Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…
У ЗСУ немає такого поняття, як зарплата. Військовим виплачують грошове забезпечення.
Мінімальний розмір для 2024 року — 20 130 гривень. А далі все залежить від дуже великої кількості чинників.
Отже, як нараховується, коли виплачується грошове забезпечення та як самому порахувати розмір виплат, розповідає АрміяInform.
Грошові виплати військовослужбовцям регламентуються наказом Міністерства оборони № 260. Згідно з документом є щомісячні основні та додаткові види грошового забезпечення, також є одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Основні види грошового забезпечення передбачають:
Це базис, який обов’язково виплачується.
Також є щомісячні додаткові види грошового забезпечення:
Крім цього, є одноразові додаткові види грошового забезпечення, як-от:
Розмір грошового забезпечення також залежить від видів та родів військ. Зокрема, у Сухопутних, Десантно-штурмових військах та Силах спеціальних операцій розмір грошового забезпечення відрізняється.
Нещодавно Міноборони запровадило онлайн-калькулятор грошового забезпечення. Він досить легко та швидко дозволяє дізнатися розмір виплат, які ви маєте отримувати. Потрібно знати своє звання, вислугу років та тарифний розряд (його можна дізнатися у фінансистів військової частини).
Грошове забезпечення нараховується з дня мобілізації. Тобто як тільки територіальний центр комплектування та соціальної підтримки відправив вас до навчального центру або місця служби.
Виплачується грошове забезпечення щомісяця одним нарахуванням. Тобто немає таких понять, як аванс та основна виплата. Гроші виплачують у поточному місяці за минулий.
На період воєнного стану також впроваджено додаткову винагороду військовим. Її визначає Постанова Кабінету Міністрів № 168:
Розміри цієї винагороди — від 30 до 100 тисяч гривень на місяць.
100 тисяч отримують військовослужбовці, які безпосередньо беруть участь у бойових діях на передових позиціях. Також цю суму виплачують тим, хто перебуває на лікуванні після поранення, і військовослужбовцям, які потрапили в полон.
30 тисяч отримують військовослужбовці, які виконують бойові (спеціальні) завдання згідно з бойовими наказами;
50 тисяч виплачують тим, хто виконує бойові (спеціальні) завдання у складі органів військового управління, штабів і командування, що здійснюють оперативне управління підрозділами;
Проте слід розуміти, що така винагорода виплачується пропорційно до часу перебування на передовій, або виконання бойових завдань. У середньому трохи більш ніж 3 тисяч гривень за добу. Тож, якщо ви провели на передових позиціях 10 днів, то виплата буде трохи більш ніж 30 тисяч гривень.
70 тисяч за службу на «нулі»
Відносно нова виплата, запроваджена з квітня 2024 року. Вона передбачена саме для тих, хто безпосередньо виконує бойові, або спеціальні завдання на лінії зіткнення з ворогом, або в його тилу. Ця виплата не замінює «бойових», а є додатковою до них. Але вона працює за накопичувальною системою. Докладніше про це можна почитати в нашому матеріалі:
Так, дійсно, є випадки, коли грошове забезпечення не виплачують. Зокрема:
Також грошове забезпечення не виплачують за час тримання військовослужбовця під вартою чи цілодобовим домашнім арештом.
@armyinformcomua
На Північно-Слобожанському напрямку Сили оборони активно відбивають штурми росіян. Також контратакують, і завдають ударів вглиб території ворога . Б’ють по місцях скупчення живої сили техніки, пунктах управління, місцях накопичення боєприпасів, пального, станціям радіоелектронної боротьби.
Роман із позивним «Злодій» – військовослужбовець тернопільського підрозділу Національної гвардії України. До широкомасштабного вторгнення працював слюсарем із ремонту та експлуатації підземних газопроводів. 24 лютого 2022 року застав його, як і мільйони українців, зненацька.
Володимир Зеленський у своєму зверненні повідомив про результати доповіді керівника Головного управління розвідки Міноборони України генерал-лейтенанта Кирила Буданова.
Сьогодні, 22 червня, ворог завдав ракетного удару по тренувальному полігону однієї з механізованих бригад Сухопутних військ Збройних Сил України, де проводилися заняття з військовослужбовцями.
Президент України заслухав доповідь міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка щодо ключових напрямів роботи відомства. Під час зустрічі обговорили, зокрема, дії підрозділів Національної гвардії України на фронті.
На Покровському напрямку тиск противника стабільний. Головна мета ворога - логістичні комунікації Сил оборони.
Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…