Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
«Головне не вік, а мотивація і підготовка», — написав у коментарі до однієї з попередніх статей циклу «Мобілізація: випробувано на собі» один із читачів. Із цим твердженням неможливо не погодитись — все справді визначає мотивація.
Той, хто не хоче служити — шукає приводи, відмовки та способи уникнути мобілізації. Той же, хто готовий виконати свій громадянський обов’язок, знаходить варіанти і можливості служити Україні там, де буде найбільш ефективним і корисним.
Що ж насправді мотивує ставати до лав Збройних Сил України, долаючи страхи перед труднощами та небезпеками військової служби?
Що чекає на вас в армії? Невже у війську справді недостатнє речове та грошове забезпечення, нестерпно погане харчування та неналежне медичне обслуговування, вкрай низький рівень підготовки, а ВЛК й поготів визнають придатними всіх підряд незалежно від стану здоров’я?
Як показує досвід, в армії все зовсім не так погано, як часто намагаються про те розповідати анонімні коментатори у соціальних мережах.
Звичайно, є недоліки та недогляди, а часом можна натрапити і на відверте шкідництво чи самодурство.
Однак у більшості випадків все, як у цивільному житті — переважна більшість людей і структур, з якими вам доведеться так чи інакше взаємодіяти, в цілому адекватні.
Не варто, втім, удаватися до інших крайнощів, нестримно романтизуючи та прикрашаючи військову службу.
Веселий драйв стрімкого наступу, душевні посиденьки з побратимами в бліндажах під час перебування в обороні, чудові світанкові краєвиди та куполи зоряного неба над головою — все це, звичайно, може бути частиною служби у війську.
Однак насамперед служба — це повсякденна тяжка і часто смертельно небезпечна робота, під час якої вам буде не до споглядання природної краси.
Єдине, щодо чого романтична героїзація військового життя говорить абсолютну правду — побратими. Міцнішої й вірнішої дружби ви не зустрінете практично ніде.
В усьому іншому служба в армії — це насамперед робота, причому робота часто важка, небезпечна та надзвичайно відповідальна, коли від ваших дій залежить як ваше власне життя, так і життя ваших побратимів.
«Я не можу запропонувати нічого, крім крові, важкої праці, сліз і поту», — ці знамениті слова Вінстона Черчилля говорять про службу у війську якнайкраще.
Однак саме ця тяжка небезпечна праця під час служби стане для вас тим «зоряним часом», про який говорив той-таки Вінстон Черчилль в іншій своїй знаменитій промові.
Бо ні за що інше ви не заслужите такої беззаперечної всезагальної шани та поваги, як за участь у збройній боротьбі за життя свого народу та своєї країни.
Ніхто не гарантує, що ви повернетеся. Ніхто не гарантує, що ви повернетеся живим. Ніхто не гарантує, що ви повернетеся цілим і неушкодженим.
Єдине, що може вам обіцяти як зворотний дар суспільство — безумовну, беззастережну повагу до вашого вибору та чину. Честь і шану на противагу ганьбі та зневазі щодо тих, хто знехтує своїм громадянським обов’язком.
Бо рано чи пізно кожного спитають: «А що ти робив під час війни?». І потрібно буде відповісти на це питання співгромадянам і, насамперед, саму собі.
Бо мобілізація — це про новий суспільний договір. Мобілізація — це про честь, гідність та самоповагу. Мобілізація — це про почуття виконаного громадянського обов’язку.
@armyinformcomua
Україна та росія провели черговий обмін полоненими. Додому повернулися оборонці Маріуполя, Донеччини, Луганщини, Запоріжжя, Херсонщини, Харківщини та Чернігівщини. Усі звільнені сьогодні військові мають поранення або важкі медичні діагнози.
На Львівщині правоохоронці затримали організатора злочинної схеми, який пропонував чоловікам послугу незаконного перетину кордону «під ключ» вартістю 18 500 доларів США.
На цей час загальна кількість бойових зіткнень становить 91.
На Півдні стабільно неспокійно. За минулу добу на Запорізьких напрямках — Гуляйпільському і Оріхівському — відбулося не так багато бойових зіткнень. Проте противник завдавав авіаційних ударів, здійснив обстріли з артилерії, удари дронами-камікадзе.
Кафедра військової підготовки «Київського авіаційного інституту» запрошує на навчання чоловіків та жінок, які бажають стати частиною війська, здобувши технічну освіту та престижну військову спеціальність.
Ще один етап обміну між Україною та росією завершився успішно — додому повертаються українські військовослужбовці, які перебували в полоні та потребують невідкладного лікування.
від 21000 до 120000 грн
Червоноград
63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…