ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

У ЄС досягли угоди щодо збільшення виробництва боєприпасів, аби доозброїти Україну та поповнити запаси

Новини Новини світу та України
Прочитаєте за: 2 хв. 7 Липня 2023, 9:15

Європейська рада та Європейський парламент досягли угоди щодо збільшення виробництва боєприпасів і ракет в ЄС. Йдеться про попередню згоду з представниками Європейського парламенту щодо Закону про підтримку виробництва боєприпасів (ASAP).

Про це повідомила пресслужба Євроради.

Узгоджене положення терміново мобілізує 500 мільйонів євро з бюджету ЄС для підтримки нарощування виробничих потужностей для виробництва боєприпасів типу «земля-земля», артилерійських боєприпасів, а також ракет.

Таким чином відбудеться забезпечення довгострокового нарощування виробництва боєприпасів у Європі на користь України та держав-членів ЄС.

«Завдяки ухваленій в рекордно короткі терміни угоді про ASAP ЄС зміцнить і пришвидшить власне виробництво боєприпасів і ракет у Європі. Це ще один доказ непохитної відданості ЄС підтримці України, зміцненню оборонно-технологічної та промислової бази ЄС і, зрештою, забезпеченню довгострокової безпеки та захисту громадян ЄС», — зазначила міністр оборони Іспанії Маргарита Роблес.

Узгоджені правила запроваджують певний інструмент, за допомогою якого ЄС фінансово підтримуватиме зміцнення потужностей ЄС для промислового виробництва боєприпасів і ракет в усьому ланцюжку постачання та вартості. Така фінансова підтримка надаватиметься у формі грантів, які сприятимуть зусиллям європейської оборонної промисловості щодо збільшення виробничих потужностей та усунення виявлених вузьких місць.

Крім того, нові правила полегшать доступ до фінансування для компаній ЄС у галузі боєприпасів і ракет через певний фонд, який покликаний полегшити компаніям, які виробляють боєприпаси та ракети, доступ до державного та приватного фінансування, щоб пришвидшити інвестиції, необхідні для збільшення виробничих потужностей.

«Я вітаю політичну домовленість щодо ASAP. Закон про підтримку виробництва боєприпасів збільшить виробничі потужності ЄС і поповнить запаси. Це пришвидшить доставку боєприпасів в Україну на цьому відповідальному етапі війни», — наголосила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Тепер тимчасову угоду мають схвалити Єврорада та Європарламент. Потім документ буде офіційно ухвалений обома інституціями після юридично-лінгвістичного перегляду. Очікується, що підписання та набуття чинності відбудуться до кінця липня 2023 року.

Підготував Віталій Литвин

Читайте нас в Telegram
По Сумщині протягом дня росіяни здійснили 23 обстріли

По Сумщині протягом дня росіяни здійснили 23 обстріли

По Сумській області протягом дня 27 травня російські окупанти здійснили 23 обстріли.

Україна подякувала Новій Зеландії за підтримку

Україна подякувала Новій Зеландії за підтримку

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Нової Зеландії Вінстоном Пітерсом.

Захисники Часового Яру показали, як яскраво спалили російський Т-90М та змусили ворога втікати

Захисники Часового Яру показали, як яскраво спалили російський Т-90М та змусили ворога втікати

Захисники Часового Яру Донецької області показали відео, як яскраво спалили російський танк Т-90М «прорив» та змусили ворога втікати.

У ВМС ЗСУ розповіли, як Україні пощастило щодо російських підводних човнів

У ВМС ЗСУ розповіли, як Україні пощастило щодо російських підводних човнів

Начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня України і одночасно речник Військово-Морських Сил Збройних Сил України капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук розповів, як Україні пощастило щодо російських підводних човнів.

Володимир Зеленський зустрівся з іспанськими парламентарями

Володимир Зеленський зустрівся з іспанськими парламентарями

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з іспанськими парламентарями – представниками всіх партій Конгресу депутатів та Сенату Генеральних кортесів.

Рустем Умєров закликав Захід надати Україні дозвіл бити наданою зброєю на більшу відстань

Рустем Умєров закликав Захід надати Україні дозвіл бити наданою зброєю на більшу відстань

Міністр оборони України Рустем Умєров закликав західних партнерів надати Україні дозвіл бити їхньою зброєю на більшу відстань.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Старший оператор-дешифрувальник

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Військовослужбовець в Іршаву

Львів

Іршавський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки

Монтажник мереж зв’язку (інтернет)

від 50000 до 120000 грн

Ужгород, Закарпатська область

ВОДІЙ-КРАНІВНИК військова частина А1836

від 21000 до 51000 грн

Миколаїв Жовтневий, Миколаївська область

Водій (кат. D, DE), військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Азов, 12-та бригада спеціального призначення НГУ

Радіотелефоніст мінометної батареї, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Краматорськ

23 ОМПБ 56 ОМПБр