ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Що являє собою командирська машина управління AHS Krab

Озброєння та техніка Публікації
Прочитаєте за: 3 хв. 7 Серпня 2022, 18:09

Після розповіді про польські самохідні гармати «Краб» ми поцікавилися, як ними управляють у складі підрозділу. Виявляється, для управління самохідною артилерійською батареєю САУ «Краб» існує ще й командирська машина. Вона начебто зроблена з переобладнаної МТ-ЛБ(У), але це переобладнання було настільки докорінним, що, власне, стару радянську «мотолигу» в ній розпізнати важко. І двигун, і решта агрегатів тут замінені — коробка передач автоматична, встановлена сучасна радіостанція, що дозволяє постійно бути на зв’язку з рештою машин. Змінилися навіть гусениці — тут додано гумові накладки чи ґрунтозачепи для пересування по сипучих поверхнях. Ось що каже про свою «кашеемку» комбат.

— Крім самих самохідних артилерійських установок, ми отримали командирську машину управління, на яку зав’язуються всі 6 САУ батареї, — говорить командир самохідної артбатареї Сергій. — Таких командирських машин у мене дві, тому ми можемо діяти у складі взводів. Від початку нашого приїзду до району виконання завдань за призначенням я працюю з одним взводом, а командир взводу — старший офіцер батареї — з іншим. Діємо на окремих напрямках, виконуємо вогневі завдання самостійно. Нині вже працюємо у складі батареї, тож маємо можливість підміняти один одного.

Машина дає батареї змогу переміщуватися до визначеного району: комбат може перебувати окремо, а гармати пересуваються при цьому до вказаних точок як самостійно, так і у складі підрозділу. Ці цілевказівки передаються по радіостанції або голосом, або за допомогою СМС-повідомлень. У комп’ютері кожного з командирів гармат є карта, тож, отримавши напрямок або «точку», вони бачать, куди їм необхідно переміститися. Це спрощує виконання бойових завдань.

— Якщо раніше вся батарея була зав’язана на одну бусоль, і інтервал між гарматами міг бути, приміром, сто метрів, то тепер він може сягати навіть кілометр-півтора — аби добивав зв’язок із гарматою, — додає офіцер. — Тож я можу давати вогневі завдання як на батарею в цілому, так і на кожну гармату окремо.

Комбат відзначає, що комплекс показує себе виключно з найкращого боку. З його отриманням гармаші вийшли на якісно новий рівень: і гармати, і командирська машина оснащені сучасними засобами, адже є і GPS-навігатор, і комп’ютер, до якого прив’язані всі машини. І все це прискорює роботу. На машині управління під час руху командир може бачити всі свої машини — як вони розосереджені.

— Ця техніка набагато краща за ту, що ми мали раніше, і на голову вища від тієї, що мають росіяни, — підсумовує командир батареї. — Зразки озброєння, які ми використовували досі також ефективні, і ми на них працюємо, але це — зовсім інший рівень, і навіть порівнювати їх недоцільно. Це — новий етап в озброєнні наших ЗСУ.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
По Сумщині протягом дня росіяни здійснили 23 обстріли

По Сумщині протягом дня росіяни здійснили 23 обстріли

По Сумській області протягом дня 27 травня російські окупанти здійснили 23 обстріли.

Україна подякувала Новій Зеландії за підтримку

Україна подякувала Новій Зеландії за підтримку

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Нової Зеландії Вінстоном Пітерсом.

Захисники Часового Яру показали, як яскраво спалили російський Т-90М та змусили ворога втікати

Захисники Часового Яру показали, як яскраво спалили російський Т-90М та змусили ворога втікати

Захисники Часового Яру Донецької області показали відео, як яскраво спалили російський танк Т-90М «прорив» та змусили ворога втікати.

У ВМС ЗСУ розповіли, як Україні пощастило щодо російських підводних човнів

У ВМС ЗСУ розповіли, як Україні пощастило щодо російських підводних човнів

Начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня України і одночасно речник Військово-Морських Сил Збройних Сил України капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук розповів, як Україні пощастило щодо російських підводних човнів.

Володимир Зеленський зустрівся з іспанськими парламентарями

Володимир Зеленський зустрівся з іспанськими парламентарями

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з іспанськими парламентарями – представниками всіх партій Конгресу депутатів та Сенату Генеральних кортесів.

Рустем Умєров закликав Захід надати Україні дозвіл бити наданою зброєю на більшу відстань

Рустем Умєров закликав Захід надати Україні дозвіл бити наданою зброєю на більшу відстань

Міністр оборони України Рустем Умєров закликав західних партнерів надати Україні дозвіл бити їхньою зброєю на більшу відстань.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Кулеметник

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

233 окремий батальйон 128 ОБр Сил ТрО

Військовий капелан

від 21000 до 21000 грн

Чернігів

Військова частина А7328

Інспектор прикордонної служби, кінолог

від 20500 до 25000 грн

Херсон

Херсонський прикордонний загін

Майстер БПЛА

від 20000 до 125000 грн

Богодухів

209 батальйон Сил ТрО

Розвідник-далекомірник 155 окремий батальйон територіальної оборони

від 23000 до 53000 грн

Степанівка, Сумська область

Водій-електрик

від 20000 до 120000 грн

Запоріжжя

112 окремий батальйон 110 ОБрТрО