ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Швидкострільний Rak: розроблено нову башту для самохідного міномета, про який Україна домовлялася з Польщею

Новини Озброєння та техніка
Прочитаєте за: 2 хв. 6 Березня 2024, 9:11
Самохідний 120-мм міномет Rak. Фото: Huta Stalowa Wola

Польська оборонна компанія Huta Stalowa Wola продемонструвала свою нову розробку — башту з новою архітектурою, з оновленим механізмом підзарядки та іноваційною боєукладкою для модернізації самохідних 120-мм мінометів Rak.

Як інформує дослідницький портал Building Technology, нововведення збільшують швидкострільність міномета Rak з 6-8 пострілів за хвилину до 12-16 пострілів. При цьому розробник не поспішив розкрити всіх особливостей та деталей нової башти, повідомляє АрміяInform.

Дослідники озброєння зазначають, що оригінальна конструкція артилерійської частини міномета Rak вже передбачала автоматичну зарядку, але Huta Stalowa Wola вдалося вдвічі збільшити кількість пострілів за хвилину.

Загальний боєкомплект машини збільшено з 48 до 60 пострілів. Це досягається зменшенням кількості членів екіпажу машини з чотирьох до трьох осіб, при цьому тепер вогневе завдання взагалі може виконати лише дві людини — командир та водій. Дальність ведення вогню залишилася без змін — до 12 км.

Нова башта для самохідного 120-мм міномета Rak. Фото: Huta Stalowa Wola

Як свого часу повідомляла АрміяІnform, під час візиту до Варшави у квітні 2023 року Президент України Володимир Зеленський оголосив, що наша країна та Польща домовились про новий пакет військової допомоги. Він, зокрема, передбачав поставку винищувачів МіГ-29, ПЗРК Piorun, бронетранспортерів Rosomak, самохідних мінометів Rak та іншого озброєння.

Пізніше прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький додав, що йдеться про поставку трьох ротних комплектів мінометних САУ Rak для ЗСУ.

Як тоді зазначали експерти оборонного порталу Defense Express, така зброя — саме те, що зараз вкрай потрібне на фронті для відбиття «піхотних штурмів» рашистів або ж для підтримки механізованих частин під час очікуваного контрнаступу Сил оборони України.

«Мінометна САУ Rak базується на шасі бронемашини Rosomak, має калібр 120 мм. Для розгортання на позиції потрібно лише 30 секунд, для згортання — лише 15 секунд», — констатували дослідники зброї.

Самохідний 120-мм міномет Rak. Фото: Huta Stalowa Wola

Своєю чергою АрміяІnform детально розповіла в одній зі своїх публікацій про базову модель M120 Rak, ознайомитися з нею можна за посиланням.

Самохідний 120-мм міномет Rak. Відео: Frapujące

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
На Полтавщині внаслідок обстрілу рф загорівся обʼєкт газовидобувного підприємства

На Полтавщині внаслідок обстрілу рф загорівся обʼєкт газовидобувного підприємства

Сьогодні, 1 листопада, вночі російські загарбники атакували Полтавщину — під ударом ворожих БПЛА опинився обʼєкт газовидобувного підприємства.

Росія завдала ракетного удару по Миколаєву: є загиблий і 15 поранених

Росія завдала ракетного удару по Миколаєву: є загиблий і 15 поранених

Близько 07:20 1 листопада росіяни вдарили балістичною ракетою по Миколаєву, внаслідок чого загинула людина, ще 15 — дістали поранення.

Пішки на смерть — на Лиманському напрямку дронарі зупинили піхотинців рф

Пішки на смерть — на Лиманському напрямку дронарі зупинили піхотинців рф

На Лиманському напрямку стало менше ворожої техніки, окупанти йдуть пішки, але їх нищать пілоти батальйону Signum.

На Дніпровщині через атаку рф виникла пожежа у навчальному закладі

На Дніпровщині через атаку рф виникла пожежа у навчальному закладі

У ніч на 1 листопада російські безпілотники та РСЗВ обстріляли Дніпропетровську область.

Окупанти били по Сумщині авіабомбами, дронами та РСЗВ, є поранений

Окупанти били по Сумщині авіабомбами, дронами та РСЗВ, є поранений

Станом на ранок 1 листопада потягом доби російські війська здійснили 82 обстріли по 31 населеному пункту Сумської області. У Великописарівській громаді внаслідок удару FPV-дроном поранено 56-річного чоловіка.

Держава робить черговий крок до прозорості: більшість відстрочок тепер оформлюються в Резерв+ і продовжуються автоматично

Держава робить черговий крок до прозорості: більшість відстрочок тепер оформлюються в Резерв+ і продовжуються автоматично

В Укрінформі відбувся брифінг на тему: «Зміни в оформленні відстрочок від мобілізації з 1 листопада 2025 року», організований Міністерством оборони України.

ВАКАНСІЇ

Бойовий медик

від 23000 до 120000 грн

Львів

216 окремий батальйон 125 ОБр Сил ТрО

Номер обслуги до 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади

від 24000 до 124000 грн

Мукачеве, Закарпатська область

Лікар невідкладної допомоги

Запоріжжя

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

Гранатометник, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Покровськ

Бахмутський ОБ ТрО

Водій кат. D1, D, C1E, CE 14 ОМБр ім. князя Романа Великого

від 21000 до 121000 грн

Володимир, Волинська область

Інспектор прикордонної служби

від 20000 до 25000 грн

Бориспіль

Київ, ОКПП ДПСУ

--- ---