ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Почують усе: для виявлення ворожих субмарин ВМС США використають французький гідролокатор CAPTAS-4

Новини Озброєння та техніка
Прочитаєте за: 2 хв. 12 Березня 2024, 10:35
Гідроакустичний пристрій CAPTAS-4 під час підготовки до занурення. Фото: Thales.

Компанія оборонних електронних систем Thales зі штаб-квартирою в Парижі повідомила, що вона успішно поставила перший гідроакустичний пристрій CAPTAS-4 зі змінною глибиною для програми Constellation Frigate Program (FFG-62) ВМС США.

Із загальної інформації, розміщеної на порталі підприємства-виробника відомо, що міжнародна промислова група Thales розробила морські безпілотники CAPTAS-4 для боротьби із підводними човнами на глибині, зазначає АрміяInform.

CAPTAS-4 працюють як ехолоти/сонари, видаючи місцезнаходження підводних човнів бойовим кораблям, а також виступають принадами.

Віцепрезидент Thales зі стратегічного розвитку Марк Бок, який раніше служив офіцером у ВМС США, розкрив подробиці цього контракту та цінність самого обладнання в інтерв’ю профільному порталу Defence News.

Експерт нагадав, що за часів «холодної війни» військові шукали підводні човни за допомогою «пасивних сонарів» — високочутливого обладнання, що вловлює звуки. Пізніше з’явилися тихіші субмарини, тому їх почали ловити за допомогою ехолокації.

Гідроакустичні пристрої CAPTAS-4 у цеху підприємства-виробника. Фото: Thales.

«CAPTAS-4 використовує схожий принцип — пристрій можна скинути з корми корабля та опустити на глибину від 15 до 180 метрів, найефективнішу для пошуку підводних човнів. Опинившись у заданій позиції, обладнання починає випускати звукові хвилі, що відбиваються від об’єктів і визначають їх місцезнаходження, а потім дані передаються на корабель-командний пункт», — зазначив фахівець.

Марк Бок виділив дві основні переваги системи — великий радіус дії та розподіл сигналів. Оскільки CAPTAS-4 «шумить» у воді, то підводний човен може її почути та засікти, а потім атакувати. Однак сигнал про місцезнаходження противника отримає не дрон, а інше супроводжуюче ехолот судно, про яке не буде відомо ворожій субмарині.

«Це дуже страшний сценарій для підводників. І США варто пишатися, що вони матимуть таку перевагу в обороні», — резюмував представник Thales.

Як додав Марк Бок, у межах контракту CAPTAS-4 адаптуватимуть для використання на американських військових фрегатах типу Constellation (FFG-62).

«Якщо і є бодай одна область, у якій французькі оборонні ноу-хау отримали загальне визнання, то це — протичовнова війна. Чи це фрегати, підводні човни чи морські патрульні літаки, французький флот дуже часто демонстрував передові технічні можливості у профільній бойовій роботі, навіть перевершуючи таких своїх дуже ефективних союзників — Америку та Велику Британію. Так, за останні роки нові французькі фрегати класу “Аквітанія” неодноразово перемагали у конкурсі “Hook’em”, організованому ВМС США, де визначають найкращі екіпажі НАТО в галузі протичовнової боротьби під водою», — не без хвастощів охарактеризували пристрій CAPTAS-4 репортери французького порталу META-DEFENSE.FR.

Гідроакустичний пристрій CAPTAS-4. Відео: Military Times

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
«Є відчутні результати» — Президент заявив про суттєві успіхи Сил оборони за минулу зиму
«Є відчутні результати» — Президент заявив про суттєві успіхи Сил оборони за минулу зиму

Президент України Володимир Зеленський заявив про відчутні результати Сил оборони у протистоянні російській військовій агресії протягом минулої зими.

Евакуація з поля бою на НРК: бійці «Спартану» врятували на Покровському напрямку поранених побратимів
Евакуація з поля бою на НРК: бійці «Спартану» врятували на Покровському напрямку поранених побратимів

Бригада «Спартан» успішно евакуювала з поля бою на Покровському напрямку поранених бійців, використавши для цього наземний роботизований комплекс, який займався

Окупанти за добу 13 разів намагалися просунутися на Покровському напрямку — Генштаб ЗСУ
Окупанти за добу 13 разів намагалися просунутися на Покровському напрямку — Генштаб ЗСУ

Від початку доби між Силами оборони України та російськими загарбниками відбулося 42 бойових зіткнення.

«Шанси на виживання вкрай низькі» — пілоти 66 ОМБр викурюють окупантів з укриттів
«Шанси на виживання вкрай низькі» — пілоти 66 ОМБр викурюють окупантів з укриттів

У 66 окремої механізованої бригади імені князя Мстислава Хороброго демонструють, чому ворожим штурмовикам не варто «гратись у хованки» з її пілотами БПЛА.

За останній тиждень «Альфа» СБУ знищила понад 1600 російських штурмовиків
За останній тиждень «Альфа» СБУ знищила понад 1600 російських штурмовиків

Лише за останній тиждень оператори безпілотних систем Центру спецоперацій «Альфа» Служби безпеки України вполювали на фронті понад 1600 російських окупантів.

Бійці бригади «Хижак» нищать ворожі дрони зі стрілецької зброї, мов комах
Бійці бригади «Хижак» нищать ворожі дрони зі стрілецької зброї, мов комах

Мобільні вогневі групи бригади «Хижак», які працюють на Костянтинівському напрямку, примудряються знищувати російські безпілотники навіть зі звичайної стрілецьк

ВАКАНСІЇ
Оператор ПЗРК

від 50000 до 120000 грн

Дніпро

Індустіральний РТЦК та СП (Дніпро)

Кулеметник стрілецької роти

від 51000 до 120000 грн

Запоріжжя

79 окремий батальйон 102 ОБр Сил ТрО

Радіометрист, військовослужбовець

від 20000 до 30000 грн

Одеса

Військова частина А2951

Стрілець-санітар

від 24000 до 124000 грн

Мукачеве, Закарпатська область

Навідник кулемета (ЗСУ)

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

154 ОМБр

Номер обслуги мінометного розрахунку на контрактну службу в ЗСУ

від 20000 до 60000 грн

Кривий Ріг

Інгулецький ОРТЦК та СП

--- ---