Ця траса має стратегічне значення, оскільки є важливою логістичною артерією для українських військ у цьому регіоні. Крім того, ворог активізувався…
«Харчове забезпечення». Це незнане в цивільному житті словосполучення з’явиться у слововжитку мобілізованого від першого дня вступу до лав Збройних Сил поряд із «грошовим забезпеченням» замість звичної заробітної платні та «речове забезпечення» замість купівлі одягу та предметів побуту.
У черговій публікації з рубрики «Мобілізація: випробувано на собі» читайте, до чого слід підготуватися, якою є їдальня по-військовому, яким має бути зручне столове приладдя та чим і як годують у війську.
Перший день прибуття з ТЦК та СП у навчальний центр буде напруженим, довгим і важким. Оформлення документів, дорога, прибуття, знов документи, розміщення тощо заберуть чимало часу. Саме тоді ви вперше зіткнетеся з тим, що дуже довго чекати, а потім надзвичайно швидко щось робити у війську — звична і поширена практика.
Цілком імовірно, змога нагодувати новоприбулих мобілізованих з’явиться далеко не відразу. Тому, йдучи до ТЦК, неодмінно візьміть із собою добовий запас харчів — це дозволить без проблем дочекатися моменту, коли вас поставлять на котлове забезпечення.
Ті, хто подібно до мене, прийшов до ТЦК із пляшкою води та парою шоколадних батончиків, опинилися б у доволі скрутному становищі, якби не допомога побратимів, які поділилися взятими з дому харчами.
Однак пам’ятайте, що брати із собою забагато зайвого не слід. Це стосується також і їжі, бо вже ввечері в день прибуття чи найпізніше наступного ранку, ви почнете харчуватися в армійській їдальні, і набране з дому стане зайвим вантажем, якого доведеться позбутися.
Армійська їдальня — це зовсім не обов’язково спеціальне приміщення зі столами та стільцями, стійкою для видачі їжі, тацями та столовими приборами (хоча і до такої ви також, швидше за все потрапите).
Їдальня по-військовому — це облаштований столами (і, якщо це можливо і про це подбали — лавами) простір просто неба, з найпростішим накриттям чи у великому наметі.
Саме там, стоячи або сидячи, ви будете снідати, обідати та вечеряти в той час, коли не будете перебувати на передбачених навчальною програмою польових виходах.
Їжу для такої їдальні або готуватимуть на місці в польовій кухні, або доставлятимуть з іншої локації у величезних (і нелегких, якщо знімати їх наповненими вщерть з вантажівки) термосах.
Саме в імпровізованій польовій їдальні вам неодмінно знадобиться ложка — найперше, що повинен мати солдат з усіх узятих з дому речей. Незамінними стануть також видані казанки і, якщо вона у вас буде, — металева кружка.
Натомість взята з дому залізна тарілка, швидше за все, виявиться в такій їдальні зайвою. Причина проста — отримавши на видачі гарячий рідкий харч — суп або борщ — вам доведеться нести металеву тарілку до столу. Як думаєте, чи буде вона при цьому нестерпно гарячою?
Крім того, в обід ви матимете переміну з двох блюд, тож доведеться одночасно брати рідкий суп, кашу чи картоплю та чай або компот. Нести це все одночасно, вже маючи в руках пекельно розпечену миску, неможливо.
Натомість наповнені відповідно борщем і кашею два казанки (глибший та мілкий) зі спеціальними ручками та кружку нести, якщо і не зручно, цілком можливо. А вже на третій-четвертий раз ви робитимете це майже віртуозно.
Годуватимуть у навчальному центрі тричі на день. Щоправда, на велике розмаїття і делікатеси очікувати не варто — все буде достатньо типовим і повторюватиметься по колу з дня на день.
Типовим меню на сніданок будуть пара сосисок або сарделька, чи шматок м’яса (вряди-годи риби), каша і салат, а також чай. В обід — борщ або суп, так само каша чи картопля із салатом, чай або компот. І приблизно те саме, що вранці, на вечерю.
До всього цього обов’язково буде передбачена «шайба» масла, яке зазвичай привозитимуть порізаним на кружальця — звідси і назва. І доволі часто зранку, щонайменше раз на два дні чи частіше — шматок твердого сиру і / або ковбаси.
Щодо кількості їжі — вистачатиме цілком, навіть враховуючи посилені фізичні навантаження. Кому бракуватиме однієї порції, завжди можна буде отримати добавку. Про хліб говорити взагалі не випадає — не пригадую жодного випадку, коли ми з’їдали б геть-чисто увесь привезений нам хліб.
З того, чим можна додатково поласувати, слід згадати печиво або вафлі до чаю (дуже часто), фрукти (майже завжди яблука і час до часу щось інше, наприклад, банани), йогурти та соки в різноманітному пакуванні.
Останні дві опції з’являлися не кожного дня, однак, доволі часто — раз на 3–4 дні точно. Так само і салати, які були завжди, бували різними — від варених буряків з волоськими горіхами до свіжих огірків з капустою та помідорами.
Слід також згадати доступні в більш ніж достатній кількості сіль, кетчуп, гірчицю, цибулю, часник. Присмачити ними їжу в будь-який момент могли всі охочі.
З особистого досвіду можу стверджувати, що їжа в навчальному центрі була поживною й переважно доволі смачною, доставляли її вчасно й у більш ніж достатній кількості. З усього було видно, що за солдатським харчуванням пильно стежили, а кухарі виконували свою роботу на совість.
Під час польових виходів, щоправда, доводилось харчуватися сухпаями, але і вони виявились цілком якісними і придатними про споживання. Розпаковку такого сухпаю АрміяInform здійснить в одній із наступних публікацій циклу «Мобілізація: випробувано на собі».
Нагадаємо, що АрміяInform вже писала, як мобілізованому нараховується та коли виплачується грошове забезпечення, а також про те, що з одягу та речей йому видадуть у війську, а що варто взяти із собою з дому.
@armyinformcomua
Станом на 20:00 у Великдень від початку доби російська армія більш ніж 2 тисячі разів порушувала путінське припинення вогню. Відбулось 67 російських штурмів на різних напрямках, найбільше — на Покровському.
Костянтину 19 років. Щоб вигнати окупантів з української землі, він нещодавно приєднався до 28 окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу.
Бійці підрозділу безпілотних авіаційних систем «Фенікс» бригади «Помста» продемонстрували добірку уражень ворожої піхоти та техніки за минулий тиждень на Краматорському напрямку.
У 6 та 123 бригадах зс рф офіційно планують вводити мотоциклетні підрозділи — мотоцикли стануть штатним озброєнням.
На Сіверському напрямку обстановка в зоні відповідальності бригади оперативного призначення «Рубіж» напружена. За останні дні противник намагався здійснити 5 штурмових дій.
На Сіверському напрямку пілоти 20 окремого полку безпілотних систем «К-2» відбили російський штурм на УАЗах.
від 20000 до 50000 грн
Кропивницький
Військова частина А3406
від 20000 до 30000 грн
Дніпро
Комендатура військових сполучень (Дніпро)
від 19000 до 120000 грн
Коломия, Івано-Франківська область
Ця траса має стратегічне значення, оскільки є важливою логістичною артерією для українських військ у цьому регіоні. Крім того, ворог активізувався…