ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Європейське оборонне агентство уклало низку контрактів на спільну закупівлю 155-мм боєприпасів для України

Новини Новини світу та України
Прочитаєте за: 2 хв. 6 Вересня 2023, 16:26

Європейське оборонне агентство (EDA) уклало вісім рамкових контрактів з європейською промисловістю на спільну закупівлю 155-мм боєприпасів. Підписання останніх п’яти контрактів відбулося в штаб-квартирі EDA в Брюсселі 5 вересня під час візиту Комітету з політики та безпеки Європейського Союзу.

Про це повідомила пресслужба EDA.

«Ми робимо ще один крок вперед у нашій ініціативі щодо закупівлі боєприпасів у трьох напрямках. Тепер країни-члени можуть передавати замовлення в межах восьми рамкових контрактів. Час має важливе значення. путін не демонструє жодних ознак припинення своєї агресії проти українського народу. Тому наша військова підтримка оборони України має тривати», — сказав Високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, який також є головою Європейського оборонного агентства.

Водночас, виконавчий директор EDA Їржі Шедіві назвав підписання рамкових контрактів між EDA та європейською оборонною промисловістю демонстрацією здатності швидко забезпечити найкращі можливі угоди для країн-членів ЄС та Норвегії.

«Зараз ми пропонуємо державам-членам життєздатні можливості розміщувати замовлення в промисловості через EDA або для підтримки України, або для поповнення власних національних запасів. Тепер державам-членам належить повною мірою використовувати ці можливості», — сказав Їржі Шедіві.

На сьогодні EDA провела переговори та підписала численні рамкові контракти на закупівлю 155 мм боєприпасів, також відомих як універсальні, для Panzerhaubitze 2000, а також для снарядів і детонаторів боєприпасів для гаубиці Krab.

Незабаром будуть укладені інші рамкові контракти для інших гаубичних систем.

Спільні закупівлі є найкращим варіантом для досягнення скорочення витрат за рахунок економії масштабу та оперативної сумісності, дозволяючи державам-членам закуповувати боєприпаси відповідно до їх національних потреб або на підтримку України. Загальну угоду про проект EDA було підписано 26 державами-членами та Норвегією.

Боєприпаси, які закуповуються, стосуються найпоширеніших самохідних гаубиць, які країни ЄС відправили в Україну: французька Caesar; польська САУ Krab; німецька Panzerhaubitze 2000; словачка Zuzana.

Щоб виконати юридичні зобов’язання та захистити комерційно конфіденційну інформацію, EDA не може розголошувати імена підрядників та ціни за одиницю на цьому етапі та не коментує поточні переговори.

Ці рамкові контракти були підписані в межах тристороннього підходу щодо постачання більшої кількості артилерійських боєприпасів і ракет в Україну, погодженого Радою ЄС у березні 2023 року. За допомогою цих трьох напрямків ЄС підтримує держави-члени в постачанні артилерійських боєприпасів і ракет з національних запасів; об’єднати попит і спільно закупити боєприпаси калібру 155 мм; а також нарощувати виробничі потужності європейської оборонної промисловості.

Нагадаємо, Європейська рада та Європейський парламент досягли угоди щодо збільшення виробництва боєприпасів і ракет в ЄС. Йдеться про попередню згоду з представниками Європейського парламенту щодо Закону про підтримку виробництва боєприпасів (ASAP).

Читайте нас у Facebook
Україна та США поглиблюють співпрацю у сфері військової медицини

Україна та США поглиблюють співпрацю у сфері військової медицини

У Рамштайні, Німеччина, відбулася зустріч між представниками військової медицини України та США.

«Ахматовцы, чеченцы приехали»: перехоплення ГУР з бєлгородської області

«Ахматовцы, чеченцы приехали»: перехоплення ГУР з бєлгородської області

Головне управління розвідки Міністерства оброни України 12 квітня 2024 року опублікувало перехоплення розмови матері з російським військовослужбовцем з грайворонського напрямку бєлгородської області російської федерації.

Президент: Громади, сприяйте розвитку всіх оборонних виробництв

Президент: Громади, сприяйте розвитку всіх оборонних виробництв

Володимир Зеленський нагадав, що кожна ефективна розробка, вся українська зброя мають значення.

У ЄС схвалили кримінальне покарання за обхід санкцій проти росії

У ЄС схвалили кримінальне покарання за обхід санкцій проти росії

Рада ЄС ухвалила закон про мінімальні правила покарання за порушення або обхід санкцій, в тому числі спрямованих проти росії, у країнах Європейського союзу.

Над Криворізьким районом сили ППО знищили російську ракету Х-59

Над Криворізьким районом сили ППО знищили російську ракету Х-59

Удень 12 квітня у небі над Криворізьким районом наші захисники неба знищили ворожу крилату ракету.

Командувач ОК «Південь» виступив з прощальним зверненням

Командувач ОК «Південь» виступив з прощальним зверненням

Генерал-майор Андрій Ковальчук подякував за спільну службу і заявив, що останні два з половиною роки стали непростим та насиченим періодом життя.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Комірник

від 20000 до 20000 грн

Васищеве

Військова частина 3075 НГУ

Командир артилерійського взводу

від 23600 до 123600 грн

Луцьк, Волинська область

Розвідник

від 21000 до 125000 грн

Червоноград

63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО

Навідник до 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади

від 24000 до 124000 грн

Мукачеве, Закарпатська область

Водій, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Рівне, Рівненська область