За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…
Сьогодні, 22 листопада, у Києві стартував 7-й Український жіночий конгрес — унікальна платформа, яка формує порядок денний держави у сфері гендерної рівності.
Цьогорічний конгрес відбувається під гаслом «Жіноче лідерство. Час відновлення. Час відбудови». Він триватиме два дні, 22 і 23 листопада, та об’єднує понад 50 спікерів і спікерок, котрі невпинно працюють на перемогу й розвиток України в різних сферах.
Серед них — перші особи держави, українські й іноземні парламентарі та парламентарки, членкині уряду, представники й представниці державного та громадського секторів, місцевого самоврядування, експерти й експертки, лідерки освітньої, медичної, правозахисної галузей, високі представники та представниці міжнародної спільноти, представники ЗМІ, а також усі небайдужі до проблем гендерної рівності.
Як зазначила співзасновниця Жіночого конгресу віцеспікерка Верховної Ради Олена Кондратюк, мета Конгресу — «домогтися, щоб жінки були паритетною з чоловіками складовою відбудови України, щоб вони мали змогу впливати на процеси й рішення без дискримінації та „скляних стель“».
Упродовж двох днів дискусії триватимуть на шести тематичних платформах. У перший день учасники й учасниці обговорили виклики для жінок у процесі вступу до ЄС, проблеми, з якими стикаються жінки в політиці як на загальнонаціональному, так і на місцевому рівнях, можливості жінок в економічній сфері, освітні перспективи й виклики.
— На цьогорічному конгресі порушуються чесні питання й формуються чесні відповіді на нагальні проблеми українського суспільства: вступ до ЄС, економічне зростання, подолання корупції, адаптація систем освіти й охорони здоров’я, реабілітації ветеранів, — сказала Олена Кондратюк.
Перша леді України Олена Зеленська, яка також узяла участь у Жіночому конгресі розповіла, як сильно змінилася роль жінки в українському суспільстві.
— За даними кадрового центру ЗСУ, нині в нас 43,5 тисячі жінок-військовослужбовців, втричі більше, ніж у 2014 році. 56 % новостворених бізнесів за цей рік — це жіночі бізнеси, більше, ніж будь-коли. З цих цифр складається виразна формула жіночого лідерства, — сказала Олена Зеленська.
У своєму зверненні під час відкриття заходу вона звернула увагу учасників і учасниць на необхідність створення безбар’єрного середовища в Україні, як фізичного, так і ментального, сприяння поверненню українок додому, навчання спеціалістів із надання психологічних послуг та важливості розв’язання довоєнних викликів для жінок, зокрема щодо рівної оплати праці жінок і чоловіків.
— Суспільство змінюється. Нам треба створити такі умови, щоб ці зміни відбувалися комфортно, — переконана Олена Зеленська.
Перша леді закликала жінок активно пристосовуватися до нової лідерської ролі.
— Під час війни українки здійснили такий сильний ривок у розвитку своїх лідерських якостей, стільки нового опанували, стільки на себе взяли. Ми не маємо погоджуватись на другорядність чи недооцінку. Жінки — лідерки. Це вже не треба нікому доводити, це вже факт, — заявила Олена Зеленська.
Надзвичайний та Повноважний Посол США Бріджит Брінк, яка також узяла участь у конгресі, заявила, що Посольство Сполучених Штатів Америки підтримує українських жінок у всіх аспектах їхньої діяльності та вважає, що без жінок неможлива ні перемога, ні відновлення України.
— Я буваю на різних подіях, присвячених жіночому руху. А на Українському жіночому конгресі мені бути особливо приємно. Я вважаю, що він буде важливий не тільки для руху за гендерну рівність, а й для відновлення України, — сказала Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні Бріджит Брінк.
Вона зазначила, що сміливість і сила українських жінок робить їх унікальними.
Нагадаємо, Український жіночий конгрес відбувається в Києві вже сьомий рік поспіль. Вдруге — в умовах широкомасштабного вторгнення рф в Україну.
Як повідомляють організатори, за роки свого існування Український жіночий конгрес досягнув вагомих цілей у впровадженні гендерної рівності й не має наміру зупинятися.
Наприкінці першого дня 7-го Українського жіночого конгресу вперше в історії України буде вручено нагороду за жіноче лідерство «Відзнака за визначні досягнення у сфері розвитку гендерної рівності та жіночого лідерства імені Мері О’Хейген».
Відзнака імені Мері О’Хейген є символічною та втілює ідеї гендерної рівності й жіночого лідерства в усіх сферах суспільного життя.
Мері О’Хейген працювала в Україні 5 років після Революції Гідності. Вона очолювала український офіс Національного демократичного інституту (NDI). До України пані О’Хейген працювала над розбудовою демократій у різних країнах світу. Вона була відданою адвокаткою залучення жінок у політичну, економічну, соціальну сферу в Україні. Вона стала надійною партнеркою й символом підтримки жінок, їхніх ініціатив, активної ролі в ухваленні суспільно важливих рішень.
Першого лауреата відзнаки спільно визначили співзасновниці УЖК Олена Кондратюк, Марія Іонова і Світлана Войцеховська та члени команди ГО «Український жіночий конгрес».
Нагадаємо, Український жіночий конгрес відбувається щороку, починаючи з 2017 року. За цей час конгрес став головним майданчиком для формування гендерного порядку денного для органів влади, громадських організацій, медіа.
@armyinformcomua
Бійці стрілецького батальйону поліції Донеччини продемонстрували зразкову координацію та мужність, вступивши у ближній бій з російськими штурмовими групами на Торецькому напрямку та успішно ліквідувавши противника.
Справжній «палкий прийом» влаштували українські морські піхотинці російській бронетехніці разом з її екіпажем та десантом на сході України. Завдяки злагодженій роботі операторів FPV-дронів та розрахунку ПТРК «Стугна-П» вдалося повністю знищити ворожий багатоцільовий тягач МТЛБ, в якому перебувало вісім штурмовиків.
Володимир Зеленський повідомив, що зараз на Дніпровщині лікарі надають усю необхідну допомогу людям, які були поранені вранці ударом російського FPV-дрона.
Прикордонники бригади «Гарт» Державної прикордонної служби України успішно відпрацювали по ворожих позиціях на Харківщині, завдавши противнику втрат у живій силі та техніці.
П’ятнадцять років позбавлення волі з конфіскацією майна — такий вирок отримав помічник машиніста локомотивного депо Укрзалізниці за шпигунство на користь російської воєнної розвідки. Чоловік використовував свою роботу для відстеження руху військових ешелонів ЗСУ та передавав дані ворогу через спеціальний чатбот.
На Покровському напрямку протягом останніх декількох тижнів ворог постійно штурмує. Штурми відбуваються щодня, не припинялися вони й під час того так званого путінського перемир’я. Як і обстріли, удари дронами-камікадзе та дронами зі скидами.
від 20000 до 120000 грн
Петропавлівка
Другий відділ Синельниківського РТЦК та СП (відділення рекрутингу)
від 21000 до 51000 грн
Миколаїв Жовтневий, Миколаївська область
від 23000 до 23000 грн
Дніпро
25 Окрема повітрянодесантна Січеславська Бригада
За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…