Нагороди є насамперед моральною цінністю, адже вони свідчать про визнання державою і суспільством реальних заслуг людини. Після 2014 року, з огляду на війну…
У Києві відбулась презентація проєкту «Жили-були, живуть і будуть…» артдуету Vony Razom — військовослужбовців, митців Ірини iSky та Павла Зайченка.
Захід відбувся за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в межах спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Мета проєкту — відродити українські казки та зібрати гроші на потреби армії.
Автори проєкту «Жили-були, живуть і будуть…» — творча родина Павло та Ірина створили 10 жіночих та чоловічих образів з українських казок. Митцям вдалося поєднати автентичний і сучасний український одяг та військову атрибутику як нагадування, що війна з росією триває. Проєкт не тільки підкреслює збереження української народної спадщини, а й протистоїть наративу роспропаганди щодо «відсутності народної творчості» загалом.
— Ми хочемо розповісти нашим дітям про те, які у нас були казки, про справжніх героїв та про їхні цінності. На відміну від російських, наші казки — автентичні. У проєкті брали участь як військові, так і цивільні. Ми намагалися максимально передати ту казковість, використовуючи автентичні деталі, зроблені моєю прабабусею, але поєднали це все із військовими елементами. Ми прагнули присвятити ці образи нашим захисникам та захисницям, які зараз відстоюють незалежність нашої України, — каже авторка проєкту Ірина iSky.
Для проєкту були обрані казки, як-от: «Баба Яга», «Ох», «Котигорошко», «Кобиляча голова», «Чарівна пташка», «Кирило Кожум’яка» тощо. Метою було розвінчати міфи та стереотипи щодо наших український героїв. До прикладу, Баба Яга в українській казці — дух воїнів та лісових звірів. А її обряд «спалення дитини» в печі — давній слов’янський обряд лікування від хвороб. Автори відзначають її основною рисою — справедливість.
— Мій персонаж — Баба Яга, що мала замість ступи «джавелін», а мітлою виступала зв’язка бавовни. Це було зроблено для того, щоб привернути увагу до теперішніх подій. Щодо самого персонажа, то він був спаплюжений російськими казками, тому що в реальності Баба Яга була провідником. У такий спосіб наші персонажі розвінчували міфи щодо казок, які нам нав’язувала росія і які так само вона переписувала та привласнювала собі, — розповідає учасниця проєкту Вікторія Пешоян.
Втілили образи персонажів відомі українці, військові медики та волонтери, серед яких співзасновниці руху Veteranka Катерина Приймак та Юлія Кіріллова, актор та волонтер Олексій Суровцев, телеведучий Анатолій Бондаренко, військовослужбовець Павло Зайченко, волонтерка Veteranka Вікторія Пешоян та інші.
Автори проєкту створили із цих фото арт бук, у якому, власне, збірка із цих 10 казок. Під час презентації можна було придбати книгу з автографами персонажів, задонативши на збір «Зима близько», а також взяти участь у благодійному аукціоні картин-ілюстрацій артбуку.
Зібрані кошти організатори планують направити до благодійного фонду руху Veteranka на забезпечення зимових потреб 200 захисників і захисниць (генератори, буржуйки, екофло, зимова форма, берці, набори медикаментів тощо).
Фото автора
@armyinformcomua
Окупанти намагалися штурмувати українські позиції за допомогою техніки, але їхні плани зіпсували воїни 47 окремої механізованої бригади спільно з пілотами 82 окремої десантно-штурмової бригади.
Оператори БПЛА прикордонної комендатури швидкого реагування РУБпАК «Фенікс» бригади Гвардії наступу «Помста» полюють на ворога та його об’єкти в Луганській області.
Лейтенант Юрій Гладченко на псевдо «Художник» розповів, як за допомогою дзеркала вирахував, звідки ведеться вогонь противника, щоб атакувати його з підствольних гранатометів у відповідь.
Протягом дня, 8 грудня, російські загарбники атакували два райони Дніпропетровської області.
Загін розвідки спеціального призначення 12 бригади «Азов» показали, як «зачистили» від російських загарбників міську забудову біля Нью-Йорку.
Сьогодні, 8 грудня, російські війська кілька разів обстрілювали жителів Херсонщини, внаслідок чого один чоловік загинув і ще двоє постраждали.
від 22000 до 120000 грн
Київ
412 окремий батальйон безпілотних систем 101 окремої бригади охорони Генерального Штабу ЗСУ
Нагороди є насамперед моральною цінністю, адже вони свідчать про визнання державою і суспільством реальних заслуг людини. Після 2014 року, з огляду на війну…