Ледь помітна на екрані тепловізора жаринка цигаркового недопалку стала тією дрібницею, яка зробила перше бойове застосування інноваційного керованого авіабоєприпасу легендарним моментом…
Україна нині є однією із найзамінованіших країн у світі — близько 300 тис. квадратних кілометрів її території (включно із тимчасово захопленими) забруднено вибухонебезпечними предметами (ВНП). Для порівняння, це дорівнює, наприклад, площі Італії.
Натрапити на вибухонебезпечні предмети, снаряди, боєприпаси можна в районах, де велись або ведуться активні бойові дії, де відбувались обстріли чи будь-яка військова активність.
Інформаційне агентство АрміяInform, спираючись на рекомендації Сил підтримки Збройних Сил України, ДСНС, вибухотехнічної служби МВС підготувала матеріал, котрий стане у пригоді читачам у воєнний і повоєнний час, доки наша територія не буде очищена від смертоносного металу.
Снаряди, міни та інші вибухонебезпечні предмети можуть бути:
У коментарі для нашого інформагентства фахівці інженерного підрозділу ЗСУ розповіли, що снаряди часто-густо знаходять на полях, міни — на транспортних розв’язках, об’єктах промисловості та енергетики, а «сигналки» і розтяжки здебільшого росіяни ставили в тих місцях, де вони затримувались та стояли більш-менш стаціонарно.
На брифінгу в Military Media Center речниця МВС України Альона Матвєєва повідомила, що ворог цинічно встановлює міни-пастки в найнесподіваніших місцях.
− Знаходили міни в ліжках, шафах, на дитячих майданчиках, − розповіла вона.
У населених пунктах, що були окуповані рашистами, не треба дозволяти дитині пересуватися вулицями самостійно навіть знайомими вулицями та маршрутами. Також дуже важливо попередити дітей, аби вони в жодному разі не чіпали покинутих предметів, схожих на іграшки, канцелярські товари — кулькові ручки, пенали тощо.
І дітям, і дорослим слід звертати увагу на ознаки замінованих територій: сигнальні стрічки, дротяні розтяжки (зазвичай на рівні колін), знаки з черепом та кістками, а також з написом: «НЕБЕЗПЕЧНО, МІНИ!», DANGER MINES!, «ВНИМАНИЕ, МИНЫ!».
У випадку виявлення вибухонебезпечного або негативного предмету:
— телефоном на спецлінії 101 — ДСНС, Національної поліції — 102;
— місцеву адміністрацію, підрозділи ТрО, територіальний підрозділ ДСНС, Національної поліції.
Рятувальники ДСНС після звільнення міст «зачищають» міста від залишених окупантами смертельних «сюрпризів». З початку війни ними обстежено 71 954.66 га територій і знешкоджено — 22 3259 одиниць вибухонебезпечних предметів.
Найбільше ВНП знешкоджено в Київській області (69 422), Чернігівській області (45 722) і Черкаській області (32 837). Фахівці прогнозують, що для розмінування може знадобитися від 5 до 10 років.
Міни-пастки можуть бути замасковані під:
— мобільні телефони;
— дитячі іграшки;
— валізи та сумки;
— коробки з гуманітарною допомогою;
— пачки цигарок;
— гаманці тощо.
Міни-пастки мають невеликий розмір, працюють за принципом розвантаження.
Протипіхотні фугасні міни:
— переважно встановлюються на поверхні або в товщі ґрунту та маскуються;
— спрацьовують під час натискання на них;
— мають корпус з пластику, датчики в мінах − це верхня її частина у вигляді диску або хрестовини (ПМН-2);
— можуть використовуватися разом із мінами-пастками;
— деякі міни (дистанційного мінування ПФМ-1С) споряджаються механізмами самоліквідації. ПФМ-1, або, як її називають, «пелюстка» — заборонена міжнародними конвенціями міна має яскравий колір, тож діти думають, що це іграшка і намагаються її підняти.
Більше про те, як виглядають боєприпаси й міни — за посиланням https://mine.dsns.gov.ua/
@armyinformcomua
Прикордонники Чопського загону затримали 49-річного закарпатця, який видавав себе за рибалку, щоб дістатися Словаччини.
На Сумщині аеророзвідники артилерійського дивізіону «Грім» 225-го окремого штурмового полку вистежили ворожу штурмову групу. Вони терпляче дочекалися, поки окупанти зберуться в одному з будинків села Олексіївка, після чого завдали точного удару 152-мм калібром.
Оператори безпілотних систем Сил оборони вполювали моторний човен російських загарбників разом з екіпажем.
Українські військові пояснили алгоритм прийняття рішень щодо ударів по місцях накопичення російських окупаційних сил.
У вівторок, 7 жовтня, Міністр оборони України Денис Шмигаль провів зустріч з новопризначеним надзвичайним і повноважним послом Німеччини Гайко Томсом.
Служба безпеки та Національна поліція ліквідували шість нових схем ухилення від мобілізації, які діяли у різних регіонах України. На оборудках викрито 14 організаторів, які продавали свої «послуги» від $1,5 до $13 тис.
від 50100 до 190100 грн
Кривий Ріг
Криворізький РТЦК та СП
Ледь помітна на екрані тепловізора жаринка цигаркового недопалку стала тією дрібницею, яка зробила перше бойове застосування інноваційного керованого авіабоєприпасу легендарним моментом…