Смертельний інцидент стався над грецьким островом Карпатос в Егейському морі в контексті Егейської суперечки — конфлікту між двома державами-членкинями НАТО щодо суверенітету та суміжних…
Сьогодні Україна відзначає 33 річницю Незалежності. А українське військо наразі є ключовим гарантом територіальної цілісності та незалежності нашої держави. Більшість ресурсів країни зараз спрямовані на підтримку Сил оборони. І всім цим потрібно ефективно розпоряджатися.
Останнім часом у військах запроваджено чимало інновацій, спрямованих на підвищення обороноздатності, а також поліпшення умов проходження служби.
АрміяInform розповідає про 10 важливих новацій, запроваджених в Силах оборони України:
Цього року Міністерство оборони запровадило новий варіант залучення громадян до військової служби — рекрутинг. Головною його ідеєю є те, щоб людина, яка добровільно вирішила стати до лав Сил оборони, потрапили на те місце, яке обрала сама і де буде почуватися найбільш корисною.
Зокрема, тепер всі, хто бажає долучитися до ЗСУ, можуть самостійно знайти собі військову частину, отримати від неї рекомендаційний лист та після мобілізації і проходження БЗВП потрапити саме в цей підрозділ.
Звісно, що в рекрутингу є свої нюанси. Наприклад, є пріоритетні та непріоритетні підрозділи. З потраплянням у бойові підрозділи майже не виникає проблем, а от в тилові частини потрібен дозвіл Генерального штабу ЗСУ. Також періодично виникають проблеми на етапі проходження БЗВП, коли в навчальних центрах розподіляють бійців на свій розсуд, не зважаючи на наявність рекомендаційного листа. Проте порядок рекрутингу постійно вдосконалюється. Тож як працює це зараз, можна почитати в нашому матеріалі.
Окрім самої можливості добровільно рекрутуватися, також створюється й інструментарій, які має допомагати бажаючим долучитися до Сил оборони.
По всій території України вже працюють 32 центри рекрутингу української армії. Там громадяни можуть отримати всю необхідну інформацію — вакансії в ЗСУ, порядок оформлення. Рекрутери мають супроводжувати та допомагати на всіх етапах рекрутингу.
Крім цього, Міноборони співпрацює з кількома цивільними рекрутинговими агентствами, та запустило власний сайт з вакансіями. Також агрегатор вакансій є на нашому сайті.
Зменшення паперової роботи один з ключових напрямків, над яким зараз ведеться робота. Впродовж пів року вже запущено лінійку інноваційних рішень, які мають полегшити документообіг у військах. Зокрема, вже запущено у роботу застосунки Резерв+ та Армія+. Наразі триває робота над розширенням їхнього функціоналу.
Резерв+
Цей застосунок впроваджувався для громадян, які ще не перебувають у війську. Аби вони могли оновити свої облікові дані, не створюючи черги в ТЦК та СП. Декілька мільйонів українців авторизувалися у застосунку та оновили свої дані. Також до функціоналу застосунку додалося відображення статусу заброньованої особи.
Наразі ж готується розширення функціоналу Резерв+. До кінця цього року в ньому мають з’явитися функції з онлайн-рекрутингу, електронного направлення на ВЛК, автоматичної постановки на облік в ТЦК, якщо людина змінила місце реєстрації. Також в застосунку має з’явитися онлайн-відстрочка для студентів та багатодітних батьків.
Армія+
Цей застосунок був впроваджений вже саме для військовослужбовців. Наразі в ньому доступні 11 видів рапортів, згрупованих у чотири типи: «На відпустку», «На допомогу», «Направлення» і «Видача направлення». Електронні рапорти не губляться, військовослужбовець може відстежувати статус рапорту, а командир має аргументувати своє рішення в разі відмови. Згодом функціонал застосунку Армія+ має розширитися.
Також днями Міністр оборони України Рустем Умєров анонсував запровадження застосунку Ветеран+. Це має бути сервіс з надання державних послуг ветеранам.
Наприкінці минулого року Міністерство оборони України почало реформу оборонних закупівель. Зокрема, Міноборони відмовилося від безпосередньої функції закупівельника. Раніше саме Міністерство вирішувало, що потрібно закупити, за якими процедурами та проводило ці закупівлі. Але це створювало значні корупційні ризики. Наразі ж Міністерство оборони лише встановлює правила, за якими здійснюються закупівлі для військових. А самими закупівлями займаються дві новостворені структури.
Зокрема, одяг, продукти, бронежилети та інше тилове майно закуповує Державний оператор тилу, а озброєння та військову техніку — Агенція оборонних закупівель.
Такий розподіл функцій дозволяє мінімізувати корупційну складову, а також економити на закупівлях.
Наприклад, лише на тилових закупівлях заощаджено понад 16 млрд. гривень. Це стало можливим в тому числі завдяки відкритим та конкурентним торгам. Зекономлені кошти мають піти на закупівлю додаткового тилового майна, зокрема комплектів індивідуального захисту для бійців.
У березні 2024 року «Агенція оборонних закупівель» Міністерства оборони вперше оголосила закупівлю дронів в системі Prozorro. Тоді тендер оголошувався на найбільш поширені у військах розвідувальні дрони тактичного рівня.
Загалом же з початку 2024 року «Агенція оборонних закупівель» вже закупила дронів на 30 млрд. гривень. Законтрактовано понад 350 тисяч безпілотників. Це як найбільш затребувані військовими FPV та «мавіки», так і дороговартісні розвідувальні та ударні дрони літакового типу, що можуть працювати глибоко в тилу ворога. 95% закуплених дронів — українського виробництва.
У лютому 2024 року військовослужбовиці ЗСУ вперше отримали комплекти літніх польових костюмів, які виготовлені з врахуванням жіночих антропометричних параметрів. У нову форму внесли конструктивні елементи, що дозволяють жінкам-військовослужбовцям почуватися комфортно під час виконання завдань в польових умовах та пунктах постійної дислокації.
Моделі розробляв відповідний підрозділ ЗСУ — разом з громадськими організаціями та українськими виробниками. Вони проходили військово-дослідні випробування в одній з військових частин.
Загалом було сформовано заявку на закупівлю у 2024 році 65 тисяч комплектів жіночих літніх польових костюмів та 100 тисяч комплектів жіночої білизни.
Також Міноборони сертифіковано два зразки бронежилетів для військовослужбовиць.
З липня 2024 року українські військовослужбовці почали харчуватися за новим каталогом, затвердженим Міноборони. Каталог поповнився близько 30 новими позиціями. Зокрема, різними видами спецій, круп, риби та консервів. Крім того, консервовані фрукти були частково змінені на свіжі.
До деяких категорій продуктів прописані додаткові вимоги:
Водночас із каталогу прибрали деякі продукти які майже не замовлялись військовими частинами або суттєво збільшувати вартість комплекту. А «екзотичні» позиції могли зменшувати кількість постачальників, які могли брати участь у торгах.
У серпні Міноборони розробило нові правила подання та розгляду рапортів, які спрямовані на посилення захисту прав військових. Аби рапорти більше не «губилися».
В нових правилах встановлено чіткі строки розгляду звернень та підвищується відповідальність командирів. Зокрема:
При цьому жодна відмова не зупиняє подальший рух рапорту, а за подання рапорту не можна притягнути до відповідальності.
На початку 2024 року набув чинності закон, якій значно полегшує головний біль більшості підрозділів ЗСУ. Згідно з ним, командири військових частин отримали реальні повноваження списувати під час дії воєнного стану військове майно (крім зброї) своїм наказом вартістю за одиницю військового майна або за одним актом вартістю до 1 700 000 гривень без затверджень та погодження з посадовими особами вищих рівнів, правоохоронними органами чи спеціальним правоохоронним формуванням у складі Збройних Сил України.
Це нова безоплатна послуга, яка надає українським виробникам озброєння і військової техніки можливість безкоштовно проводити тестування своїх виробів ще на етапі проєктування. Завдяки цьому процесу виробники зможуть отримувати оперативний зворотний зв’язок, оптимізувати розробку та пришвидшити постачання озброєння та техніки на фронт.
Це дозволить зосередитися на створенні того, що дійсно потрібно Збройним силам для досягнення ефективності в бойових умовах.
В рамках проєкту виробникам озброєння нададуть професійну експертизу, підтримку під час тестувань, консультації військових експертів та допоможуть напрацювати методологію випробувань.
Проєкт пропонує доступ до полігонів, обладнаних усім необхідним для випробувань різних типів військових виробів.
Наразі ця ініціатива ще впроваджується. Повноцінно служби супроводу мають запрацювати з жовтня цього року. Служби супроводу будуть створені в органах військового управління, військових частинах, навчальних військових центрах та закладах. Концепцію створення системи супроводу розробляли враховуючи досвід декількох підрозділів, де вже є свої патронатні служби, зокрема, 3-ї окремої штурмової бригади.
Основне завдання служб супроводу полягатиме у допомозі військовослужбовцям у вирішенні соціальних та медичних питань. Так, серед них:
Уповноважені особи служб супроводу будуть виявляти та оцінювати соціальні потреби військовослужбовців та уточнювати інформацію у закладах охорони здоров’я про потреби поранених та хворих. Також вони будуть надавати всі необхідні консультації та забезпечувати «зворотний зв’язок» із надавачами соціальних послуг щодо вирішення питань військовослужбовців.
Бійці підрозділу БПЛА «ГРИФОН» 501 батальйону морської піхоти ЗСУ примусили відступити загін штурмовиків, який намагався пройти на наші позиції.
Загалом, від початку доби вже відбулося 79 бойових зіткнень. Найбільше боїв зафіксовано на Курахівському та Покровському напрямках.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Литва готова збільшити підтримку України у виробництві зброї, зокрема далекобійних дронів.
Бійці бригади Нацгвардії «Червона Калина» показали напружені кадри знищення російських окупантів.
Делегація Європейського Союзу на чолі з керуючою директоркою Департаменту миру, безпеки й оборони Європейської служби зовнішньої діяльності Бенедіктою фон Сехерр-Тосс обговорила в Києві з керівництвом Міністерства оборони України співпрацю у сфері безпеки та оборонні інвестиції.
За клопотанням прокурорів Одеської обласної прокуратури арештовано та передано в управління АРМА майно, власником якого є дружина колишнього заступника міністра оборони рф.
Захищаємо світ
від 25000 до 125000 грн
Київ, Київська область
від 24000 до 54000 грн
Степанівка, Сумська область
Смертельний інцидент стався над грецьким островом Карпатос в Егейському морі в контексті Егейської суперечки — конфлікту між двома державами-членкинями НАТО щодо суверенітету та суміжних…