Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
Європейська рада та Європейський парламент досягли угоди щодо збільшення виробництва боєприпасів і ракет в ЄС. Йдеться про попередню згоду з представниками Європейського парламенту щодо Закону про підтримку виробництва боєприпасів (ASAP).
Про це повідомила пресслужба Євроради.
Узгоджене положення терміново мобілізує 500 мільйонів євро з бюджету ЄС для підтримки нарощування виробничих потужностей для виробництва боєприпасів типу «земля-земля», артилерійських боєприпасів, а також ракет.
Таким чином відбудеться забезпечення довгострокового нарощування виробництва боєприпасів у Європі на користь України та держав-членів ЄС.
«Завдяки ухваленій в рекордно короткі терміни угоді про ASAP ЄС зміцнить і пришвидшить власне виробництво боєприпасів і ракет у Європі. Це ще один доказ непохитної відданості ЄС підтримці України, зміцненню оборонно-технологічної та промислової бази ЄС і, зрештою, забезпеченню довгострокової безпеки та захисту громадян ЄС», — зазначила міністр оборони Іспанії Маргарита Роблес.
Узгоджені правила запроваджують певний інструмент, за допомогою якого ЄС фінансово підтримуватиме зміцнення потужностей ЄС для промислового виробництва боєприпасів і ракет в усьому ланцюжку постачання та вартості. Така фінансова підтримка надаватиметься у формі грантів, які сприятимуть зусиллям європейської оборонної промисловості щодо збільшення виробничих потужностей та усунення виявлених вузьких місць.
Крім того, нові правила полегшать доступ до фінансування для компаній ЄС у галузі боєприпасів і ракет через певний фонд, який покликаний полегшити компаніям, які виробляють боєприпаси та ракети, доступ до державного та приватного фінансування, щоб пришвидшити інвестиції, необхідні для збільшення виробничих потужностей.
«Я вітаю політичну домовленість щодо ASAP. Закон про підтримку виробництва боєприпасів збільшить виробничі потужності ЄС і поповнить запаси. Це пришвидшить доставку боєприпасів в Україну на цьому відповідальному етапі війни», — наголосила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Тепер тимчасову угоду мають схвалити Єврорада та Європарламент. Потім документ буде офіційно ухвалений обома інституціями після юридично-лінгвістичного перегляду. Очікується, що підписання та набуття чинності відбудуться до кінця липня 2023 року.
Підготував Віталій Литвин
@armyinformcomua
Оператори FPV-дронів 35-ї окремої бригади морської піхоти зупинили ворожий багі з десантом.
На Лиманському напрямку українські захисники повністю відбили ранковий ворожий штурм за участю танка та БМП, а фінальним акордом операції стало знищення будинку з десантом.
Десантники 81-ї окремої аеромобільної бригади успішно використовують проти окупантів трофейний російський танк Т-72, захоплений під час контрнаступу 2022 року, перетворивши зброю ворога на знаряддя відплати.
Боєць 2-го штурмового батальйону на псевдо «Марік», діючи наодинці під ворожими скидами, зустрів та змусив здатися в полон чотирьох окупантів.
Оператори дронів 4-го механізованого батальйону Окремої президентської бригади одним влучним ударом FPV-дрона ліквідували одразу трьох окупантів.
В 427-му окремому полку безпілотних систем «Рарог» оголосили про безпрецедентне рішення — формування першого в українському війську повністю жіночого екіпажу перехоплювачів БПЛА.
від 20000 до 120000 грн
Петропавлівка
Другий відділ Синельниківського РТЦК та СП (відділення рекрутингу)
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…