ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Війна — не навчання: як російських строковиків кидають на фронт замість полігонів

Новини
Прочитаєте за: < 1 хв. 8 Січня 2025, 10:07

«Вас замінять, це просто охорона кордону», — таку казку розповідали російським строковикам перед відправкою в зону бойових дій. Але реальність виявилася зовсім іншою.

Про це йдеться в інтерв’ю з російськими військовополоненими, опублікованому в соціальному проєкті «Хочу жить», ініційованому Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими спільно з ГУР МО України.

Артем Цепковский, 22-річний військовослужбовець із Воронезької області, в інтерв’ю згадує, як його разом із іншими строковиками відправили на «навчання». «Нам казали, що ми їдемо на полігон у Пскові, але виявилося, що нас переправляють до українського кордону на Курщину», — розповідає він.

Військовополонений розповідає, що бойової підготовки майже не було. Їх навчали лише копати траншеї, а також обіцяли спокійну службу. Однак реальність виявилася зовсім іншою — він прокинувся вже під артилерійським обстрілом.

«Я встиг забігти в бліндаж, коли почалися обстріли. А часовому пощастило менше — йому одразу відірвало ногу, ще одному пробили литку наскрізь. Було дуже багато вибухів, постійно працювала артилерія».

Без належної підготовки й оснащення строковики стали свідками українського наступу, під час якого командири втекли, залишивши їх напризволяще.

«Наш взводний сказав, що ми тут не перші, всі повертаються додому. Але я прокинувся від артобстрілу, і штани в усіх були повні. Всі командири одразу „дали по тапкам“», — розповідає Артем.

Як повідомляла АрміяInform, український воїн із позивним «Базальтас» разом із напарником «Барсом» здійснив успішний бойовий вихід, під час якого знищив шість ворожих панцерників, дрон і зупинив атаку російської піхоти.

Читайте нас в Telegram
Військова історія в почесних найменуваннях: 43-й окремий полк зв’язку та радіотехнічного забезпечення імені Івана Луценка
Військова історія в почесних найменуваннях: 43-й окремий полк зв’язку та радіотехнічного забезпечення імені Івана Луценка

Почесні найменування пов’язують сучасні військові частини з видатними діячами, місцевостями чи визначними подіями української історії.

Понад 150 тисяч уражених цілей: стали відомі результати Армія дронів.Бонус за березень
Понад 150 тисяч уражених цілей: стали відомі результати Армія дронів.Бонус за березень

Протягом місяця було вбито чи важко поранено 35 300 окупантів та уражено 151 200 різноманітних цілей.

Мобілізація, СЗЧ, терміни служби, гроші для піхоти: Міноборони готує рішення для війська
Мобілізація, СЗЧ, терміни служби, гроші для піхоти: Міноборони готує рішення для війська

Оборонне відомство готує ряд рішень за підсумками наради Президента України Володимира Зеленського з Міністром оборони Михайлом Федоровим.

Танк не доїхав, гармати не стріляють: морпіхи-пілоти прорідили ворожу техніку
Танк не доїхав, гармати не стріляють: морпіхи-пілоти прорідили ворожу техніку

Оператори батальйону безпілотних систем «Вартові» 36-ї бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського показали успішні влучання.

Невдача спіткала російських «спортсменів»: на берегу водойми влаштували мотоцвинтар
Невдача спіткала російських «спортсменів»: на берегу водойми влаштували мотоцвинтар

Оператори 2-го батальйону безпілотних систем 1-го штурмового полку імені Дмитра Коцюбайла виграли перегони у російських штурмовиків.

ВАКАНСІЇ
Начальник зв’язку, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Навідник

від 20000 до 120000 грн

Київ

20 окремий батальйон спеціального призначення

Командир протитанкового взводу

від 55000 до 130000 грн

Ужгород

68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша

Діловод-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Суми

Косівський РТЦК та СП

Електрик (за контрактом у ЗСУ)

від 50000 до 170000 грн

Кривий Ріг

Криворізький РТЦК та СП

Водій (служба в ЗСУ за контрактом)

від 30000 до 100000 грн

Іванівка, Одеська обл.

2-й відділ Березівського РТЦК та СП

--- ---