Нагороди є насамперед моральною цінністю, адже вони свідчать про визнання державою і суспільством реальних заслуг людини. Після 2014 року, з огляду на війну…
Російські окупанти виклали в мережу відео застосування установок розмінування УР-77 та УР-83П для «прориву позицій» українських захисників на Бахмутському напрямку.
#Берестовое, Донецкая обл., спаренный пуск УР-77 и УР-83п, запускались с соединением цепей пуска обоих установок с КПМ-3 https://t.co/fkzrwCYf5o #всрф #роа #архив #RussianUkrainianWar pic.twitter.com/U1hSVEn9Kp
— Necro Mancer (@666_mancer) November 20, 2022
На опублікованих кадрах видно, як після пострілу з боку окупантів та падіння зарядів слідують два потужних вибухи. Зазначається, що у цьому конкретному випадку був застосований спарений пуск одразу обох установок.
І хоча дальність застосування цих зарядів доволі скромна і не перевищує 500 метрів, ефект від підриву вибухівки сумарною масою понад 2 тонни у тротиловому еквіваленті здатен завдати чимало шкоди.
Варто зазначити, що росіяни далеко не вперше вдаються до подібної тактики. Окрім основного призначення — тобто створення проходів у протитанкових мінних полях, рашисти доволі часто використовують вищезгадану техніку як для обстрілів позицій українських воїнів, так і для руйнування об’єктів цивільної інфраструктури українських населених пунктів.
Використання цих установок за своїм непрямим призначенням фіксувалося, зокрема, під час штурму росіянами Донецького аеропорту у січні 2015 року та обстрілу Мар’їнки улітку 2019-го.
Про установку УР-77 «Метеорит», також відому на росії, як «змій горинич», ми детально розповідали у одному із попередніх матеріалів. Що ж стосується УР-83П, то зазвичай, ця возима установка доставляється до місця призначення колісною технікою. Хоча зустрічаються також випадки, встановлення їх на вантажівки «Урал» чи «КамАз» або ж гусеничні бронетранспортери.
При загальній масі трохи більше ніж 1,8 тонни вона здатна закидати заряд УЗП-83, що важить 1380 кг, на відстань до пів кілометра. Детонація такого заряду здатна створити прохід у мінному загородженні довжиною понад 110 метрів та шириною від 6 до 12 метрів. Серед недоліків цієї установки відмічають значні затрати сил і засобів для підготовки заряду до пуску. Інженерно-саперному відділенню із шести осіб необхідно мінімум півтори години для збирання та підготовки установки УР-83П.
Фото та відео з відкритих джерел
@armyinformcomua
Окупанти намагалися штурмувати українські позиції за допомогою техніки, але їхні плани зіпсували воїни 47 окремої механізованої бригади спільно з пілотами 82 окремої десантно-штурмової бригади.
Оператори БПЛА прикордонної комендатури швидкого реагування РУБпАК «Фенікс» бригади Гвардії наступу «Помста» полюють на ворога та його об’єкти в Луганській області.
Лейтенант Юрій Гладченко на псевдо «Художник» розповів, як за допомогою дзеркала вирахував, звідки ведеться вогонь противника, щоб атакувати його з підствольних гранатометів у відповідь.
Протягом дня, 8 грудня, російські загарбники атакували два райони Дніпропетровської області.
Загін розвідки спеціального призначення 12 бригади «Азов» показали, як «зачистили» від російських загарбників міську забудову біля Нью-Йорку.
Сьогодні, 8 грудня, російські війська кілька разів обстрілювали жителів Херсонщини, внаслідок чого один чоловік загинув і ще двоє постраждали.
від 25000 до 125000 грн
Київ
Азов, 12-та бригада спеціального призначення НГУ
Нагороди є насамперед моральною цінністю, адже вони свідчать про визнання державою і суспільством реальних заслуг людини. Після 2014 року, з огляду на війну…