Це формує спадкоємність та власну військову традицію. 20 грудня 2024 року Президент України присвоїв 65 окремій механізованій бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України почесне…
Про ситуацію на сході України в етері телемарафону «Єдині новини» розповів начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш.
— Противник продовжує здійснювати артилерійські обстріли вздовж всієї лінії зіткнення у смузі відповідальності Східного угруповання військ. За минулу добу на Бахмутському напрямку понад 500 разів противник гатив зі своїх артилерійських систем як ствольних, так і реактивних. Застосовував 4 рази свою армійську і тактичну авіацію, відбулось 5 бойових зіткнень. Нам вдалося ліквідувати 134 окупанти на цьому напрямку та низку артилерійських систем і важких броньованих систем противника — це і БМП, це і «Нона-С», «Мста-Б», також 2С7 «Піон» — одна з найпотужніших установок, яка є на озброєнні в російської федерації. Також знищили 4 «Гіацинти» та 4 гармати «Д-30», — зазначив Ілля Євлаш.
За його словами, минулого дня наші війська знищили приблизно з дивізіон ворожих артилерійських систем на цьому напрямку.
— Крім цього, також виявлено і склади з боєприпасами рф. Наприклад, за минулу добу на Бахмутському напрямку було знищено 7 складів. Постійно працюють наші підрозділи РЕБ. За минулу добу 258 завдань БПЛА противника було зірвано, також знищено 4 FPV дрони, 3 БПЛА типу ZALA та «Орлан-10», — розповідає начальник пресслужби Східного угруповання військ.
Також Ілля Євлаш розповів про ситуацію на Куп’янському напрямку.
— Ворог готується до наступальних дій на цьому напрямку. Зокрема, зараз ми фіксуємо значне підвищення авіаційних ударів. 21 раз він застосовував свої штурмовики Су-35 та гелікоптери Ка-52. Зокрема, поблизу Сіверська та Серебрянського лісництва прийшлось найбільше таких ударів з авіації противника. Також 517 обстрілів завдав ворог по позиціях Збройних Сил України, відбулось 2 бойових зіткнення, — наголосив він.
За його словами, зараз противник потихеньку починає відновлювати бойові зіткнення на цьому напрямку. Раніше фіксували затишшя, ворог укріплював свої фортифікаційні споруди. Нині вже в бій долучається також і 25-та загальновійськова армія. Проте наші війська фіксують, що росіяни мають проблеми із тренуванням військовослужбовців, які зараз беруть участь на Лимано-Куп’янському напрямку, та із забезпеченням технікою, а також з особовим складом.
— За минулу добу на цьому напрямку наші військові знищили 22 одиниці озброєння і військової техніки противника — один танк, 3 броньовані машини, а також одну «Мста-Б», 4 гармати «Д-30» та один «Піон» й інші зразки ОВТ противника, — наголошує Ілля Євлаш.
@armyinformcomua
Протягом доби, з ранку 27 грудня до ранку 28 грудня 2025 року, російські війська здійснили понад 50 обстрілів по 28 населених пунктах у 14 територіальних громадах області.
Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Премʼєр-міністром Канади Марком Карні, під час якої Премʼєр-міністр анонсував новий пакет допомоги Україні.
Протягом минулої доби зафіксовано 160 бойових зіткнень. Українські захисники стійко стримують натиск окупантів, завдаючи ворогу значних втрат.
За минулу добу російські загарбники втратили 1200 військових вбитими та пораненими.
Вище політичне керівництво держави-агресора знову вдається до поширення фейкових заяв про суттєві «успіхи» армії рф на полі бою. Насправді ж повідомлення з кремля про захоплення міст Гуляйполе та Мирноград не підтверджуються фактами.
Почесні найменування пов’язують сучасні військові підрозділи з видатними діячами, місцевостями чи подіями української історії.
від 20000 до 50000 грн
Запоріжжя
Василівський РТЦК та СП
від 50000 до 120000 грн
Київ
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
від 21000 до 51000 грн
Миколаїв Жовтневий, Миколаївська область
Це формує спадкоємність та власну військову традицію. 20 грудня 2024 року Президент України присвоїв 65 окремій механізованій бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України почесне…