Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…
Стаючи до лав Збройних Сил України, варто взяти із собою кільканадцять дрібних речей, які знадобляться вам під час служби. Деякі з них цілком передбачувані та неодмінно знадобляться, інші ж можуть здатися неочікуваними та необов’язковими, але не займають багато місця та цілком спроможні стати у пригоді.
Про те, що саме може знадобитися у війську, розповідає кореспондент АрміяInform у черговій публікації з рубрики «Мобілізація: випробувано на собі».
Війна війною, а сніданок, обід та вечеря мають бути за розкладом. І якщо це не буде стаціонарна їдальня (а це, швидше за все, не буде стаціонарна їдальня ані в навчальному центрі, ані в частині), то вам знадобиться особисте столове приладдя.
Серед речей, які вам видадуть першочергово, окрім спальника та каремата, будуть два казанки, які в польових умовах стануть незамінними. Однак ложку обов’язково слід узяти власну — її не видають.
Як свідчить практика, найкращим варіантом є звичайна столова ложка, якою ви послуговується в повсякденному житті, бо регулярно користуватися туристичними столовими мультитулами чи набором столових приборів не надто зручно.
У переважній більшості доступних туристичних чи тактичних столових наборів ложки надто малого розміру, а ручки часто не дуже зграбні. Їсти ними незручно, особливо якщо робити це швидко, упродовж 15–20 хвилин.
Тому звичайна столова ложка — незамінна річ, яку обов’язково слід узяти із собою і завжди пильнувати, щоб вона ніде не загубилась. Виделку ж і столовий ніж брати не слід, бо у вас не буде часу та умов, щоб ними скористатись.
Натомість додаткової ложки можна захопити металеву кружку, бо користуватись самими казанками для пиття не завжди зручно. Металеву миску ж брати не варто — за наявності казанків вона буде зайвою і надто незручною, особливо коли доведеться нести гарячу рідку їжу на певну відстань від місця видачі.
Оскільки після мобілізації ви потрапите до навчального центру, то вам неодмінно знадобиться мінімальний набір письмового приладдя.
Надто багато писати, особливо на початках базової загальновійськової підготовки, не доведеться, однак, мати невеликий зошит у клітинку на 48 аркушів та пару письмових ручок з чорнилом чорного кольору слід відразу.
Згодом, під час навчання на фах, писанини може суттєво побільшати, однак до того часу ви точно матимете змогу придбати все необхідне.
До письмового приладдя, яке бажано мати мобілізованому, належать також водостійкі маркери. В армії вам видадуть чимало однаковісіньких речей, які якось треба буде розрізняти, щоб не взути раптом чужі берці або не забрати в душі чужий рушник.
Тож для того, щоб підписати всі свої речі, обов’язково слід мати щонайменше один перманентний маркер чорного кольору. Не буде зайвим також білий маркер, який знадобиться для того, щоб підписати речі темних кольорів.
Гарною ідеєю буде взяти 2–3 пари міцних та зручних робочих рукавичок. Вам доведеться облаштовувати місце постійної та тимчасової дислокації, розвантажувати та завантажувати, а також копати, рубати, носити і робити ще багато чого, що потребуватиме міцних рук.
Використовувати під час таких господарчих робіт тактичні рукавички відверто шкода, бо якщо вони протруться чи порвуться, відремонтувати їх належно в польових умовах буде складно.
Натомість робочі рукавички можна не шкодувати і замінити новими, та і зашити їх у разі потреби значно легше, бо можна не дбати про тривале подальше користування ними.
Для дрібного ремонту одягу чи взуття бажано мати голки, котушки білих та чорних ниток, 3–4 тюбики суперклею. Зазвичай цього буде достатньо, щоб полагодити більшість типових пошкоджень ваших речей.
Для серйознішого ремонту знадобляться інструменти, тому помічним стане мультитул — надзвичайно зручний багатофункціональний інструмент, спроможний замінити майже все, що може знадобитися в польових умовах.
Практично завжди мультитул містить ніж, однак для постійного вжитку він не надто зручний. Тому для повсякденного користування варто мати окремого ножа, який буде у вжитку значно частіше, ніж мультитул.
Ще одна практично незамінна річ — ліхтарик. Він має бути не лише зручним, але й міцним, щоб без проблем пережити неминучі численні падіння й удари.
Найкращим варіантом, як на мене, є налобний ліхтарик, який працює на одній або кількох батарейках. У разі потреби його можна як носити на голові, так і тримати в руці, а замінити батарейку на запасну значно швидше і легше, ніж зарядити акумулятор.
Варто завчасно подбати про те, щоб ваш освітлювальний прилад світив не лише звичайним білим, але й червоним світлом. Для цього можна придбати спеціальний ліхтарик, що перемикається на червоне, або ж замалювати червоним маркером чи заклеїти червоним скотчем захисне скло звичайного ліхтаря.
Перелік іншого дріб’язку, який необхідно або варто взяти із собою до війська, такий:
Найнеочікуванішою річчю, що знадобилася у війську, для мене став звичайний значок. Двійко яскравих значків, які кріпляться до тканини булавкою, я взяв для того, щоб прикріпити їх до своїх цивільних сумок, з якими прийшов до ТЦК. Це дозволяло легко знаходити їх у купі дуже схожих між собою рюкзаків та баулів.
Однак потім виявилось, що булавка значка дуже помічна у багатьох інших ситуаціях — коли потрібно було витягнути скалку, вийняти сім-карту зі смартфона чи щось проштрикнути. Для всього цього я неодноразово користувався саме легкодоступним значком.
У наступній публікації з циклу «Мобілізація: випробувано на собі» АрміяInform розкаже про особистий тайм-менджмент мобілізованого у війську.
@armyinformcomua
Наші аеророзвідники відмічають накопичення росіянами великої кількості причіпних гаубиць різних типів.
Бійці підрозділу «Котики» взводу розвідки 130 батальйону Сил територіальної оборони ЗСУ показали свою роботу дронами під час потужного штурму села Максимівка південніше Курахово.
Якщо раніше за день спостерігалося до 15 атак ворога на наші позиції, то зараз їх кількість впала до 5-7.
Бійці 36 бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського відбили штурм колони з одного танка та 5 бронемашин ворога.
3 грудня в штаб-квартирі НАТО глава МЗС України Андрій Сибіга та держсекретар США Ентоні Блінкен підписали Меморандум про взаєморозуміння між урядами країн щодо співпраці у забезпеченні стійкості енергетичної системи України.
Пілоти бригади прикордонників «Помста» літають на «дальняк» — у глибину тимчасово окупованої Луганщини.
від 22000 до 120000 грн
Луцьк, Волинська область
Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…