Список найпопулярніших статей української Вікіпедії у 2024 році днями оприлюднив Юрій Пероганич — засновник ГО «Вікімедіа Україна», яка опікується, зокрема, розвитком і популяризацією Вікіпедії….
Полювання на окупантів триває, а значить — ні дня без трофеїв. Цього разу українським воїнам вдалося відшукати та вполювати доволі цікавого «звіра», що зачаївся в лісових хащах на Харківщині. А саме — російську самохідну реактивну установку розмінування УР-77 «Метеорит».
Відповідне відео було опубліковане на фейсбук-сторінці 112-ї окремої бригади територіальної оборони.
Варто зазначити, що це далеко не перший подібний трофей на рахунку наших бійців. Від початку широкомасштабного вторгнення російських окупаційних військ було захоплено та знищено більше як десяток аналогічних машин ворога.
УР-77 «Метеорит», також відома на росії як «Змей горыныч», це доволі стара радянська установка розмінування. Вона була розроблена та виготовлялася на Харківському тракторному заводі ще у другій половині 1970-х років. Машина являє собою базове шасі від САУ 2С1 «Гвоздика», на яку встановили баштову пускову установку з напрямними для двох ракет, відсіки для детонаційного кабелю й пульт управління.
Основне призначення УР-77 — створення проходів у протитанкових мінних полях завширшки від 6 до 14 метрів за рахунок створення потужної ударної хвилі, що впливає на детонатори мін. Для цього використовуються спецзаряди завдовжки близько 90 метрів, котрі нагадують пожежні рукави.
Спецзаряди заповнені кількомастами кілограмами пластичної вибухівки, через яку проходить детонаційний кабель. «Доставка» зарядів на мінне поле здійснюється за допомогою спеціальних порохових ракет. «Закидається» заряд на відстань від 200 до 500 метрів залежно від його типу. На кінцевому етапі польоту ракети від’єднуються, а на детонаційний кабель подається електроімпульс підриву. Під час вибуху відбувається підрив мін, відкидання їх від місця вибуху або їхнє руйнування.
Втім, у реальній бойовій обстановці вона рідко використовується подібним чином. Вибух заряду не дає 100 % гарантії, що місцевість є розмінованою. Зокрема можуть лишитися цілими міни, котрі мають підривники двократного натиску або протипіхотні міни натяжної дії. Також на вибухову хвилю не реагують магнітні та інфрачервоні підривники мін. Саме тому ті ж росіяни найчастіше використовують УР-77 для обстрілів об’єктів цивільної інфраструктури українських міст.
Фото та відео з інтернету
@armyinformcomua
У Чорному та Азовському морях ворожі кораблі відсутні.
Станом на ранок 16 січня за добу на фронті російські загарбники втратили 1480 осіб вбитими та пораненими.
Упродовж доби окупанти завдали 418 ударів по 11 населених пунктах Запорізької області.
Від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень. Українські захисники продовжують рішуче давати відсіч спробам противника просунутися в глибину нашої території, завдаючи йому вогневого ураження.
«Так, у мене росіяни забрали дім, потім забрали у мене другий раз дім. Але... життя ж то не забрали? Я ж продовжую жити. І продовжувати треба жити де завгодно. Головне — щоби в Україні. Мене мотивує те, щоб росіяни не прийшли сюди та не знищили тут все, не вбили мою дитину і дружину. Бо я бачив на власні очі, що відбувається там, куди приходить Росія», — говорить Єлизар Гранков.
Повільне відновлення економіки, розвиток воєнних галузей, висока інфляція та підвищення податків. Про підсумки 2024 та очікування від 2025 року АрміяInform розповів експерт Недержавного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Олександр Чупак.
від 30000 до 130000 грн
Одеса
35 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Остроградського
від 21000 до 121000 грн
Васильків, Київська область
від 20100 до 50000 грн
Запоріжжя
Сватівський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки
від 21000 до 120000 грн
Миколаїв
189 окремий батальйон 123 ОБр ТрО
Список найпопулярніших статей української Вікіпедії у 2024 році днями оприлюднив Юрій Пероганич — засновник ГО «Вікімедіа Україна», яка опікується, зокрема, розвитком і популяризацією Вікіпедії….