ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

«‎Вірю в нашу Святу Перемогу!»: у Києві нагородили школярів — учасників літературного конкурсу 

Регіони
Прочитаєте за: 3 хв. 30 Квітня 2023, 20:14

У Києві нагородили лауреатів літературного духовно-патріотичного конкурсу  «‎Вірю в нашу Святу Перемогу!». Серед тисячі творів та трьох сотень учасників, якими стали діти, що нині мешкають на Київщині, журі відібрали 36 найкращих. Школярі декламували уривки своїх творів та отримали подарунки від партнерів конкурсу. Організатором стала громадська рада Бучанського району.

«…Що грім гримить,

Весняний, перший грім.

Що злива змиє геть усе від бруду,

Над світом перемога засіяє.

Я вірю в це, і знаю,

Так і буде!»

Це рядки вірша, написаного десятикласницею Анастасією Пашкевич. Дівчина написала про те, що, як і весна, настане перемога, і українці більше не чутимуть вибухів… Місяць вона разом зі своєю сім’єю провела в окупації в Гостомелі на Київщині.

— Ще в перші дні кадирівці відібрали в нас телефони, зв’язку не було, але мій дідусь якось роздобув радіо, тож ми знали новини. Чули і про зелені коридори. Ми просили, щоб нас випустили з Гостомеля на територію, що контролює Україна, та вони відповідали, що ми заручники, як і вони (російські військові. — Ред.).

З Гостомеля  росіяни депортували родину в білорусь. Звідти за три дні  Анастасія з родичами та собакою змогли повернутись в Україну.

— Абсолютно не страшно було повертатися! Ми всі дуже хотіли назад в Україну. Приїхали до своїх родичів на Волинь. Там я вже купила телефон і повідомила вчителям і однокласникам, що зі мною все добре. На той момент вони думали, що я мертва… в наш будинок прилетіло шість снарядів, — згадує дівчина.

Тепер життя дівчини налагодилося. Вона продовжує навчатись у своїй школі, хоч і дистанційно, та планує вступити в медичний університет.

…Учасниками конкурсу стали 330 дітей, які нині навчаються на Київщині, зокрема й переселенці. З них відібрали 36 лауреатів, розповідає одна з членкинь журі, поетеса Тетяна Домашенко. Оцінювали дитячі твори за дванадцятибальною шкалою.

— Ми ночами сиділи, читали, плакали, визначали переможців. Діти писали про те, що пережили. Було дуже багато творів про окупацію. Але не було жодного песимістичного, мовляв, все погано, життя закінчене. Ці дитячі роботи оптимістичні, написані з вірою у перемогу.

Мета конкурсу — відзначити талановитих дітей та нагородити їхню працю, — розповідає одна з організаторів конкурсу Ольга Квасова, перший заступник голови громадської ради Бучанської райадміністрації.

— Чесно, я сьогодні плакала, коли слухала уривки віршів та оповідань цих дітей. Як на мене, такі конкурси важливо робити, бо це виховує нашу духовність, дає нам наснагу.  І для їхніх батьків це мотивація продовжувати робити все для перемоги, заради дітей.

У майбутньому такий конкурс планують організувати по всіх областях України. А за його підсумками — видати збірку творів переможців у кожній номінації.

Також організатори та партнери планують розширити літературний конкурс на міжнародний рівень, щоб участь у ньому взяли якомога більше дітей, що вимушено поїхали за кордон через рашистів.

 

Фото: Віктор Дехтяр 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
Президент нагородив медиків, енергетиків, рятувальників, громадських діячів, волонтерів та освітян

Президент нагородив медиків, енергетиків, рятувальників, громадських діячів, волонтерів та освітян

Президент України Володимир Зеленський підписав перший указ у 2026 році — про відзначення державними нагородами 53 українців та українок із різних регіонів країни.

Феєрверки на десятки мільйонів доларів — бригада «Чорний ліс» показала свої найкращі ураження

Феєрверки на десятки мільйонів доларів — бригада «Чорний ліс» показала свої найкращі ураження

Бійці 15-ї бригади артилерійської розвідки «Чорний ліс» за рік знищили велику кількість дорогої техніки росіян.

Ворожий агент, який коригував атаки рф по енергетиці Запоріжжя та Дніпра, отримав 15 років в’язниці

Ворожий агент, який коригував атаки рф по енергетиці Запоріжжя та Дніпра, отримав 15 років в’язниці

За матеріалами Служби безпеки 15 років ув’язнення з конфіскацією майна отримав агент російської воєнної розвідки (відомої як гру), якого СБУ викрила у серпні цього року на коригуванні авіаатак по Запоріжжю та Дніпру.

Командир РДК Денис Капустін живий, а пів мільйона доларів, котрі ворог виділив на вбивство, в руках представників ГУР

Командир РДК Денис Капустін живий, а пів мільйона доларів, котрі ворог виділив на вбивство, в руках представників ГУР

Денис White Rex Капустін живий: ГУР зірвало реалізацію убивства командира підрозділу РДК, а фінанси. виділені окупантами на замовне убивство, надійшли у розпорядження Головного управління розвідки МОУ.

Кампанія з дискредитації ТЦК є частиною війни проти України — нардеп Роман Костенко

Кампанія з дискредитації ТЦК є частиною війни проти України — нардеп Роман Костенко

Мобілізація залишається ключовою умовою здатності України протистояти російській агресії, а інформаційні атаки на територіальні центри комплектування напряму працюють на інтереси ворога. 

Ворог бив по чотирьох районах Дніпровщини, троє поранених

Ворог бив по чотирьох районах Дніпровщини, троє поранених

Протягом минулої доби чотири райони Дніпропетровської області перебували під російським вогнем, унаслідок чого поранено троє місцевих мешканців.

ВАКАНСІЇ
Технік зв’язку, військовослужбовець

від 20000 до 25000 грн

Бориспіль

Київ, ОКПП ДПСУ

Водій – слюсар

від 20100 до 120000 грн

Кривий Ріг

77 ОАеМБр ДШВ ЗС України

Технік служби захисту інформації в автоматизованих системах

від 21000 до 21000 грн

Чернігів

Військова частина А7328

Фельдшер, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Дніпро

Військова частина А4615

Стрілець

від 20000 до 120000 грн

Київ

20 окремий батальйон спеціального призначення

Інженер-електронік

від 16000 до 19000 грн

Львів

4762 військове представництво МОУ

--- ---