ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

У військових вишах тактичного рівня викладатимуть командно-штабні курси професійної військової освіти L-2

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 7 Вересня 2023, 8:30

Днями на робочому брифінгу з представниками військових вишів, який відбувся у змішаному форматі за безпосередньої участі радника з питань професійної військової освіти Представництва НАТО в Україні Стасіса Палдунаса (Литва) та директора Департаменту військової освіти і науки Міноборони України Володимира Мірненка, представлено концептуальний план передачі командно-штабних курсів професійної військової освіти L-2 тактичного рівня для підготовки військових фахівців сухопутної, повітряної та морської компоненти Збройних Сил України до вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти.

Про це повідомляє Департамент військової освіти і науки Міністерства оборони України.

За словами заступника начальника Національного університету оборони України з навчальної роботи полковника Андрія Слюсаренка, університетом проведено значний обсяг робіт з розроблення, апробації та вдосконалення курсів L-2, що дає змогу організувати комплексну допомогу та підтримку військовим вишам тактичного рівня у процесі створення й адаптації зазначених курсів.

«Висловлюємо щиру вдячність нашим іноземним радникам, викладацькому складу Балтійського оборонного коледжу (Естонія), Військової академії Литовської Республіки, Національної академії оборони Латвії, експертам програми НАТО з удосконалення військової освіти DEEP-Ukraine, а також Департаменту військової освіти і науки Міноборони України, за фахове сприяння та допомогу у розробленні курсів L-2», —  зазначив полковник Андрій Слюсаренко.

Зі свого боку радник з питань професійної військової освіти Представництва НАТО в Україні та експерт програми НАТО DEEP Стасіс Палдунас зауважив на суттєвому прогресі на шляху впровадження системи професійної військової освіти.

«За два роки є значне просування у зміні підходів до розроблення освітніх програм — ви відходите від теорії і більше фокусуєтеся на практиці, приділяючи увагу досягненню визначених цілей навчання», — підкреслив Стасіс Палдунас і запропонував подальшу підтримку програми НАТО DEEP в питаннях навчання науково-педагогічних працівників та інструкторів за кордоном, зокрема і для підвищення рівня мовної підготовки.

Підсумовуючи виступи учасників брифінгу, директор Департаменту військової освіти і науки Міноборони України Володимир Мірненко подякував особовому складу Національного університету оборони України за якісну реалізацію завдань згідно з планом трансформації системи військової освіти, який передбачає, зокрема, передачу університетом курсів L-2 до військових вишів тактичного рівня з наступного навчального року. Володимир Мірненко також відзначив високий рівень організації зазначеного процесу, який включає весь наявний як онлайн (вебплатформа), так і офлайн інструментарій для ефективного обміну досвідом.

Нагадаємо, відповідно до Концепції трансформації системи військової освіти (Постанова Кабінету Міністрів України від 15 грудня 1997 р. № 1410 «Про трансформацію системи військової освіти» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1490) підготовка осіб офіцерського складу для призначення на посади тактичного рівня (у тому числі офіцерського складу медичної служби) штатно-посадової категорії «майор» здійснюється на командно-штабних курсах тактичного рівня професійної військової освіти (L-2) обсягом 40 кредитів ЄКТС, на яких вивчаються натовські процедури планування та прийняття військових рішень Military Decision Making Process (батальйон), Operation Planning Process (батальйон/бригада).

У перехідний період зазначений курс викладали в Національному університеті оборони України.

Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Ракети до Patriot надійдуть зі складів партнерів: для української ППО «Рамштайн» став проривним
Ракети до Patriot надійдуть зі складів партнерів: для української ППО «Рамштайн» став проривним

Засідання Контактної групи з питань оборони України стало проривним для посилення української ППО та співпраці з партнерами у сфері виробництва озброєння.

Ракети для ППО та енергетика — Володимир Зеленський провів у Мюнхені низку важливих зустрічей
Ракети для ППО та енергетика — Володимир Зеленський провів у Мюнхені низку важливих зустрічей

У п’ятницю, 13 лютого, Президент України Володимир Зеленський провів у Мюнхені низку важливих зустрічей зі своїми іноземними партнерами.

В Одесі внаслідок нічної атаки рф загинула жінка
В Одесі внаслідок нічної атаки рф загинула жінка

Внаслідок російської повітряної атаки на Одесу у ніч на суботу, 14 лютого, загинула мирна мешканка.

Ворог атакував Україну ракетою Іскандер-М та 112 ударними БПЛА
Ворог атакував Україну ракетою Іскандер-М та 112 ударними БПЛА

У ніч на суботу, 14 лютого, російські окупаційні війська запустили по Україні балістичну ракету Іскандер-М та 112 ударних БПЛА.

Пам’яті лейтенанта Петра Батьківського
Пам’яті лейтенанта Петра Батьківського

Боровся за те, аби донька жила в європейській незалежній Україні.

Президент нагородив українського скелетоніста Владислава Гераскевича орденом Свободи
Президент нагородив українського скелетоніста Владислава Гераскевича орденом Свободи

У п’ятницю, 13 лютого, Президент України Володимир Зеленський зустрівся у Мюнхені зі скелетоністом, членом національної олімпійської збірної Владиславом Гераске

ВАКАНСІЇ
Офіцер-психолог

від 25000 до 125000 грн

Вся Україна

1 центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ

Стрілець

від 20000 до 120000 грн

Київ

20 окремий батальйон спеціального призначення

Молодший інспектор прикордонної служби у Білгород-Дністровський

від 21000 до 30000 грн

Білгород-Дністровський

Державна прикордонна служба України

військовослужбовець

від 20100 до 123000 грн

Запоріжжя, Запорізька область

Начальник майстерні, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Фельдшер, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

--- ---