ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Як не опинитися в інформаційному вакуумі — рекомендації Держспецзв’язку

Актуальна тема Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 13 Листопада 2022, 13:42

На 9-му місяці війни Україна надійно тримає телекомунікаційний фронт. Утім, українці вже відчули, як це — внаслідок ударів російських окупантів по критичній інфраструктурі нашої країни залишитися без світла, телебачення, мобільного зв’язку та інтернету.

Що слід робити, аби за цих умов не втратити зв’язку із зовнішнім світом і не опинитися в повному інформаційному вакуумі, глядачам телемарафону «Єдині новини» розповів голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Юрій Щиголь.

— Головне завдання ворога — відключити нас від комунікацій та цивілізованого світу. Для цього вони знищують енергетичну інфраструктуру, на жаль, після обстрілів деякі сайти не працюють, не працюють передавачі Wi-Fi, не працюють станції провайдерів. Тому всі намагаються користуватися мобільним зв’язком, котрий також інколи не витримує такого навантаження, — зазначив Юрій Щиголь. — Ми рекомендуємо якомога менше під час відсутності світла навантажувати Інтернет-мережі мобільних провайдерів для того, щоб кожний міг зв’язатися зі своїми близькими й повідомити, що з ним усе добре.

Голова ДССЗЗІ повідомив, що з першої хвилини, коли вимикається зв’язок усі органи та служби, зокрема Держспецзв’язку, Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій, оператори, провайдери, починають діяти, аби його відновити.

— У світі ніхто не готувався до такої ситуації, коли неадекватний сусід – неадекватний ворог намагатиметься знищити нашу країну фізично, знищити її енергосистему, цивільну інфраструктуру та систему доступу громадян до інформації, — підкреслив Юрій Щиголь. — Тому ми закуповуємо генератори, оператори закуповують акумулятори для того, щоб зв’язок був, і найближчим часом ми цю проблему в межах своїх можливостей вирішимо. І точно — цю проблему із часом розв’яжуть Збройні Сили України після перемоги над ворогом.

Аби не опинитися в інформаційному вакуумі:

  • і надалі довіряти українській владі, не піддаватися паніці, яку намагається спровокувати наш ворог;
  • придбати радіоприймачі на батарейках, що приймають сигнали FM-станцій, мовлення яких після вимкнення електроенергії забезпечується генераторами;
  • слухати систему оповіщення Державної служби України з надзвичайних ситуацій, яка не потребує наявності інтернету й попри режим тестування шляхом відправлення технічних SMS працює досить ефективно;
  • скористатися можливостями супутникового зв’язку Starlink, який у разі потреби організує Міністерство цифрової трансформації разом з органами місцевої влади через створення спеціальних мобільних пунктів.

Юрій Щиголь запевнив, що попри будь-які кризові ситуації Держспецзв’язку забезпечить надійний зв’язок Президента України, Прем’єр-міністра, військового командування й керування державою втрачене не буде.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
@armyinformcomua
«Воно просто не долітає туди, куди потрібно»: на Слов’янському напрямку росіян відрізали від постачання
«Воно просто не долітає туди, куди потрібно»: на Слов’янському напрямку росіян відрізали від постачання

Ворожі штурмовики намагаються отримувати постачання за рахунок скидів з БПЛА, однак у переважній більшості випадків посилки не потрапляють до адресатів.

Фатальні наслідки пригод: дронарі «Азову» знищують піхоту противника
Фатальні наслідки пригод: дронарі «Азову» знищують піхоту противника

Бойова робота батальйону безпілотних систем «Pilum» 1-го корпусу НГУ «Азов» по живій силі противника.

Довічне ув’язнення отримала агентка гру рф, яка шпигувала у лавах Нацгвардії
Довічне ув’язнення отримала агентка гру рф, яка шпигувала у лавах Нацгвардії

На підставі доказової бази Служби безпеки довічний термін ув’язнення з конфіскацією майна отримала ще одна агентка російської воєнної розвідки (більш відомої як

«Вони просто піхотним пультом керують»: росіяни не можуть управляти наземними дронами дистанційно
«Вони просто піхотним пультом керують»: росіяни не можуть управляти наземними дронами дистанційно

Після відключення від «Старлінк» ворог часто змушений кермувати наземними роботизованими комплексами виключно з піхотних пультів.

Троє росіян вирішили штурмувати, але дрони прилетіли…: смертельна лічилка від наших пілотів
Троє росіян вирішили штурмувати, але дрони прилетіли…: смертельна лічилка від наших пілотів

Оператори дронів 225-го штурмового полку по одному знищили групу російських піхотинців.

25 полонених за місяць: «Спартан» поповнив обмінний фонд під Покровськом
25 полонених за місяць: «Спартан» поповнив обмінний фонд під Покровськом

Бійці 3-ї бригади оперативного призначення імені полковника Петра Болбочана «Спартан» Нацгвардії істотно поповнили обмінний фонд.

ВАКАНСІЇ
Фельдшер

від 20000 до 120000 грн

Чернігів

119 ОБр Сил ТрО

Стрілець-санітар, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Стрілець-зенітник

від 20000 до 120000 грн

Рівне, Рівненська область

Стрілець

від 25000 до 125000 грн

Вся Україна

22 окремий мотопіхотний батальйон 92 ОШБр

Військовослужбовець (Збройні Сили України) у Заліщики

від 20000 до 75000 грн

Краматорськ

4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )

--- ---