
Українські воїни вже розпочали практичні заняття зі стрільби з гаубиць PzH 2000. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗС України із посиланням на генерального інспектора Збройних сил Німеччини Еберхарда Зорна. Тож розповімо докладніше про цей зразок артилерійського озброєння.
Випускається серійно з 1998 року
Самохідна гусенична артилерійська установка (САУ) PzH 2000 на базі танка «Леопард-2» випускається серійно з 1998 року. Корпус та башта мають сталеве бронювання, що захищає екіпаж від куль стрілецької зброї калібру 14,5 мм, а також великих уламків артилерійських снарядів та мін. У найвідповідальніших місцях САУ PzH 2000 зверху вкриває реактивна броня, що убезпечує від касетних боєприпасів. Самохідка також оснащена системою захисту від зброї масового ураження з фільтровентиляційною установкою, системою попередження про пожежу та пожежогасіння, внутрішньою системою навігації та глобального позиціонування (GPS) і радіозв’язком.
У передній частині корпусу розташований 8-циліндровий дизельний двигун рідинного охолодження з турбонаддувом потужністю 1000 к.с. Він встановлений в єдиному блоці з гідромеханічною трансмісією з вбудованою системою самодіагностики та електронною системою управління. Три паливні баки загальною ємністю 1000 літрів забезпечують запас ходу в 420 км за умови руху по шосе на максимальній швидкості 67 км/год.
Екіпаж відокремлений від боєкомплекту міцною перегородкою
Самохідку побудовано за схемою з переднім розташуванням моторно-трансмісійного відділення, за ним — відділення управління з місцем механіка-водія та в кормі корпусу — бойове відділення з баштою кругового обертання. Кормова частина башти, де розміщена частина боєкомплекту, відокремлена від відділення з екіпажем міцною перегородкою. Це підвищує живучість розрахунку, адже під час детонації боєзаряду енергія вибуху спрямовується назовні через корму башти.
Місце механіка-водія розташоване ближче до правого борту. Інші 4 члени екіпажу розміщуються в башті. До речі, САУ PzH 2000 може успішно вести вогонь і за наявності трьох членів екіпажу — командира, заряджаючого та механіка-водія. Штатна ж комплектація самохідки налічує 5 осіб — це командир, механік-водій, навідник та два заряджаючих.

Скорострільність гармати — 12 пострілів за хвилину
Основним озброєнням цієї САУ є 155-мм гаубиця з довжиною ствола 52 калібри (трохи більше ніж 8 метрів), встановлена в башті кругового обертання. Канал ствола хромований і оснащений спеціальним щілинним дульним гальмом, що зменшує інтенсивність спалаху під час вильоту снаряду зі ствола та зменшує відкіт зброї. Напівавтоматичний клиновий затвор оснащений магазином на 32 стандартні капсули-детонатори з кільцевим конвеєром. Гаубиця оснащена автоматом заряджання на 60 пострілів, що забезпечує високу скорострільність гармати — 12 пострілів за хвилину (59,74 секунди). Заряджання може відбуватися як вручну, так і в напівавтоматичному та автоматичному режимах.
На САУ PzH 2000 застосована новаторська система модульних метальних зарядів MTLS, що збільшує скорострільність, перешкоджає утворенню нагару в каналі ствола, збільшує дальність стрільби та зменшує ризик загоряння. Кут наведення на ціль гармати становить від —2,5° до +65°.
Як додаткове озброєння використовують 7,62-мм кулемет МГ-3 з боєкомплектом 2000 набоїв. Також з обох боків гармати в передній частині башти встановлені по 4 димові гранатомети.

Батарея САУ PzH 2000 розгортається в бойове положення за 2 хвилини
Самохідка має систему управління вогнем, до якої входить комбінований денний/нічний приціл та лазерний далекомір, дозволяє швидко відкривати вогонь як самостійно, так і у складі батареї або дивізії. На перехід із похідного становища до бойового у складі батареї потрібно лише 2 хвилини. Після завдавання вогневого ураження противнику тактичний артпідрозділ так само швидко — за лічені хвилини — здатний залишити вогневу позицію.
Система управління вогнем враховує низку дуже важливих параметрів як зовнішнього середовища, так і стану зброї — початкова швидкість кожного випущеного снаряда, точка позиціонування ствола в системі координат для автоматичного наведення на ціль та інші важливі параметри. Робоче місце командира оснащене дисплеєм із зручним інтерфейсом для взаємодії з бортовим комп’ютером.
PzH 2000 може вести вогонь в автоматичному режимі по радіокомандах від зовнішньої системи управління. Коли установка працює в такому режимі, наведення на ціль можуть здійснювати 2 члени екіпажу. Водночас бортовий комп’ютер самостійно перенаводить зброю з однієї цілі на іншу. Максимальна дальність ведення вогню стандартним снарядом L15A2 становить 30 км, снарядом із донною насадкою (донним газогенератором) «Бейз Блід» — близько 35 км, активно-реактивними боєприпасами — 40 км.