ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Українські воїни знищили російський «Метеорит»: що про нього відомо

Прочитаєте за: 3 хв. 4 Серпня 2022, 15:08 9 257

Полювання на окупантів триває, а значить — ні дня без трофеїв. Цього разу українським воїнам вдалося відшукати та вполювати доволі цікавого «звіра», що зачаївся в лісових хащах на Харківщині. А саме — російську самохідну реактивну установку розмінування УР-77 «Метеорит».

Відповідне відео було опубліковане на фейсбук-сторінці 112-ї окремої бригади територіальної оборони.

Варто зазначити, що це далеко не перший подібний трофей на рахунку наших бійців. Від початку широкомасштабного вторгнення російських окупаційних військ було захоплено та знищено більше як десяток аналогічних машин ворога.

Що це за техніка?

УР-77 «Метеорит», також відома на росії як «Змей горыныч», це доволі стара радянська установка розмінування. Вона була розроблена та виготовлялася на Харківському тракторному заводі ще у другій половині 1970-х років. Машина являє собою базове шасі від САУ 2С1 «Гвоздика», на яку встановили баштову пускову установку з напрямними для двох ракет, відсіки для детонаційного кабелю й пульт управління.

Основне призначення УР-77 — створення проходів у протитанкових мінних полях завширшки від 6 до 14 метрів за рахунок створення потужної ударної хвилі, що впливає на детонатори мін. Для цього використовуються спецзаряди завдовжки близько 90 метрів, котрі нагадують пожежні рукави.

Заряд УЗП-77

Спецзаряди заповнені кількомастами кілограмами пластичної вибухівки, через яку проходить детонаційний кабель. «Доставка» зарядів на мінне поле здійснюється за допомогою спеціальних порохових ракет. «Закидається» заряд на відстань від 200 до 500 метрів залежно від його типу. На кінцевому етапі польоту ракети від’єднуються, а на детонаційний кабель подається електроімпульс підриву. Під час вибуху відбувається підрив мін, відкидання їх від місця вибуху або їхнє руйнування.

Втім, у реальній бойовій обстановці вона рідко використовується подібним чином. Вибух заряду не дає 100 % гарантії, що місцевість є розмінованою. Зокрема можуть лишитися цілими міни, котрі мають підривники двократного натиску або протипіхотні міни натяжної дії. Також на вибухову хвилю не реагують магнітні та інфрачервоні підривники мін. Саме тому ті ж росіяни найчастіше використовують УР-77 для обстрілів об’єктів цивільної інфраструктури українських міст.

Фото та відео з інтернету

12

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Новини, Озброєння та техніка