Під час засідання дев’ятого східного економічного форуму 5 вересня він знову змінив мету війни проти України й заявив, що головним завданням «сво» залишається…
Чи спроможний я витримати навантаження військової служби? Як вони позначаться на стані мого вже зовсім не ідеального, як колись замолоду, здоров’я?
Такі запитання, вочевидь, виникають у кожного, хто йде до війська.
Тема особистого здоров’я дуже чутлива, бо, на відміну від типових для всього війська речового та харчового забезпечення і порад, що додатково взяти із собою до армії, є максимально індивідуальною.
З огляду на це в черговому тексті з циклу «Мобілізація: випробувано на собі» кореспондент АрміяInform пише насамперед про особистий досвід, тому зроблені спостереження та поради обмежуються здоровим глуздом, і в жодному разі не можуть претендувати на фаховість.
Базова загальновійськова підготовка (БЗВП) передбачає чималу щоденну фізичну активність, тож навантаження у навчальному центрі (НЦ) будуть суттєвими. Їх, звичайно, не порівняти з бойовими, однак «фізуха» до моменту випуску прокачається доволі суттєво.
Власне, одним із вагомих завдань підготовки бійця є поліпшення його фізичної форми до рівня, придатного для виконання бойових завдань. Досягатимуть цього в різний спосіб, однак не варто боятися, що з вас вимагатимуть непосильного.
Серйозно травмований чи, не приведи Боже, загиблий під час навчань рекрут — це серйозна відповідальність для навчального центру. А якщо це сталося внаслідок невиявленої хвороби — то і для ВЛК.
Тому під час навчання ніхто не буде змушувати солдата виконувати непідйомні для нього завдання і, тим більше, заганяти його до непритомного стану. Навантаження зростатимуть суттєво, але поступово, і до завершення БЗВП ви здивуєтесь, наскільки поліпшились ваші фізичні спроможності.
Звичайно, чоловікам віком понад 40 років буває важко угнатися за 25—35-літніми молодиками, особливо коли йдеться про спринтерські забіги — швидке інтенсивне, але водночас і короткотривале фізнавантаження.
Однак на стаєрській дистанції — під час тривалих навантажень — ситуація помітно вирівнюється — 45-річні витягують не гірше за молодших побратимів.
Особливо помітно це щодо чоловіків із села, звиклих до важкої фізичної праці. Зазвичай вона не передбачає швидкості, але є тривалою, тому «на довгих дистанціях» вони витягували краще за молодших, але гірше фізично підготовлених чоловіків з міста.
Тож чим більш звичними ви є до фізичної праці та чим кращою буде ваша фізична форма від самого початку — тим легше даватимуться вам навантаження у НЦ. Тому варто завчасно «підтягнути» фізпідготовку до прийнятного стану.
Як у школі учень навчається не для оцінок і вчителів, а для життя, так і в навчальному центрі рекрут здобуває знання і поліпшує фізпідготовку не для інструкторів, а для самого себе. Бо чим краще підготовленим піде він потім на бойове завдання, тим вищими є шанси повернутися з нього живим і неушкодженим.
Тому не варто намагатися «відбувати номер» номер «для проформи» — можливо, інструктор не помітить цього чи, помітивши, не зробить зауваження. Однак потім на полі бою ви дуже пошкодуєте про свої хитрощі.
Чесність, насамперед із самим собою, — найкраща політика. Якщо виконувати всі завдання максимально ретельно і якісно, на межі своїх спроможностей, то поступово вони зростатимуть. Бо саме надзусилля поступово піднімають планку ваших можливостей.
З другого боку, бездумно «рвати пупа» також у жодному разі не треба — нічим хорошим це не закінчиться. Ніхто не відчуває ваше тіло краще за вас самих, тому грамотно розрахувати навантаження — одне з умінь, яке слід буде сформувати у навчальному центрі.
Правильно розрахувати навантаження так, щоб не нашкодити власному здоров’ю, треба вміти самостійно. Досвідчені інструктори, звичайно, допоможуть у цьому порадою і прикладом, але головним має бути насамперед внутрішній самоконтроль, а не розрахунок на допомогу ззовні.
Те саме стосується медичної допомоги — її за необхідності нададуть негайно і якісно, однак смикати медиків через дрібниці не варто.
Чимало незначних негараздів зі здоров’ям цілком успішно залагоджуються самостійно — достоту так само, як і в цивільному житті.
У віці, старшому за 40 років, ви вже явно маєте відповідний досвід і знаєте, коли можна підлікуватися самостійно, коли ж необхідно звернутися до лікарів. Сміливо застосовуйте його у війську з поправкою на посилені інтенсивні фізичні навантаження.
Обов’язково візьміть із собою достатній щонайменше на один місяць запас необхідних ліків. Це мають бути саме ті звичні препарати, якими ви завжди лікуєтесь і призначення яких добре знаєте.
Звичайно, типові ліки вам за потреби нададуть медики, однак у разі, якщо вам потрібне щось специфічне, його точно не буде, і в кращому разі ви зможете його замовити. Не факт, що це замовлення зможуть виконати взагалі й це точно не буде швидко.
Також у жодному разі не беріть із собою невідомих медичних препаратів і не діліться своїми специфічними ліками з побратимами, особливо якщо вони раніше не приймали такі само. Пігулки, на які нормально реагує ваш організм, можуть бути вкрай небезпечними для інших.
В усьому іншому щодо фізичних навантажень проходження БЗВП у навчальному центрі цілком співмірне з важкою роботою в сільському господарстві під час посівної чи в жнива. Якщо ви маєте такий чи подібний досвід — нічого страшного і непередбачуваного з вашим здоров’ям у навчальному центрі точно не трапиться.
З другого боку, якщо ви жили життям офісного працівника, цілком може виявитися, що ваші спричинені переважно сидячим способом життя болячки непогано лікуються регулярними інтенсивними фізичними навантаженнями на свіжому повітрі. Принаймні в мене було саме так.
До речі, якщо вас цікавить й інший спеціалізований та аналітичний контент про військову справу – підпишіться на телеграм-канал АрміяInform.
Жорстокі бої на Торецькому напрямку згадує 43-річний Сергій, воїн 78 окремого десантно-штурмового полку.
За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав агент фсб, який коригував ракетні удари по Запоріжжю.
Бійці 13 бригади спецпризначення «Хартія» Національної гвардії України знову взяли в полон військовослужбовців рф на Харківському напрямку.
Адвокату повідомили про підозру в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керівництво такими діями та сприяння їх вчиненню порадами, вказівками, вчиненому за попередньою змовою групою осіб та з корисливих мотивів (ч. 3 ст. 332 КК України).
Бійці добровольчих батальйонів «Свободи» бригади наступу «Рубіж» Нацгвардії показали, як російський штурмовик тікав на всіх чотирьох та це не допомогло.
Кораблі, які допомагають росіянам грабувати окуповані території України, уже затримують.
Захищаємо світ
від 20500 до 50500 грн
Стрий
Військова частина А2847
від 20000 до 120000 грн
Київ
21 окремий батальйон спеціального призначення
Під час засідання дев’ятого східного економічного форуму 5 вересня він знову змінив мету війни проти України й заявив, що головним завданням «сво» залишається…