож, якщо ви у відпустці, то варто завжди із собою мати посвідчення.
Певні пільги запроваджують місцеві органи влади. Наприклад, у Києві та деяких інших регіонах в навчальних закладах дітям учасників бойових дій надають безкоштовне харчування. Або безкоштовне паркування. Є також програми матеріальної допомоги для військовослужбовців. Тому варто звернутися до органів влади за місцем проживання та дізнатися, які можливості є у вас.
@armyinformcomua
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус передав Україні першу нову самохідну артилерійську установку RCH 155.
Минув місяць з моменту оголошення про створення 20-го окремого полку безпілотних систем К-2 та відкриття набору. За цей час до підрозділу подали понад 7 тисяч заявок як військові, так і цивільні, які прагнуть стати до його лав.
Днями українські дронарі РУБпАК «Фенікс» ліквідували понад десяток окупантів, знищили техніку та важливі російські військові об’єкти на Куп’янському напрямку.
Минулого тижня до центрів рекрутингу української армії звернулися 1319 осіб з питаннями щодо вступу на військову службу. Цей показник майже вдвічі перевищує результат попереднього тижня. Нагадаємо, за перший тиждень року до центрів рекрутингу звернулись 717 українців.
Куп’янська окружна прокуратура Харківської області направила до суду обвинувальний акт щодо 51-річної жительки селища Приколотне, яку звинувачують у колабораційній діяльності.
Правоохоронці викрили у Львові підозрюваного у роботі на російський криміналітет, який, за даними слідства, знаходячись за ґратами, підшукував виконавців для підпалів автомобілів українських силовиків.
від 22000 до 120000 грн
Київ
412 окремий батальйон безпілотних систем 101 окремої бригади охорони Генерального Штабу ЗСУ
від 21000 до 125000 грн
Червоноград
63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО
Про те, як змінилась роль снайпера на передовій та як готують майбутніх снайперів АрміяInform розповів сержант-інструктор школи підготовки снайперів 199 навчального центру ДШВ ЗСУ з позивним…