У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…
Під час офіційного візиту Володимира Зеленського до Польщі було підписано Лист про наміри співпраці з питань постачання оборонної техніки. Зокрема йшлося про придбання БТР Rosomak, самохідних мінометів Rak та ракет до переносних зенітно-ракетних комплексів Piorun. Кількість озброєння уточнив у своєму Twitter керівник канцелярії прем’єр-міністра Міхал Дворчик: «Україна закуповує в Польщі 150 БТР Rosomak, 3 модулі самохідних мінометів Rak, 100 ПЗРК Piorun».
Однак у медіапросторі інформацію щодо кількості мінометів Rak зрозуміли по-різному: «Україна закупить 3 міномети Rak», «ЗСУ отримають 24 машини». Деякі повідомляли про кількість у «понад 50 машин»… Кореспондент АрміяІnform розібрався в цьому питанні: 3, 24, 54 — усі цифри правильні, але потребують роз’яснення.
Оригінальність комплектації самохідних мінометів Rak у тому, що допоміжних машин більше, ніж самохідних мінометів. Так, дійсно, Україна отримає три ротні модулі. Але для восьми самохідних мінометів одного модуля додаються чотири командирські машини, три транспортні для перевезення мін та іншого устаткування, а також дві розвідувальні та одна ремонтна! Тобто на вісім бойових машин у ротному модулі додається ще 10 допоміжних. Тож типовий модуль Rak складається з 18 машин.
Польська машинобудівна компанія Huta Stalowa Wola почала розроблення концепції самохідного міномета 2004 року. Уже у 2016-му на озброєнні польської армії повноцінний бойовий ротний модуль був на 54 штатних машинах.
Кореспондент АрміяInform поцікавився у дослідника бронетанкової техніки, доктора історичних наук, професора Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Андрія Харука, чим кращий польський Rak за російський самохідний міномет «Нона»?
— Їх узагалі не можна порівнювати. Це якісно краща зброя, зовсім іншої генерації, з сучасною системою управління вогнем, — зауважив експерт.
До сучасної та якісної системи управління вогнем Topaz, що дає змогу також взаємодіяти з іншими підрозділами, додаються і високі технічні характеристики міномета. Для його шасі використана база БТР Rosomak. 150 машин БТР Rosomak та 54 машини з модулів Rak — універсальні в подальшій експлуатації та ремонті, адже мають однакове шасі.
120-мм міномет M120K Rak здатний запускати міни аж до 12 км (стандартна 120-мм міна має максимальну дальність польоту до 8 км. — Авт.). Усе через те, що, окрім стандартних мін для Rak, на підприємстві Dezamet SA розробили ще міну збільшеної дальності. Крім того, є високоточна міна APR 120 від компанії Mesko, яка має напівлазерне наведення.
У комплекті однієї бойової машини — 46 мін, які можуть бути запущені ще й у режимі MRSI (multiple rounds simultaneous impact — Одночасний удар кількома пострілами. — Авт.), схожому на серію снарядів у САУ PzH 2000. Це дає можливість запустити до 5 мін з різною траєкторією з одночасним влучанням по цілі. Автоматизована система подачі мін забезпечує високу скорострільність — від 6 до 8 пострілів за хвилину.
Від початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Ситуація на лінії бойового зіткнення залишається напруженою.
Міністр оборони України підбив підсумки своєї роботи у делегації на чолі з Президентом Володимиром Зеленським.
Офіс Генерального прокурора розпочав кримінальне провадження щодо ймовірного розстрілу девʼяти українських військовополонених на Курщині.
Ейден Аслін з позивним «Козак» ― легіонер з Британії. З російськими окупантами він воював у лавах 36-ї бригади морської піхоти ЗСУ. Після повномасштабного вторгнення захищав Маріуполь. Пережив російський полон.
Наступне оновлення застосунку Армія+ отримає функції навчання, а в майбутньому в застосунку з’являться електронний військовий квиток та соціальні послуги й бонуси від бізнесів.
Бійці 3 штурмової бригади показали кадри з російською піхотою, яку нищили в окопах, на позиціях, і в полі прямими влучаннями з дронів.
Захищаємо світ
від 50000 до 120000 грн
Покровськ
Бахмутський ОБ ТрО (Військова частина А7270)
У переліку повітряних мисливців, які можуть з’явитися в Україні, є також Dassault Mirage 2000 — багатоцільовий реактивний винищувач четвертого покоління. Розроблений у 1970-х роках компанією Dassault…