Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….
Україна вже 9 місяців перебуває в стані повномасштабної війни. Через агресію росії багатьом українцям тепер як ніколи потрібні знання про порядок дій в екстремальних умовах, надання домедичної допомоги тощо. Де їх можна отримати просто зараз у Львові? Про це дізнавався кореспондент АрміяInform.
Варто зазначити, що до створення відповідних курсів доєдналися військові, рятівники, громадські організації, благодійні фонди та освітяни.
Наприклад, мальтійська служба допомоги у Львові проводить курси з надання домедичної допомоги. Акцент роблять на практичних навичках, адже в критичній ситуації людина має діяти швидко та правильно. Тренінг — це 8 годин для кожної групи з 10 слухачів.
— Наш курс відповідає нормам Європейської ради реанімації та вимогам українського законодавства. Викладачами є волонтери-рятувальники, які пройшли навчання з кваліфікованої першої допомоги та мають сертифікати європейського зразка, — зазначив керівник служби Павло Тітко.
Також у Львові перший жіночий ветеранський простір «Рехаб» допоможе освоїти базові навички особистої безпеки.
— Тут досвідчені тренери навчають охочих базових навичок: що робити та не робити під час повітряних атак; як розрізняти вогнепальну зброю та небезпечні предмети; як аналізувати ситуацію та діяти в разі хімічної та радіаційної небезпеки; надавати першу допомогу під час ураження небезпечними хімічними речовинами; як проводити йодну профілактику в разі виникнення радіаційної аварії; використовувати засоби індивідуального захисту, — розповіла очільниця ветеранського жіночого простору «Рехаб» Марія Петришин.
А військово-патріотичний вишкіл «Патріот» проводить набір у групи цивільних, які планують поповнити лави Збройних Сил України. Тут вони проходять медико-санітарну та вогневу підготовку, вивчають топографію та орієнтування, інженерно-саперну справу, тактику, техніки виживання тощо.
Слухачі також отримають поради, як формувати продовольчі запаси, готувати укриття, надавати домедичну допомогу потерпілим, як убезпечити себе та дітей. Особливо корисними ці знання будуть волонтерам, громадським активістам, лікарям, освітянам, соціальним працівникам.
У ніч на суботу, 4 квітня, російські окупаційні війська атакували Україну 286 ударними БПЛА типу Shahed, «Гербера» та «Італмас».
Протягом минулої доби між Силами оборони та російськими загарбниками відбулося 157 бойових зіткнень.
Бойові втрати противника протягом минулої доби склали 1 110 військових, три танки та 85 артилерійських систем.
Покровський напрямок залишається найгарячішим на фронті. Саме тут ворог проводить найбільше штурмових дій.
Почесні найменування пов’язують сучасні військові частини з видатними діячами, місцевостями чи визначними подіями української історії.
Корюківський РТЦК та СП запрошує на контрактну службу в
від 21100 до 121100 грн
Мена, Чернігівська область
Стрілець, помічник гранатометника
від 20000 до 120000 грн
Запоріжжя
112 окремий батальйон 110 ОБрТрО
Водій – електрик – молодший спеціаліст, Водій
від 20000 до 50000 грн
Старокостянтинів, Хмельницька область
Ці та інші обов’язкові елементи є звичними на сьогодні складниками сучасної базової загальновійськової підготовки, яка пройшла кілька етапів трансформації та вдосконалень від початку широкомасштабного вторгнення….