Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….
Служба безпеки України та Національна поліція викрили нову технологію російських спецслужб, яка полягає у втягненні неповнолітніх українців у злочинну діяльність під виглядом «квест-ігор».
Про це інформує 13 грудня СБУ.
За результатами багатоетапної спецоперації в Харкові правоохоронці затримали дві агентурні групи фсб, які становили винятково діти віком 15 і 16 років. Неповнолітні виконували ворожі завдання із проведення розвідки, коригування ударів та підпалів.
Для маскування підривної діяльності обидва ворожі осередки діяли окремо один від одного.
За «правилами квест-гри» діти отримували від фсб геолокації, після чого їхнім завданням було добратися до точки, зробити фото та відео потрібного об’єкта, а також надати короткий опис місцевості.
«Отримані у такий спосіб розвіддані кожна з агентурних груп відправляла своєму спільному куратору з фсб через анонімні чати. Надалі окупанти використовували агентурні відомості для здійснення повітряних ударів по Харкову», — йдеться в повідомленні.
Співробітники СБУ затримали всіх учасників ворожих груп, коли вони фотографували об’єкти української ППО, що захищає місто.
Також під час розслідування було викрито ще одне завдання російських агентів — підпали трансформаторів, які забезпечують рух ешелонів ЗСУ в напрямку східного фронту.
Слідчі Служби безпеки вже повідомили організатору однієї з ворожих груп про підозру за ч. 2 ст. 113 Кримінального кодексу України (диверсія, вчинена в умовах воєнного стану). Фігурант перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення.
Наразі тривають комплексні заходи для притягнення до відповідальності інших учасників мережі.
Також встановлено особу «зв’язкового» агентурних груп фсб. Ним виявився співробітник поліції Краснодарського краю рф, який співпрацює з російською спецслужбою. Йому готують заочну підозру за ч. 2 ст. 113 Кримінального кодексу України (диверсія, вчинена в умовах воєнного стану).
Як повідомляла АрміяInform, суд призначив 15 років позбавлення волі голові державної думи федеральних зборів росії В’ячеславу Володіну, який є довіреною особою очільника кремля та брав безпосередню участь у підготовці широкомасштабного вторгнення рф.
Боєць 77-ї аеромобільної Наддніпрянської бригади з позивним «Кубік», командував підрозділом, який 5,5 місяців тримав оборону.
Жінки-добровольці, які раніше відбували покарання, тепер опановують безпілотні комплекси в батальйоні «Шквал» 1-го штурмового полку імені Дмитра Коцюбайла.
Від початку доби агресор 41 раз атакував позиції Сил оборони. Понад половина бойових зіткнень припала на Костянтинівський та Покровський напрямки.
Бійці 425-го штурмового полку «Скеля» з позивними «Джокер» та «Мессі» в рукопашному бою взяли двох окупантів у полон.
Пілоти 1-го батальйону «Хижаки висот» 59-ї штурмової бригади безпілотних систем імені Якова Гандзюка повідомили про чергове поповнення обмінного фонду.
Бійці Зенітного ракетно-артилерійського дивізіону 53-ї механізованої бригади імені князя Володимир Мономаха зняли відстріл ворожих БПЛА на GoPro.
Командир станового гранатомета
від 20000 до 120000 грн
Вся Україна
22 окремий мотопіхотний батальйон 92 ОШБр
Майстер, військовослужбовець
від 21000 до 23000 грн
Харків
Метрологічний центр військових еталонів ЗСУ
Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….